کد خبر ۴۳۱۵۸۹ انتشار : ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۷
استاندار سمنان:

نرخ سواد آموزی در استان سمنان ۱.۳درصد رشد داشت

سمنان - استاندار سمنان بابیان اینکه از جمله سه استان شناخته شده در زمینه کاهش نرخ بی سوادی هستیم، گفت: نرخ سواد آموزی در سمنان ۱.۳درصد رشد داشت.

به گزارش ذاکرنیوز، محمد رضا خباز پیش از ظهر چهارشنبه در دیدار با معاون نهضت سوادآموزی وزارت آموزش وپرورش به میزبانی دفتر خود ضمن بیان اینکه باحمایت های دولت تدبیر و امید نرخ  سوادآموزی درکشور ۲.۸۵ درصد رشد داشته است، ابراز داشت: در این استان این میزان به رشد ۱.۳درصدی می رسد که باید گفت امیدواریم با روند خوبی که در کنترل آفت بی سوادی در پیش گرفته شد بتوانیم به زودی جشن پایان بی سوادی را برگزار کنیم.

وی افزود: خوشبختانه از نظر میزان باسوادی از جمله سه استان برتر کشور با رشد ۹۷درصد، شناخته شده ایم لذا افزایش ۱۰۰درصدی جمعیت باسواد استان سمنان در دستور کار استانداری قرار دارد.

استاندار سمنان با بیان اینکه ارتقا سطح جمعیت باسواد یکی از اهداف مهم دولت در این استان است، ابراز داشت: طرح‌های نهضت سوادآموزی در استان سمنان با رویکرد تقویت نقاط قوت و افزایش ۱۰۰ درصدی نرخ باسوادی در استان سمنان اجرا می‌شود.

خباز ادامه داد: آموزش و پرورش استان سمنان در زمینه کنترل بی سوادی و ارتقا سطح فرهنگی جامعه اقدامات بسیار خوبی را انجام داده است که از جمله می توان به برنامه های آموزشی در کارگروه های فرهنگی و مذهبی در سطح روستاها اشاره کرد که توانست مخاطبان بسیاری را به سوی خود جذب کند.

وی افزود: بی‌سوادی در استان سمنان با همت آموزش و پرورش ریشه‌کن می‌شود چرا که باسواد کردن افراد میانسال و سامان دهی این افراد برای کسب علم و دانش در دستور کار قرار دارد.

در این نشست پیرامون روش‌های کاهش نرخ بی سوادی و وضعیت آموزش و پرورش بحث و تبادل نظر شد.

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :سمنان