کد خبر ۴۳۰۴۷۵ انتشار : ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۱
روایت سید حسن نصرالله از دیدار با رهبری در اوایل بحران سوریه

سید حسن نصرالله: تاریخ منطقه را می‌نویسیم نه فقط لبنان/ به عراق پیش از تجاوز هشدار داده بودیم

به گزارش گروه بین الملل ذاکرنیوز، مقاومت در سوریه پیروز شده و آنچه باقی مانده «نبردهای پراکنده » است.
  ما به امور خود در این نبرد (جنگ سوریه) آگاهیم ، شهدا، مجروحان و اسرای ما معادلات را تغییر می‌دهند و تاریخ کل منطقه را می‌نویسند نه فقط تاریخ لبنان.
  نبرد با داعش و النصره بزرگترین رنجی بود که از سال۲۰۱۰ تا کنون با آن زندگی کردیم و خطرناک‌تر از جنگ ۲۰۰۶  بود.
 از سال ۲۰۱۱ مطمئن بودیم که فتنه بزرگی رخ خواهد داد و پروژه ای آمریکایی-اسرائیلی-قطری- سعودی با هدف نابودی مقاومت و آرمان فلسطین وجود دارد.
 در آغاز حوادث سوریه، به ایران رفتم و با رهبر جمهوری اسلامی دیدار کردم؛در آن زمان همه معتقد بودند که نظام سوریه طی ۲یا ۳ماه سقوط خواهد کرد.
 دیدگاه خود را مطرح کردیم و گفتیم اگر در دمشق نجنگیم باید در هرمل، بعلبک، ضاحیه، الغازیه، بقاع غربی و جنوب لبنان بجنگیم.
 رهبر جمهوری اسلامی حرف من را تکمیل کرد و گفت: نه فقط در این مناطق بلکه در کرمان، خوزستان و تهران و ... این جبهه چند محور دارد: محور ایران، محور سوریه، و محور لبنان.
 فرمانده محور سوریه «بشار اسد» است و باید کاری کنیم که پیروز شود و پیروز خواهد شد.
 با گذشت یکسال ونیم یا ۲ سال، عربستان پیامی برای بشار اسد فرستاد و گفت سوریه در کنفرانسی قطع روابط با حزب‌الله و ایران را اعلام کند تا بحران کشورش تمام شود.
 ما از همان ابتدا به برادران عراقی خود هشدار دادیم اگر با داعش نجنگند و این گروهک بر دیرالزور مسلط شود ، هدف بعدی آنها، عراق خواهد بود.
 پیش‌بینی ما درست از آب درآمد و این گروهک تروریستی بر ثلث عراق مسلط شد.
 اگر ما از جهاد و تکلیف عقب کشیده بودیم چه بر سر لبنان می‌آمد و اگر اهالی عراق با فتوای جهاد کفائی آیت‌الله سیستانی عمل نمی‌کردند چه اتفاقی در این کشور رخ می‌داد؟
 این نبرد (سوریه) «مبارک » بود و ما برای ادای تکلیف به سوریه رفتیم وگرنه چه چیزی یک جوان را به حلب ودیرالزور با آن شرایط سخت می‌کشاند؟ برادران ما حدود ۸ ماه در این مکان‌ها محاصره بودند.

 
 

 

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
اخبار مرتبط :