کد خبر ۴۰۰۶۸۹ انتشار : ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۱
آیت‌الله علوی گرگانی:

دغدغه رهبری برای تربیت 10 میلیون حافظ قرآن پاسخ داده شود

یکی از مراجع تقلید گفت: رهبر معظم انقلاب خواستار تربیت 10 میلیون حافظ قرآن در کشور است که باید این دغدغه پاسخ داده شود.

به گزارش ذاکرنیوز از قم، آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی ظهر امروز در دیدار با جمعی از دانشجویان دانشکده‌های قرآنی سراسر کشور، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: جوانانی که با قرآن انس گرفته‌اند شایسته تقدیر هستند.

وی ضمن عرض تبریک به دانشجویانی که در مسابقات قرآنی کسب امتیاز کردند، گفت: عبور جوانان با ایمان از مراحل مختلف مسابقات قرآنی در سراسر کشور قابل تقدیر است و امیدواریم که در مراحل بعدی نیز توفیق عمل داشته باشند.

این مرجع تقلید با اشاره به روایتی از ائمه معصومین (ع) در ارتباط با پاداش خداوند به کسانی که قرآن تلاوت می‌کنند، بیان کرد: خداوند تلاوت کنندگان قران را صدا می‌زند و می‌فرماید: « ای بنده من قرائت کن، به هر میزان قرائتی که کردی درجه‌ای در بهشت به تو ارزانی می‌کنم».

آیت‌الله علوی گرگانی عنوان کرد: قاریان و حافظان قرآن از خداوند بخواهند توفیق عمل به آنان بدهد تا بتوانید زندگی خود را با قرآن عجین کنند.

وی افزود: در صورتی که زندگی قاریان و حافظان قرآن با این کتاب آسمانی عجین شود امور زندگیشان را می‌توانند با بهره‌گیری از آیات این کتاب اداره کنند.

این مرجع تقلید با اشاره به دغدغه رهبر معظم انقلاب مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن در کشور، گفت: امیدواریم با اهتمام به قرآن و سرمایه‌گذاری روی این کتاب آسمانی بتوانیم بیش از آنچه که دغدغه رهبری است انجام دهیم که هم در دنیا و هم در آخرت سربلند باشیم.

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir