کد خبر ۴۱۳۷۷۸ انتشار : ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۹
 آیت الله خاتمی:

نیروهای مسلح ما خدا باور و معتقد به معاد هستند

امام جمعه موقت تهران نخستین وجه تمایز نیروهای مسلح ما را نسبت به سایرین عقیدتی بودن آن دانست و ادامه داد: نیروهای مسلح ما خدا باور و معتقد به معاد هستند.

به گزارش ذاکرنیوز، آیت الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت و عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان در مراسمی که با حضور حجت الاسلام سید محمد علی آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و تعدادی از مسئولان کشوری و لشکری برگزار شد، گفت: لازمه حکومت اقتدار است و بدون نیروهای مسلح نمی توان حکومت کرد.

وی افزود: بیان مطالبی در نفی افزایش قدرت نظامی و موشکی کشور به فرموده مقام معظم رهبری، اگر از روی آگاهی باشد خیانت به کشور است، چرا که در دنیایی که گرگ هایی همچون آمریکا بر آن حکومت می کنند بدون قدرت نظامی امکان بقا وجود ندارد.

امام جمعه موقت تهران در ادامه به وجه تماز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران  نسبت به سایر کشورها پرداخت و اظهار داشت: نیروهای مسلح ما دارای ویژگی هایی هستند که هر کدام از آنها به تنهایی موجب فخر و برتری نسبت به نیروهای مسلح سایر کشور ها است.

وی نخستین وجه تمایز نیروهای مسلح ما را نسبت به سایرین عقیدتی بودن آن  دانست و ادامه داد: نیروهای مسلح ما خدا باور و معتقد به معادی هستند که یک سوم ایات قرآن کریم در باره آن نازل شده است در حالی که در سایر کشورها عقیدتی بودن یک امر نامطلوب برای نظامیان محسوب می شود.

عضو هئیت رئیسه خبرگان رهبری در خدمت دین بودن را دیگر ویژگی نیروهای مسلح کشور عنوان کرد و گفت: در سایر کشورها نیرو های مسلح در اختیار فرد، حزب  یا گروه خاصی قرار دارند اما در کشور ما هدف نیروهای مسلح این است که کلام خدا برترین و بالاترین باشد.

وی مردمی بودن را نیز دیگر ویژگی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بیان کرد و افزود: در کشورهای مختلف دنیا نیروهای مسلح را از مردم دور نگه می دارند تا در مواقع ضروری بر علیه آنها نیز استفاده کنند ولی در کشور ما نیروهای مسلح از بطن مردم و با مردم هستند.

آیت الله خاتمی در پایان ارتقاء کارکنان نیروی های مسلح بر مبنای میزان ارزشی و مکتبی بودن آنان در کنار سایر مولفه های تخصصی و همچنین سیستم فرماندهی نیروهای مسلح که در راس آن فقیهی وارسته با خصوصیات بی نظیر و متعالی وجود دارد را  دو وجه تمایز دیگر نیرهای مسلح کشورمان نسبت به سایر کشورها عنوان کرد.

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir