کد خبر ۴۲۴۲۷۹ انتشار : ۸ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۵
به منظور معرفی پیشینه تاریخی، قابلیت های گردشگری؛

فیلم مستند ارسباران تولید می شود

اهر- فیلم مستند ارسباران ویژه شهرستان اهر به منظور معرفی پیشینه تاریخی، قابلیت های گردشگری و ظرفیت های اقتصادی و صنعتی این شهرستان تولید می شود.

جلیل اصغری کارگردان و تهیه کننده این فیلم در گفت و گو با ذاکرنیوز اظهار داشت: فیلم مستند ارسباران ویژه معرفی شهرستان اهر به مدت ۱۸ دقیقه با حضور هنرمندانی از شهرهای تبریز و اهر تولید می شود.

وی افزود: در این فیلم بازسازی حمله قشون روس به منطقه تا انقلاب مشروطه و در ادامه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و همچنین معرفی شرایط کنونی جاذبه های گردشگری، توسعه فرهنگی و هنری و اقتصادی و صنعتی شهرستان اهر پرداخته می شود.

اصغری خاطر نشان کرد: یکی از ویژگی های اصلی این فیلم طراحی هنری و طراحی خاص صحنه و لباس بومی منطقه است.

این هنرمند اهری گفت: تولید این فیلم طی مراسمی در روز پنج شنبه نهم شهریورماه ساعت ۱۰:۳۰ پیش از ظهر در جوار آرامگاه شهدای گمنام واقع در پارک شیخ شهاب الدین اهری با حضور مدیران استانی از جمله؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی و مدیران شهرستان اهر آغاز می شود.

اصغری با بیان این که این فیلم تولیدی نخستین فیلم مستند ویژه معرفی شهرستان اهر است، گفت: حمایت مسئولین تا کنون قابل توجه بوده و با ادامه حمایت آنها و همچنین همراهی مردم فهیم شهرستان اهر که وامدار آنها هستیم و مشوق ما بوده اند، قادر خواهیم بود اثر ماندگاری را تولید کنیم.

علاوه بر جلیل اصغری به عنوان نویسنده، کارگردان و تولید کننده فیلم، هاشم چاوشی، هنگامه بهبودی، احمد رقامی، نیما باغی، مبینا اصغری، اطلس علیپور و جواد درخشان از تبریز و میرعباس خلیفه لو، یگانه عطایی، لیلا عظیم پور، امیر محمدپور و امین محمودپور از اهر نیز در نقش بازیگران این اثر در تهیه مستند ارسباران حضور خواهند بود.

دیگر عوامل تولید فیلم نیز امیرعلی قلیپور به عنوان دستیار کارگردان و برنامه ریز، سیاوش گلزاری دستیار دوم کارگردان، حسین بیانی دستیار تهیه کننده، فرشاد عیدی مدیر فیلمبرداری، امیر اشک خونی مدیر فنی و تأمین تجهیزات سینمایی، محمدرضا فلاحیان طراح صحنه و لباس، آرمان افضلی طراح گریم، زهرا اخلاقی منشی صحنه، حسین دوستی، جعفر خضوعی و یعقوب صدیق جمالی مشاورین کارگردان، محمود مولوی مدیر تولید، محمد شهبازیان جانشین تولید و مهدی دایلاری مدیر روابط عمومی هستند.

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir