کد خبر ۴۰۵۰۲۰ انتشار : ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۹

حمله خمپاره‌ای نظامیان سعودی به «العوامیه» +فیلم

نظامیان سعودی در ادامه اقدامات سرکوبگرانه خود علیه ساکنان منطقه شیعه‎نشین العوامیه، محله «الزاره» را هدف حمله خمپاره‌ای خود قرار دادند.

به گزارش ذاکرنیوز، نظامیان آل‎سعود در ادامه حملات خود به روستای المسوره (زادگاه شهید شیخ نمر) منطقه شیعه نشین العوامیه، محله الزاره در نزدیکی این روستا را با شلیک چندین گلوله خمپاره، هدف قرار دادند.

فعالان رسانه‎ای عربستان فلیم مربوط به آتش سوزی محل اصابت خمپاره را در صفحات اجتماعی منتشر کردند. نظامیان عربستانی همچنین تعدادی حسینیه‌ها و مساجد را در العوامیه ویران کردند.

در همین ارتباط، پایگاه خبری قطیف نیوز گزارش داد که نظامیان سعودی در ادامه محاصره منطقه العوامیه با شلیک چندین گلوله خمپاره و در میان سکوت رسانه‎ای، منازل مسکونی روستای «الدیره» در العوامیه را هدف قرار دادند.

دولت عربستان سعودی به بهانه بازسازی منطقه شیعه نشین المسوره و زادگاه شهید شیخ نمر النمر و در اصل برای محو کردن مناطق و آثار شیعیان در شرق این کشور، قصد دارد این منطقه را به کلی تخریب کند.

وزارت کشور عربستان معترضان به عملیات تخریب منطقه «المسوره» را «مفسد فی الارض» و «خرابکار» خواند و اعلام کرد که با بازداشت آنها امنیت را به منطقه برمی‌گرداند.

اهالی منطقه العوامیه و ساکنان شرق عربستان معتقدند که این اقدام دولت عربستان در راستای اقدامات سرکوبگرانه رژیم آل سعودی صورت می‌گیرد.

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :فیلم