کد خبر ۲۷۸۶۷۸ انتشار : ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۶
وزارت خارجه روسیه:

خواسته طالبان از ترامپ برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان منطقی و درست است

مسئول بخش دوم آسیای وزارت خارجه روسیه در واکنش به خواسته طالبان مبنی بر خروج نیرو های خارجی از افغانستان اظهار داشت که این خواسته طالبان در دروان دونالد ترامپ، منطقی و درست است.

به گزارش ذاکرنیوز به نقل از «اسپوتنیک)، «ضمیرکابلوف» مسئول دپارتمنت آسیای وزارت خارجه روسیه و نماینده ویژه دولت روسیه در امور افغانستان اعلام کرد که مسکو خواسته طالبان را درباره خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان منطقی و درست می‌داند.

وی افزود: ما منتظر سیاستی مناسبی و درستی از سوی اداره جدید آمریکا در افغانستان هستیم.

کابلوف اظهار داشت که این همه رهبری جدید آمریکا باید بداند که حل مسئله افغانستان بدون مشارکت روسیه و سایر قدرت‌های منطقه‌ی ناممکن است.

طالبان افغان با انتشار بیانیه‌ای به انتخاب «دونالد ترامپ» به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا واکنش نشان داده بود.

در بیانیه این گروه آمده است که آمریکایی‌ها سیاست دولتی خود را به گونه‌ای طراحی کنند که باعث سلب آزادی ملت‌های دیگر در جهان نشوند.

طالبان تاکید کرد که آمریکا به دنبال منافع خود در کشتار ملت‌های دیگر نباشد.

بر اساس این بیانیه، ترامپ باید نظامیان آمریکا را از افغانستان خارج کند و با تداوم جنگ در این کشور به حیثیت، اقتصاد و سربازان کشورش ضربه نزند.

«حامد کرزی» رئیس‌جمهور سابق افغانستان نیز در پیام تبریک خود به دونالد ترامپ رئیس‌جمهور جدید آمریکا گفت که مردم افغانستان انتظار دارند تا در رویکرد آمریکا درخصوص مردم افغانستان و مبارزه با تروریسم نیز تغییرات مبتنی بر واقعیت و هماهنگی با خواست مردم افغانستان ایجاد شود.

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir