کد خبر ۲۷۶۱۷۰ انتشار : ۱۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۹

تاکید سودان جنوبی بر برقراری امنیت و ثبات در شرق آفریقا

تهران - ذاکرنیوز - 'ماکلا عریک' سخنگوی وزارت خارجه سودان جنوبی امروز (سه شنبه) بر ضرورت برقراری امنیت و ثبات پایدار در منطقه شرق آفریقا تاکید کرد.

به گزارش ذاکرنیوز به نقل از خبرگزاری 'شین هوآ'، عریک با اشاره به تصمیم اخیر دبیرکل سازمان ملل در اخراج فرمانده کنیایی نیروهای صلحبان این سازمان از سودان جنوبی، تاکید کرد که کشورش در چارچوب قوانین بین المللی عمل خواهد کرد.
'بان کی مون' دبیرکل سازمان ملل متحد، سه شنبه گذشته و به دنبال انتشار گزارشی مبنی بر ناتوانی نیروهای صلحبانی سازمان ملل در حفاظت از جان غیرنظامیان در سودان جنوبی، 'جانسون اوندیکی' فرمانده کنیایی این نیروها را اخراج کرد.
سخنگوی وزارت خارجه سودان جنوبی تاکید کرد: برقراری کامل صلح، ثبات و امنیت منطقه همگام با توسعه مناسبات سیاسی و اقتصادی میان کشورهای همجوار، محقق خواهد شد.
در همین خصوص، رییس جمهوری سودان جنوبی تاکید کرده بود: همه فرمانداران و مسوولان اجرایی این کشور برای پیشبرد صحیح امور سیاسی و اجتماعی سودان جنوبی باید با ارتباط نزدیک با جامعه، مقدمات پیشرفت این کشور را فراهم کنند.
یکی از مشکلات سودان جنوبی نرخ بالای بیکاری در این کشور است که بر اساس آمار بانک جهانی 12 درصد می باشد. سودان جنوبی در سال 2011 از سودان جدا شد.
بر اساس گزارش های منتشره، خطر گرسنگی نیز بیش از چهار میلیون شهروند سودان جنوبی را به دلیل جنگ و درگیری، تهدید می کند.
خاورم **9377**1651
مترجم: حمید اوضح-انتشاردهنده:مسعودجعفریان

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir