کد خبر ۴۱۰۹۴۷ انتشار : ۲۲ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۰

قاچاقچی حیوانات تاکسیدرمی در شیراز دستگیر شدند

شیراز – ذاکرنیوز - رئیس یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس گفت: اجزای بدن چهار قلاده روباه وحشی، 9 سنجاب، 21 ماهی تاکسیدرمی، 6 قطعه اسب آبی و یک قطعه کوسه ماهی در 2 عملیات جداگانه در شیراز کشف و متخلفان دستگیر شدند.

به گزارش ذاکرنیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، مجتبی شکرانه افزود: در بازرسی از منزلی در شیراز 9 سنجاب ،2 بهله پرنده شکاری و هشت قطعه بلبل خرمای زنده و همچنین اجزای بدن چهار قلاده روباه وحشی کشف و ضبط شد. 
وی گفت: سنجاب ها و پرندگان پس از اطمینان از سلامت شان در منطقه رها سازی شدند واین متخلف نیز جهت رسیدگی قضایی به دستگاه قضا معرفی شد. 
رئیس یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس گفت: در فرودگاه شیراز نیز 21 قطعه ماهی بادکنکی خاردار، یک قطعه کوسه ماهی، 6 قطعه اسب آبی و 6 قطعه ستاره دریایی که همگی به صورت تاکسیدرمی بودند از یک فرد قاچاقچی کشف و ضبط شد و فرد متخلف برای برخورد قانونی تحویل دستگاه قضایی شد. 
بر اساس این گزارش، میزان ضرر و زیان و جریمه شکار و زنده گیری پرندگان شکاری 600 میلیون ریال، روباه و سنجاب هشت میلیون ریال و کوسه ماهی 300 میلیون ریال است. 

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir