کد خبر ۴۳۵۱۸۶ انتشار : ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۲
داریوش کشاورز:

دانش آموز در شیشه + تصاویر

آیا آموختن و یادگیری علم در چنین شرایطی و با نبودن ابتدایی ترین امکانات، زیبنده کشور اسلامی ما ایران است؟

به گزارش ذاکرنیوز استان فارس، دانش آموز، مدرسه و آموزش مقوله هایی هستند که اکثر کشورهای توسعه یافته، تمرکز و توجه خاصی به آن دارند و در پایه ای بودن آن هیچ شک و شبهه ای ندارند و آن را از اصول اساسی داشتن جامعه سالم و پیشرفت افراد می دانند. درحالیکه در اهمیت گماردن به این مقوله ها بحثی نیست و همگان به مهم بودن آن اتفاق نظر دارند؛ متاسفانه در قلب استان فارس و بخش مرکزی شیراز هنوز مدارسی وجود دارند که از بسیاری امکانات اولیه همچون آزمایشگاه، کلاس درس استاندارد، نمازخانه، آبخوری و ... محروم می باشند. مدرسه شهدای روستای اسماعیل آباد بخش مرکزی شیراز یکی از همین مدارس است که دانش آموزان و معلمان از نبود چنین امکاناتی رنج می برند و از سویی به دلیل کمبود کلاس، بخشی از سالن مدرسه را بوسیله شیشه، جدا نموده و  به کلاس درس تبدیل کرده اند. کلاسی با دیوارهای شیشه ای که اگر بر اثر شوخی، بازی، دعوا و ...، دانش آموزان به آن برخورد کنند و اتفاقی ناگوار و جبران ناپذیر رخ دهد، چه کسی پاسخگو خواهد بود؟

وقتی در قلب فارس و بیخ گوش مسئولین شیراز، چنین مدارسی با امکانات بسیار محدود وجود دارد، وضعیت نقاط دوردست تر و محروم تر استان و کشور به چه شکل است؟                                                                          

آیا آموختن و یادگیری علم در چنین شرایطی و با نبودن ابتدایی ترین امکانات، زیبنده کشور اسلامی ما ایران است؟                                                                            

براستی در جهان امروز به دانش آموزانی که در چنین شرایطی به تحصیل و علم آموزی می پردازند، چگونه بگوییم           " ز گهواره تا گور دانش بجوی" ؟

داریوش کشاورز: سرپرست خبرگزاری ذاکرنیوز استان فارس 

 

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :دانش آموز
اخبار مرتبط :