کد خبر ۴۳۱۵۸۸ انتشار : ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۷
فرماندار سمنان:

کمبود ۲۰۰ لیتر برثانیه آب در سمنان مدیریت شد

سمنان - فرماندار سمنان ضمن بیان اینکه با تمهیدات اندیشیده شده خوشبختانه امسال بحران کم آبی به آن شکل در سمنان رخ نداد، گفت: کمبود ۲۰۰لیتر برثانیه آب طی تابستان مدیریت شد.

به گزارش ذاکرنیوز، سیدعباس دانایی ظهر چهارشنبه در نشستی با حضور مدیران آبفای سمنان در دفتر خود، ضمن اشاره به مدیریت کمبود ۲۰۰لیتر بر ثانیه ای آب شرب در سمنان، بیان کرد: مردم نشان دادند که در کنار مسئولان هرگاه بخواهند ذره ای صرفه جویی را در دستور کار قرار دهند، می توان کاراهای بزرگی را با همان مشارکت های اندک صورت داد.

وی افزود: طی تابستان۹۶ با همراهی دستگاه های ذی ربط، بهینه سازی  ظرفیتهای موجود  از جمله شناسایی چاههای غیر مجاز، فرهنگ سازی الگوی مصرف ، تغییر الگوی آبیاری کشاورزی و برخورد جدی با دستگاهها در صورت استفاده از آب شرب در آبیاری  فضای سبز  صورت گرفت که در کاهش تاثیر مخرب کم آبی، موثر بود.

فرماندار سمنان، گفت: کسری آب شرب در پیک مصرف فصل تابستان  برای بیش از ۷۶ هزار مشترک در حالی رخ داد که اگر مردم در این امر با ما مشارکت و همراهی نمی کردند با مشکلاتی روبرو می شدیم که باید از آنها قدردانی کرد.

دانایی با اشاره به نیاز حداقل ۸۴۰ لیتر در ثانیه آب آشامیدنی بر اساس نرم جمعیت در شهرستان سمنان از وجود چهار مرکز تاسیسات ذخیره آب با ظرفیت بیش از ۴۴ هزار متر مکعب خبر داد.

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :سمنان