کد خبر ۴۳۱۳۸۸ انتشار : ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۰

گردشگران خارجی در ازبکستان ملزم به استفاده از ارز ملی شدند

کمیته دولتی توسعه گردشگری ازبکستان اعلام کرد از تاریخ 14 شهریور ماه سال جاری اتباع خارجی و بدون تابعیت برای اقامت در هتل های این کشور باید از (صوم) پول ملی ازبکستان استفاده کنند.

به گزارش ذاکرنیوز در تاشکند، کمیته دولتی توسعه گردشگری ازبکستان اعلام کرد: از تاریخ 5 سپتامبر سال 2017 میلادی (14 شهریور ماه سال 1396) اتباع خارجی و بدون تابعیت برای اقامت در هتل های این کشور باید فقط صوم (ارز ملی این کشور) پرداخت کنند.

بر اساس گزارش این مرکز ، فقط در پرداخت هزینه برای خرید کارت های بین المللی و یا ویزا توریست های خارجی می‌توانند از دلار یا یورو استفاده کنند.

این ممنوعیت بر اساس فرمان «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان از تاریخ 2 سپتامبر سال 2017 میلادی (11 شهریور ماه سال 1396) در مورد «پیرامون اقدامات دست اول در ابعاد آزادسازی سیاست ارزی» اعمال شده است.

از این به بعد تمام نرخ و تعرفه ها در قلمرو این کشور فقط به ارز ملی تعیین می شود. ولی در هتل ها شهروندان خارجی خواستار پرداخت با کارت های بین المللی می توانند با توجه به نرخ جاری صوم نسبت به ارز خارجی این پرداخت ها را انجام دهند.

کمیته دولتی توسعه گردشگری ازبکستان به هتل های این کشور توصیه کرده است که در موقع ارائه خدمات برای شهروندان خارجی نرخ ها را به طور مستقل با در نظر گرفتن نرخ رسمی بانک مرکزی به روز پرداخت تعیین کنند.

انتهای پیام/ح

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir