آخرین اخبار

کد خبر ۴۰۹۷۸۸ انتشار : ۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۸

قهرمانی طوسی در مسابقات پرورش‌اندام طبیعی آسیا و اقیانوسیه

نماینده کشورمان عنوان قهرمانی دسته ۸۶ کیلوگرم مسابقات پرورش‌اندام طبیعی آسیا و اقیانوسیه را به خود اختصاص داد.

به گزارش ذاکرنیوز، مسابقات بدنسازی و پرورش‌اندام طبیعی قهرمانی آسیا و اقیانوسیه (natural bodybuilding) اوایل هفته جاری به میزبانی سئول در کره‌جنوبی برگزار شد که هومن طوسی به عنوان تنها نماینده کشورمان در دسته 86 کیلوگرم این رقابت‌ها به مصاف حریفان رفت که به عنوان قهرمانی دست یافت.

با توجه به اینکه از نفرات شرکت کننده در این مسابقات آزمایش دوپینگ (تست خون و بزاق دهان) گرفته می‌شود، شرکت‌کنندگان حق استفاده از داروهای استروئیدی را ندارند و به همین دلیل به آن مسابقات طبیعی یا NATURAL گفته می‌شود.

سجاد طوسی، مربی و برادر هومن در این زمینه به فارس گفت:‌ با توجه به اینکه ایران نماینده‌ای نداشت هومن با هزینه شخصی و بدون کمک فدراسیون به این رقابت‌ها اعزام شد و خوشبختانه موفق به اهتزاز پرچم کشورمان هم شد. نفرات اول این مسابقات جواز حضور در مسابقات مستر المپیای بدن‌های طبیعی در آمریکا را کسب می‌کنند.

وی ادامه داد: بیشتر کشورهای صاحب سبک در جهان به سمت پرورش‌اندام طبیعی حرکت می‌کنند در حالی‌که فدراسیون ایران حمایتی از ورزشکارانی که بدون داروهای نیروزا و استروئید قصد حضور در مسابقات را دارند نمی‌کند. هومن 2 سال در رژیم است و سختی‌های زیادی را برای حضور در این مسابقات تحمل کرد.

منبع : فارس
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir