کد خبر ۴۱۳۷۰۷ انتشار : ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۶

پخش مستند فرهاد ورهرام در «سینما حقیقت» شبکه مستند

فیلم مستند بلند «سرزمین خانه خورشید» به کارگردانی فرهاد ورهرام شنبه 21 مرداد ساعت 21 در قالب مجموعه «سینما حقیقت» از شبکه مستند پخش می‌شود.

به گزارش ذاکرنیوز، فیلم مستند بلند «سرزمین خانه خورشید» به کارگردانی فرهاد ورهرام و تهیه‌کنندگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در گونه موضوعی «مستند آزاد» از بخش «مسابقه ملی» پنجمین جشنواره بین‌المللی «سینما حقیقت» به نمایش عمومی درآمده است.

این مستند سال 90 تولیدشده و درباره دو قایقران است که تصمیم می‌گیرند با قایق کایاک سرچشمه رودخانه خروشان سیروان در منطقه هورامانات کردستان را تا محل ورود رودخانه به کشور عراق، طی کنند.

ورهرام کارگردانی، پژوهش و نویسندگی این مستند را بر عهده داشته و از دیگر عوامل آن می‌توان به تصویربردار رضا تیموری، صدابردار احمدرضا طایی، صداگذار امیرحسین قاسمی، گوینده شهرام درخشان، مدیر تولید پیمان جعفری، مجری طرح فرهاد ورهرام، تهیه‌کننده مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی- فرهاد ورهرام اشاره کرد.

این مستندساز، فیلم‌بردار، محقق، کارگردان، عکاس، تهیه‌کننده و نویسنده پیشکسوت تولید آثاری مانند آبگینه، باغ‌های زیرزمینی، صیادان بلوچ،‌ بازار در اردهال، تاراز، قتل شتر، عروسی مقدس، یاد و یادگار، ‌آسمان،‌ یکی بر شاخ، خلوت جنگل، ‌گذر شهر بر آب، ایستگاه، اون آش، ویونا،‌ دو آئین، صدا و ‌بدون وصیت نامه را در کارنامه‌اش دارد.

آثار فرهاد ورهرام تاکنون در موزه مردم‌شناسی پاریس، موزه مردم‌شناسی وین، فستیوال مردم‌شناسی جهان سوم در فرایبورگ، فستیوال مردم‌شناسی در هلسینکی، خانه سینمای تهران، انجمن فرهنگی ایران و فرانسه و بیست‌ودو مرکز فرهنگی داخلی و خارجی به نمایش درآمده و جوایز متعددی از جشنواره‌های مختلف کسب کرده است.

این مستند امشب ساعت 21 از شبکه مستند پخش و فردا ساعت 9:30 بازپخش خواهد شد.

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir