کد خبر ۴۰۲۵۷۹ انتشار : ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۴

واکنش زاکانی به خبر محکومیتش؛ از دادگاه چیزی به من ابلاغ نشده است

تهران -ذاکرنیور -نماینده سابق مردم تهران در مجلس به انتشار خبری در برخی رسانه‌ها مبنی بر محکومیت وی به خاطر شکایت وزارت نفت، واکنش نشان داد.

به گزارش ذاکرنیوز ، علیرضا زاکانی نماینده سابق مردم تهران با اشاره به انتشار خبری در برخی رسانه‌ها مبنی بر محکومیت وی به خاطر شکایت وزارت نفت، اظهارات زیر را مطرح کرد:

*طبق اسناد موثق و اطلاعات دقیقی که داشتم، اشکال بزرگی را در کشور مشاهده کردم و آن این بود که وزارت نفت به طور محرمانه مجوز فروش نفت تا بشکه‌ای 8 دلار تخفیف را توسط افرادی خاص از مسئولان و مرتبطین دولت صادر کرده است.

*این بزرگترین ضربه‌ای بود که به انفال و منافع ملی توسط مسئولین وزارت نفت علی‌رغم ادعاهای آنها وارد می‌شد؛ لذا این اعتراض را اعلام کردم و وزارت نفت از بنده شکایت کرد.

* در آن جلسه،هم به مصوبه سال 92 ستاد تدابیر و شماره آن مصوبه اشاره کردم و هم به گزارش سال 94 دیوان محاسبات مجلس که ضمن بیان نحوه غلط فروش نفت و خسارت آن تصدیق ادعاهای بنده را داشت، استناد کردم؛ همچنین به این نکته اشاره کردم که این روند غلط از سوی مقامات ارشد نظام اسلامی در سال 95 متوقف شده و رسماً به وزارت نفت اعلام شده بود که این روند نادرست، باید متوقف شود.

* پس از دفاع بنده در دادگاه، هیأت منصفه مطبوعات به اتفاق آرا در خصوص همه شکایاتی که از بنده و از جمله شکایت وزارت نفت شده بود، بنده را از اتهام مبرا کرد.

* امروز طبق اطلاعی که در رسانه‌ها منتشر شد، گفتند قاضی محترم در مورد این موضوع بنده را در دادگاه بدوی محکوم کرده است، اولا اینکه این محکومیت (درست یا غلط) هنوز به من چیزی ابلاغ نشده و ثانیا بنده توسط هیأت منصفه دادگاه مطبوعات هم بالاتفاق غیرمجرم شناخته شدم و ثالثاً ادله خودم را نیز به دادگاه اعلام کردم. *تعجب می‌کنم چرا در این موقف انتخابات اینگونه مسائل بازیچه سیاسی قرار گرفته و منافع ملی در مقام حوزه سیاسی ذبح می‌شود.

نویسنده : محمد صلحی

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir