کد خبر ۴۰۴۴۰۷ ۱۲۱۱ بازدید انتشار : ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۹
روحانی مطرح کرد

عکس پاره کردن من ساعتی یک میلیون تومان

تهران - ذاکرنیوز -حجت الاسلام حسن روحانی گفت: در شهرستان‌ها به افرادی ساعتی یک میلیون تومان پول داده‌اند تا عکس‌های من را پاره کنند.

به گزارش ذاکرنیوز، حجت الاسلام حسن روحانی در جمع هواداران تدبیر و امید در ورزشگاه تختی مشهد به سخنرانی پرداخت:

* روز جمعه می خواهیم میان فرصت و صداقت یکی را انتخاب کنیم.

* رئیس‌جمهور رئیس شورای عالی دفاع کشور هم هست و یک تصمیم خطای او به معنای جنگ و یک تصمیم صحیح او به معنای صلح است.

* چرا از سیاست خارجه حرف نمی زنید و نمی گویید که می خواهید در دوره بعدی روابط ایران با دنیا چگونه باشد؟

* زمانی که در آمریکا این آقای جدید به روی کار آمد در اتاق فکرهاشان گفتند که یک لبه گازانبر درست شد و لبه دیگر این گازانبر در اردیبهشت و در ایران ایجاد می‌شود. من در پاسخ به آنها می گویم که اشتباه کردید؛ ما در ایران گازانبر نداریم و لبه گازانبر خارجی را هم کند خواهیم کرد. ما نخواهیم گذشت تحریم‌ها به کشور باز گردد.

* برخی گفتند که هواپیماها کاغذی است اما وقتی این هواپیماها به کشور رسید یکی از سران دلواپس که با من از قدیم رفیق بود، در نامه ای به من گفت که شما که ایرباس آورده اید کافی بود، دیگر چرا از بوئینگ هواپیما خریدید؟ در حالی است که امروز چهار فروند هواپیمای ATR به ایران رسید.

*‌ شما که می خواهید کشور را اداره کنید، اول بگویید مشهد را چگونه اداره کرده‌اید؟ مشهد که در دست شما بود و امروز هم در دست شماست؛ شما که با مردم و جوانان مشهد مشکل داشتید، چرا با فردوسی هم مشکل پیدا کرده و اشعار او را پاک کرده‌اید؟

* به مردم مشهد گفتید اگر هنر می خواهید از مشهد بیرون بروید. حال می خواهید ایران را بگیرید و به مردم بگویید از کشور بروید بیرون؟

* شما که منابع مالی و نهادهای مشهد را در اختیار خود در آورده اید، برای حاشیه مشهد چه کرده اید؟

* من از همه شما خواهش می‌کنم که راجع به فرد خاص یا امام جمعه حرفی نزنید؛ شما می دانید که ما با مخالفان می خواهیم زندگی کنیم و می دانید که اقلیت هم در جای خود باید محترم شمرده شود.

* من سپاهی ها و بسیجی ها را بیشتر از فرماندهانشان دوست دارم.

* ما فقط یک تقاضا داریم و می گوییم که صدا و سیما بر اساس قانون اساسی عمل کند. بر اساس قانون این رسانه باید زیر نظر سه قوه قرار بگیرد.

* مرتبا به من گزارش می‌شود که در استان های مختلف برخی عکس‌های من را پاره کردند.

* من همچنین از همه مردم می خواهم که اگر کسی تصویر من را پاره و به من فحاشی کرد، عکس العملی از خود نشان ندهند. من به خاطر ملت ایران تاکنون صبر کرده ام.

* شما چهار سال دولت را در رسانه‌ها، روزنامه و خبرگزاری های خود تخریب کردید؛ مگر دولت نماینده مردم نبود؟ پس چرا این کار را کردید؟

* این مردانگی نبود که شب مذاکره با شماره های ناشناس با آقایان ظریف و عراقچی تماس بگیرید و آن‌ها را تحت فشار قرار دهید؛ چرا از پشت به ملت ایران خنجر زدید و نگذاشتید که ما مسئله تحریم را سریعتر حل کنیم.

* ما همه چیز را برای آستان قدس امام رضا (ع) می خواهیم. نمی خواهیم که آستان ایشان وسیله رای برای انتخابات باشد؛ امام رضا (ع) در عرش الهی هستند، اما عده ای خواستند ایشان را پایین بیاورند و زیر خیمه حزب و جناح ببرند، ملت این اجازه را نمی‌دهد که به علی ابن موسی الرضا توهین شود.

* چرا کنسولگری را آتش زدید و مانع زیارت شیعیان جنوب خلیج فارس شدید؟ چه کسی به شما اجازه داد که سد راه زائران امام رضا (ع) شوید؟ آیا شما می خواهید با آتش زدن اینجا و آنجا کشور را اداره کنید؟

نویسنده محمد صلحی 

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir