کد خبر ۳۹۷۰۶۹ انتشار : ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۲

توصیه های شعبانیه استاد موسوی مطلق

حجت الاسلام و المسلمین استاد موسوی مطلق در یاداشتی توصیه ها و دستورالعمل هایی جهت ماه شعبان ارائه نمودند.

به گزارش سرویس قرآن و معارف خبرگزاری ذاکر، حجت الاسلام و المسلمین استاد موسوی مطلق در یاداشتی توصیه ها و دستورالعمل هایی جهت ماه شعبان ارائه نمودند.

متن این یاداشت که در اختیار خبرنگار قرآن و معارف ذاکر نیوز قرار گرفت بدین شرح است:


بِسْم الله الرحمن الرحيم
ياغايه امال العارفين
سالكان الي الله والي الرسول والامام اگر در ماه دوم ربيع العارفين كه اُردى به عشقِ است يعني ماه شعبان ، علاوه بر أعمالي كه در اين ماه امده و در مفاتيح الجنان مذكور است به اين دو موضوع تفكر كنند بسيار نافع و سبب رشد معنوي غير قابل وصفي خواهد شد؛
موضوع اول توحيد: تفكر در توحيد با رويكرد قرائت، مطالعه ،تفكر و تامل در مناجات شبعانيه كه مناجات تمام إمامان معصوم عليهم السلام بوده است ، از اثار تفكر در اين مناجات ازدياد عشق و محبت به خدا و خلق خداست، در اين مناجات خداوند در دل سالك طوري خاص طلوع ميفرمايد، لذا اهل دل ميگويند:
حلواي لن تراني/تا نخوري نداني
و يا گفته اند:
تا تو را حالي نباشد همچو ما
حال ما افسانه ايد پيش تو
موضوع دوم:
تفكر درباره حضرت مهدىِ موعودِموجود است با رويكرد تفكر در يكي از زيارات ان بزرگوار ؛ مثلا دعاي عهد يا ديگر از زيارات؛ يعني هم خوانده شود هم تفكر ،تعمل و تدبر در اين زيارت صورت گيرد.
ضمنا سعي كنيد در اين ماه راجع به اين دو موضوع زياد سخن بگوييد در واقع خود بخود مي بينيد هز روز راجع به خدا و حجت خدا سخن زياد بر زبان رانده ايد و خداوند شما را خوانده است و ميبينيد دل شما زنده است.
حقير و استاد عزيزم كه شربت شيرين توحيد و ولايت را به ما چشانيده را دعا كنيد ؛يعني حضرت استاد عالم وعارف شيدايىِ توحيديِ ولايى ايت الله عبدالقائم شوشتري...
والسلام
خاكسار همه ى اهل ولاء و محبت
سيدعباس موسوى مطلق
اول شعبان ١٤٣٨
مسير بين كربلا تا سامراء

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir