کد خبر ۴۰۴۵۰۷ انتشار : ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۹
مسئول واحد طیور ابزیان و زنبور عسل شهرستان بوئین زهرا:

انجام فاز دوم پایش VHS در مزارع پرورش ماهی شهرستان بوئین زهرا

قزوین- مسئول واحد طیور ابزیان و زنبور عسل شهرستان بوئین زهرا از انجام فاز دوم طرح پایش بیماری سندرم خونریزی دهنده ویروسی « VHS» در مزارع پرورش ماهیان سرد آبی شهرستان خبر داد.

ابوالفضل صمدی شادور در گفتگو با ذاکرنیوز اظهار کرد: شهرستان بوئین زهرا به­جهت وسعت و دارا بودن شرایط اقلیمی مختلف قابلیت پرورش و تولید محصولات دامی و آبزیان را داراست.

وی گفت: در حال حاضر  ۱۲ مزرعه پرورش ماهیان سرد آبی و ۳ مزرعه پرورش ماهیان گرمایی و یک واحد پرورش ماهی خاویاری تحت پوشش و نظارت های بهداشتی قرنطینه ای این اداره است.

شادور در توضیح خطرات بیماری VHS گفت : این بیماری یکی از بیماریهای خطرناک ویروسی ماهیان سردابی می باشد که در صورت بروز موجب خسارات سنگین در مزارع پرورش می شود که بهترین راه  پیشگیری، دقت در انجام ضوابط بهداشتی و قرنطینه ای و خرید بچه ماهی از مزارع پاک است.

صمدی تصریح کرد: ضروریست است پرورش دهندگان با استعلام از ادارات دامپزشکی از سلامت مزارع مبدا آگاه و قبل از حمل بچه ماهی مجوزهای قرنطینه ای بهداشتی را دریافت کنند.

در این فاز از واحدهای پرورش ماهی واجد شرایط، نمونه برداری انجام، ونمونه های مذکور برای آزمایشات لازم به آزمایشگاه  مرجع کنترل کیفی استان ارسال شد.

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir