آخرین اخبار

کد خبر ۲۹۵۷۵۸ انتشار : ۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۷

سجادی: برنامه چهارساله فدراسیون ها با رویکرد موفقیت در بازیهای آسیایی و المپیک تدوین می شود

تهران - ذاکرنیوز - معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان به منظور تدوین برنامه چهارساله فدراسیون های ورزشی از روسای فدراسیون ها خواست برنامه ها ی خود را تا بیستم دی ماه ارسال کنند.

به گزارش ذاکرنیوز از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سید نصرالله سجادی در اولین نشست مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان با روسای فدراسیون ها که عصر امروز در وزارت ورزش برگزار شد، با تاکید بر تصویب برنامه ها به منظور تدوین برنامه چهارساله با رویکرد بازیهای آسیایی ٢٠١٨ و بازیهای المپیک ٢٠٢٠ اظهار داشت: روسای فدراسیون ها باید تا تاریخ 20 دیماه برنامه های خود را به منظور تدوین برنامه راهبردی ارائه دهند و سپس بر اساس آن تقویم سال 1396 خود را تنظیم کنند.
سجادی اهمیت برگزاری مجامع عمومی سالیانه فدراسیون های ورزشی را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: مجامع عمومی سالیانه از دهه سوم آذر ماه تا بیست اسفندماه برگزار می شود که بر اساس آن هر فدراسیون باید گزارش های حسابرسی، بازرس و عملکرد خود را آماده کند.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای در بخشی از صحبت هایش از زحمات سه سال اخیر محمود گودرزی به نیکی یاد کرد و برای مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان آرزوی موفقیت کرد.

** بزرگترین اتفاق اقتصادی در تاریخ ورزش ایران رخ خواهد داد
معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به تصویب 27 صدم از قانون مالیات بر ارزش افزوده برای ورزش در برنامه ششم توسعه کشور، تصویب آن در مجلس شورای اسلامی را بزرگترین اتفاق اقتصادی در طول تاریخ ورزش دانست.
سیدمناف هاشمی نیز در این نشست، بهترین اتفاق بودجه سال 96 ورزش در قالب برنامه ششم را تصویب 27 صدم درصد از قانون مالیات بر ارزش افزوده برای ورزش دانست که در کمیسیون تلفیق به تصویب رسیده است.
وی، رقم 27 درصد از قانون مالیات بر ارزش افزوده برای ورزش را یک هزار و 200 میلیارد تومان عنوان و تصریح کرد: با توجه به اینکه این مهم در کمیسیون تلفیق تصویب شده اگر در مجلس شورای اسلامی نیز به تصویب برسد، بزرگترین اتفاق اقتصادی است که در طول تاریخ برای ورزش رخ داده است.
معاون توسعه منابع و پشتیبانی در این نشست به وضعیت آخرین پرداخت ها به هیات های ورزشی و فدراسیون ها نیز اشاره کرد و گفت: در حوزه هیات های ورزشی و فدراسیون های ورزشی فهرستی آماده شده و در اختیار مقام عالی وزارت قرار گرفته است. در صددیم میزان پرداختی ها را به بیش از 65 درصد از تعهدات مان برسانیم.
غلامرضا شعبانی بهار معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان نیز در این نشست از فدراسیون ها خواست با توجه به اهمیت توسعه رشته ورزشی متبوع خود، گزارش دقیقی از میزان توسعه یافتگی رشته خود را ارائه دهند.
شعبانی بهار همچنین دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را فرصت بسیار خوبی برای اجرای برنامه های هدفمند به منظور توسعه ورزش همگانی دانست و تصریح کرد: فدراسیون ها می توانند با برنامه ریزی و ساماندهی لازم به مناسبت ایام سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی برنامه ای شایسته و در خور توجهی را برگزار کنند.
معاون ورزش همگانی از فدراسیون ها خواست که برنامه های پیشنهادی خود را به حوزه معاونت متبوع ارائه دهند.
ورزشی(1)**9129**1379
دریافت کننده: مهدی رهبر، انتشار دهنده: هادی افتخاری

منبع : ایرنا
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir