کد خبر ۴۱۳۳۹۶ انتشار : ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۶
در بیانیه ای؛

بسیج جامعه پزشکی فاجعه کشتار مسلمانان افغانستان را محکوم کرد

بسیج جامعه پزشکی کشور در اعلام انزجار شدید و محکومیت فاجعه سلاخی مسلمانان روستای «میرزا اولنگ» در استان سرپل افغانستان و تقبیح سکوت مجامع جهانی و داخلی، بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ذاکرنیوز، سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور در اعلام انزجار شدید و محکومیت فاجعه سلاخی مسلمانان روستای «میرزا اولنگ» در استان سرپل افغانستان و تقبیح سکوت مجامع جهانی و داخلی، بیانیه ای صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

«بار دیگر دست جنایتکار و خبیث اسکتبار جهانی از آستین چرکین داعش و طالبان به‌در آمد و در روستای میرزا اولنگ استان سرپل افغانستان بیش از ۶۰ نفر از شیعیان مظلوم و بی‌دفاع را تیرباران کردند یا سر بریدند.

قدر مسلم سکوت ننگین و شرم آور مجامع بی‌خاصیت بین المللی و نیز انفعال و وادادگی دستگاه‌های مسئول و نیز جریانات بی‌غیرت در داخل جهان اسلام و بعضاً در داخل کشور در تکرار چنین حوادث مسبوعانه، وحشیانه و غیر انسانی دخیل است و همه این‌ها در این ظلم بزرگ که انسانیت قرن بیست و یکم را به لجنزار درنده خویی و صفت «کالانعام بل هم اضل» سوق می‌دهند، شریکند.

اعضای سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور ضمن اعلام انزجار از این اقدام وحشیانه و تقبیح سکوت همه مجامع و نهادهای بین المللی و اسلامی و داخلی، با مردم مظلوم و مسلمان افغانستان ابراز همدردی نموده و بر ادامه هر چه محکم‌تر مسیر پر افتخار مقاومت تأکید می‌ورزد.»

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir