کد خبر ۴۱۱۰۹۷ انتشار : ۲۶ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۴
مدیرکل هواشناسی خوزستان خبر داد

2 دستگاه تلویزیون شهری هواشناسی در اهواز نصب شد

به منظور ارتقای اگاهی عموم مردم از وضعیت هوایی استان دو دسگاه تلویزیون شهری در دو نقطه پر تردد شهر اهواز نصب گردید

مدیرکل هواشناسی خوزستان در ارتباط با تلویزیون شهری هواشناسی اظهار داشت: این تلویزیون ها در سه راه فرودگاه و کیانپارس نصب شد و به صورت آنلاین تمام اطلاعات هواشناسی از جمله، دمای واقعی، رطوبت، سرعت باد، میزان آلودگی و اطلاعیه ها را نشان می دهد.

وی افزود: در ستاد بحران مصوب شد که شهرداری 2 دستگاه دیگر نیز خریداری کند و در اختیار هواشناسی قرار دهد اما تاکنون اقدامی صورت نگرفته است.

بهادری بیان کرد: هواشناسی آمادگی دارد این تلویزیون ها را در همه نقاط استان نصب کند. برای راه اندازی این تلویزیون ها به ابعاد 12 متر مربع، با سازه فلزی یک میلیارد و 800 میلیون ریال هزینه شده است. مدیر کل هواشناسی خوزستان اضافه کرد: بزرگترین هوانمای کشور نیز قرار است درهفته دولت در خوزستان راه اندازی می شود که شامل یک دستگاه تلویزیون 68 اینچ و یک نمایشگر به ابعاد چهار متر در 2 متر است. خوزستان استانی است که با پدیده ها و بحران های مختلف هواشناسی از جمله گرد و غبار، دمای بالا و رطوبت روبروست. خوزستان از اواخر فصل بهار امسال با گرمای زودرس روبه رو شده به صورتی که در برخی روزها دمای هوا به 50 درجه سانتیگراد نیز رسیده است. هشتم تیر دمای هوا در اهواز 53.7 درجه سانتیگراد اعلام شد که گفته شده گرمترین نقطه ایران و جهان در این روز بود. خوزستان از بیش از 10 سال گذشته با پدیده گرد و غبار روبه رو بوده و اواخر پارسال، چندین نوبت گرد و غبار شدید را تجربه کرد و امسال نیز با گرد و غبار روبرو بود.

بر اساس مصوبه ستاد بحران خوزستان در 22 خرداد، ساعت پایان کار ادارات و دستگاه های اجرایی خوزستان در روزهایی که دمای هوای استان به بالای 49 درجه می رسد، ساعت 13 اعلام شده است.ایرنا

علیرضا بهمنش:خبرگزاری ذاکر _ خوزستان

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
اخبار مرتبط :