کد خبر ۴۱۳۷۰۶ انتشار : ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۵

کره شمالی احتمالاً برای یک آزمایش موشک بالستیک زیردریایی آماده می‌شود

یک کارشناس دفاعی و نظامی کره شمالی بر اساس یکسری تصاویر ماهواره‌ای اعلام کرد که پیونگ‌یانگ احتمالا برای آزمایش موشک بالستیک زیردریایی آماده می‌شود.

به گزارش ذاکرنیوز، یکی از کارشناسان نظامی روز جمعه (دیروز) اعلام کرد که تصاویر اخیر ماهواره‌ای نشان می‌دهد که کره شمالی احتمالاً برای آزمایشات جدید موشک بالستیک زیردریایی آماده می‌شود.

شبکه «ان دی تی وی» گزارش کرد، «جومزف برمودز» کارشناس امور دفاعی و اطلاعاتی کره شمالی تصاویری را بر روی وبلاگ «38North» قرار داد و گفت که این تصاویر نشان می‌دهد که پیونگ‌یانگ برای پرتاب یک موشک بالستیک زیردریایی (SLBM) آماده می‌شود.

وی تصریح کرد که کار بر روی زیردریایی موشک بالستیک  کلاس «SINPO» نشان می‌دهد که «کره شمالی احتمالا برای یکسری پرتاب موشک از دریا آماده می‌شود».

بر اساس این گزار ش،Pukguksong-1 ، یک موشک بالستیک زیردریایی است که برای اولین بار در 24 آگوست 2016 با موفقیت پرتاب شد.این موشک 500 کیلومتر به سمت ژاپن پرواز کرد.

برمودز تصریح کرد که آمادگی‌های صورت گرفته بر روی زیردریایی فوق در هفته های اخیر بسیار شبیه به اقداماتی است که در آستانه آزمایشات قبلی کره شمالی انجام می‌گرفت.

این خبر در حالی منتشر شده است که اخیراً آمریکا و کره شمالی تهدیداتی را به دنبال دستاوردهای اخیر پیونگ‌یانگ در فناوری تسلیحات هسته‌ای علیه یکدیگر مطرح کرده‌اند.

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir