کد خبر ۴۰۱۸۸۹ انتشار : ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۸
آیت الله نوری همدانی:

رئیس جمهور باید دلسوز جامعه و دارای روحیه استکبارستیزی باشد

قم - یکی از مراجع تقلید بر حضور حداکثری در انتخابات تأکید کرد و گفت: ولائی بودن، دارای روحیه استکبار ستیزی، دلسوز جامعه اسلامی و خدمت‌گذار مردم از خصوصیات کاندیدای اصلح است.

به گزارش ذاکرنیوز به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی پیش از ظهر شنبه در دیدار جمعی از فرماندهان نیروی انتظامی گفت: اسلام تأکید فراوانی بر جهاد کرده و پیغمبران را در حالی که در دستی کتاب آسمانی و دستی دیگر ابزار آلات جهاد داشته‌اند، مبعوث نموده است.

وی ابراز داشت: انبیاء الهی مبعوث شده‌اند تا مردم را هدایت کرده و با اشخاصی که حاضر به پذیرش دین نبودند، مبارزه و جهاد نمایند.

استاد سطوح عالی حوزه با بیان اینکه اسلام اصولی دارد که از جمله آن فرهنگ ایثار و شهادت، ایمان، تقوا و علم عقل است، گفت: علم غیر از عقل است و بسیاری از افراد علم دارند ولی تشخیص و بصیرت ندارند.

وی با بیان اینکه در زمان غیبت حضرت ولی عصر(ع) هدایت جامعه به ولی فقیه جامع الشرایط سپرده شده است، گفت: یازده امام معصوم(ع) به دست دشمنان به شهادت رسیده‌اند و خداوند متعال، امام دوازدهم(ع) را در غیبت قرار داده تا این امام همام به شهادت نرسند.

آیت الله نوری همدانی گفت: روزی آن حضرت خواهند آمد و جامعه را پر از عدل و داد خواهند کرد و مردم از ظلم و ستم نجات پیدا خواهند کرد.

وی با تأکید بر اینکه قدرت، بصیرت داشتن نسبت به برنامه دشمن، دوری از سلطه پذیری، وحدت و اتحاد از اصولی است که مسلمانان باید در مقابل دشمنان داشته باشند، بیان داشت: اگر مسلمانان قدرت داشته باشند، دشمنان نمی‌توانند کاری از پیش ببرند.

این مرجع تقلید شیعیان بر حضور حداکثری در انتخابات تأکید کرد و گفت: ولائی بودن، دارای روحیه استکبار ستیزی، دلسوز جامعه اسلامی و خدمت‌گذار مردم از جمله خصوصیات کاندیدای اصلح است.

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir