کد خبر ۴۲۹۵۷۹ انتشار : ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۳۶
تیراندازی های مرز بانه

بە 2 کولبر بانە ای در مرز بانە تیر اندازی شدە و متاسفانه این دو شهروند بیگناه در پی نان , جان خود را از دست دادند!!

کردستان_ذاکرنیوز/بانه: می گویند که این تیر اندازی ها در مرز هنگه ژال و در روز اتفاق افتاده و این دو کولبر که یکی از آنها دهیار روستا بوده پس از تحویل بارهایشان در انطرف مرز , دست خالی در مسیر بازگشت مورد هدف تیراندازی قرار گرفته و متاسفانه جانشان را از دست داده اند...

به گزارش ذاکرنیوز، می گویند که این تیر اندازی ها در مرز هنگه ژال و در روز اتفاق افتاده و این دو کولبر که یکی از آنها دهیار روستا بوده پس از تحویل بارهایشان در انطرف مرز , دست خالی در مسیر بازگشت مورد هدف تیراندازی قرار گرفته و متاسفانه جانشان را از دست داده اند.

مشکل اینجاست که این برای چندمین بار است به سمت کولبران تیراندازی می شود هربار به دلیلی کولبران را مقصر میدانند و تعداد کولبر هایی که در این راه کشته می‌شوند متاسفانه به جای متوقف شدن رو به افزایش است.

این اتفاق اعتراضات و تجمعاتی را در شهر بانه در پی داشت و مردم در حرکتی نمادین با بستن مغازه ها و کلیه پاساژها نارضایتی خود را نسبت به این حادثه اعلام کرده و تعدادی از مردم هم با حضور و تجمع در خیابانها به این حادثه واکنش نشان دادند.

اما آیا این حادثه در اصل چگونه اتفاق افتاده؟ به گفته مردم و برخی منابع محلی در بانه میگویند که این تیر اندازی ها در مرز هنگه ژال و در روز اتفاق افتاده و این دو کولبر که یکی از آنها دهیار روستا بوده پس از تحویل بارهایشان در انطرف مرز دست خالی در مسیر بازگشت مورد هدف تیراندازی قرار گرفته و متاسفانه جانشان را از دست داده اند.

به گفته برخی از منابع موثق انتظامی دو نفر کولبر در مرز هنگه‌ ژال شبانه به راه افتاده و از مسیری غیر از معبرهای معمول کولبریه مجاز که قبلا شناسایی شده در صدد رساندن بار خود به مقصد بوده اند.

در این حالت مرزبانی با دادن اخطار به آنها خواستار توقفشان شده و پس از اینکه جوابی نمیگیرند آنها را مهاجم تلقی کرده و تیراندازی می کنند چون آنها معتقد بوده اند آن نقاط مسیر حرکت گروهک های مهاجم و مسلح بوده و بسیار حساس است .

حالا افرادی که به سمت کولبران شلیک کرده اند شناسایی و بازداشت شده و اکنون در زندان به سر میبرند .

اما در هر صورت کشتن یک انسان آنهم ایرانی آنهم به دست ایرانی و آنهم در حال باربری و کوله‌بری در آن شرایط سخت قابل توجیه نیست و نخواهد بود

یعنی هیچ راهی جز کشتن یک سرپرست خانوار وجود ندارد ؟؟! یا کسی که آنجا تصمیم گیرنده است و آتش تیر در دستانش دارد , به این درک نرسیده که حق ندارد جان کسی این چنین بی دفاع بگیرد ؟؟!

از نظر مردم ما این که دیگر قصور پزشکی نیست که مرگ‌و زندگی اش دست خدا باشد، تیر تفنگ است و قتل عمد هم دلیلش باید روشن شود هم مسببش پاسخ دهد و هم حداقل کسانی آنجا مرزدار ایران شوند که فرق تروریست مسلح و یک کولبر بی دفاع را بفهمند... ماشه کشیدن را یک کودک ده ساله هم بلد است . مردم فهیم سنندج , مریوان , بانه و... , باید بدانند که هیچ کس موافق تیر اندازی به سمت کولبر بی‌پناه نیست و این حرکت شدیدا محکوم است .

اما ایجاد تشنج و درگیری فیزیکی در شهرها به هیچ وجه به نفع مردم ما نیست و هرچه آشوب ایجاد شود , فضای شهرهایمان را امنیتی و سخت تر خواهد کرد , نمایندگان مردم کردستان در مجلس نیز درحال پیگیری سریع و فوریتی در این خصوص بوده لذا از مردم خواهشمندیم صبور بوده تا جزییات موضوع روشن شود و مسببین حادثه مشخص و تعین تکلیف شوند و مردم از هرگونه اقدام شخصی خودداری کنند.

چون قطعا این مشکل باید از طریق قانونی به نفع مردم مرزنشین ما برطرف شود که این اتفاق , نیازمند حفظ آرامش و فضای موجود است نه تنش و زدوخورد بیشتر...

سرپرست ذاکرنیوز استان کردستان : اعظم قلج خانی

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
اخبار مرتبط :