آخرین اخبار

کد خبر ۳۵۷۲۹۲ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۱۱
استاندار ایلام خبر داد:

تبدیل ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی دیم استان ایلام به آبی

ایلام-استاندار ایلام از تبدیل ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی دیم استان ایلام به آبی خبر داد.

به گزارش ذاکرنیوز، محمدرضا مروارید شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که با حضور محمود حجتی وزیر معین استان در امور اقتصاد مقاومتی برگزار شد، اظهار داشت: استان ایلام از نظر کشاورزی و دامداری بسیار باظرفیت است که لازم است توجه بیشتری به این بخش ها صورت گیرد.

وی عنوان کرد: ایستگاه کوچک تأمین آب در استان در دست اجراست که با بهره برداری از آنها ۱۷ هزار هکتار از اراضی دیم استان به آبی تبدیل خواهند شد.

مروارید عنوان کرد: طرح های حوزه آب و خاک و تبدیل ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی دیم استان به آبی به نقطه امید مردم تبدیل شده است.

وی به لزوم تکمیل زنجیره تولید در استان اشاره و ابراز داشت: عدم تکمیل زنجیره تولید مرغ در استان مشکلات زیادی را برای مرغداران ایجاد کرده است که تبدیل این زنجیره در دستور کار مدیریت استان قرار گرفته است.

وی همچنین خواستار تسریع در تصویب بازارچه های پیشنهاد شده توسط استان در هیئت دولت شد و ابراز داشت: راه اندازی این بازارچه ها بسیار به اقتصاد استان کمک خواهد کرد.

مروارید به مزیت استان در زمینه نفت و گاز نیز اشاره و اظهار داشت: به فعلیت رساندن ظرفیت های استان در این زمینه، توسعه استان را بسیار تسریع خواهد داد.

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :ایلام