کد خبر ۴۲۸۷۹۹ انتشار : ۱۸ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۴
مسئول دبیرخانه بسیج دآنش اموزی لرستان:

۱۰ هزار دانش‌آموز لرستانی به اردوی راهیان نور اعزام شدند

خرم آباد - مسئول دبیرخانه بسیج دانش آموزی و فرهنگیان آموزش و پرورش لرستان از اعزام ۱۰ هزار نفر به اردوهای راهیان نور خبر داد.

به گزارش ذاکرنیوز، ابراهیم عزیزی در سخنانی اظهار داشت: بسیج متعلق به همه اقشار و طیف‌هاست و نباید آن را محدود به گروهی خاص کرد.

وی افزود: هر کسی که به آرمان های انقلاب معتقد باشد و عملاً در مسیر اهداف انقلاب و منویات امام و رهبری گام بردارد، بسیجی است؛ حتی اگر در بسیج پرونده و مدرکی از او وجود نداشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: غدیر بزرگترین رویداد در تاریخ اسلام  است و در روایت هم آمده است که  قدر غدیر از قدر لیالی قدر هم افضل است.

عزیزی ادامه داد: در غدیر ارتباط امت با امامت جامعه تعیین شده است و معرفی امیرالمؤمنین در غدیر یک معارفه رسمی در جهان اسلام است و اهمیت آن به گونه ای است که همگان اعم از زن و مرد باید  مشارکت و بیعت کنند و چنین هم شد.

به گفته وی، هویت شیعه برگرفته از واقعه غدیر است که این هویت با مشیت خداوند امضا و ابلاغ شد و ارتباط امت با امامت جامعه هم در روز غدیر تعیین شده چرا که رها کردن جامعه بدون امام و حجت خلاف حکمت خداوند است.

عزیزی با اشاره به اهمیت بسیج بیان کرد: زیر چتر بسیج است که معروف به معروف تبدیل می شود و منکر از بین می رود و روح بزرگ تبعیت از ولایت ظهور پیدا می کند و بسیج مثل سفره ای است که باید همه مردم ازاین سفره بهره مند شوند و بسیج مال همه است و همه باید بسیجی شوند، نگذارید چتر بسیج جمع شود.

مسئول دبیرخانه بسیج دانش آموزی و فرهنگیان آموزش وپرورش لرستان در ادامه سخنان خود گفت: با تعامل مثبت و سازنده برنامه های  مشترکی بین  آموزش و پرورش و سپاه برگزار شد که از آن جمله می توان به اعزام قریب به ۱۰ هزار دانش آموز به اردوی راهیان نور با هدف گسترش فرهنگ ایثار، جهاد، شهادت و انتقال آرمان های رزمندگان ۸سال دفاع مقدس به نسل جوان اشاره کرد.

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :لرستان