آخرین اخبار

آثار فیروزه خط در سازمان میراث فرهنگی به نمایش درمی‌آید

نمایشگاه فیروزه خط هنرمند خراسانی مجید مجیدی نمک سایان، با عنوان «نگارش آیات آسمانی» در ساختمان شماره ۱ سازمان میراث فرهنگی، پذیرای علاقه مندان است.

طی سال گذشته محقق شد؛

درآمد ۶۰۰ میلیون تومانی موزه های استان زنجان از فروش بلیط

زنجان-معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زنجان گفت: درآمد حاصل از فروش بلیط موزه های استان زنجان در سال ۹۵ از مرز ۶۰۰ میلیون تومان گذشت.

رسوبات از آثار فرهنگی پاک و حذف می‌شود

دستگاه لیزر CO۲ با هدف پاکسازی آثار فرهنگی در بخش پژوهش لیزر پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی –فرهنگی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری نصب و راه‌اندازی شد.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور:

صنایع‌دستی باید آمیزه‌ای از سنت و خلاقیت باشد

نامورمطلق گفت: هرچند بحث سنت و خلاقیت را در مقابل هم قرار داده‌اند اما در نگاهی تازه، این دو با یکدیگر تعریف شده‌اند و ما شاهد تولید صنایع‌دستی هستیم که هر دو ویژگی را دارا هستند.

معاون سازمان منطقه آزاد ارس خبر داد:

توجه ویژه به گردشگری شرق ارس وتوسعه زیرساخت های اقامتی در سالجاری

جلفا - معاون سازمان منطقه آزاد ارس توجه ویژه به مسیر گردشگری شرق ارس و توسعه زیرساخت های اقامتی گردشگری منطقه را مهمترین رویکردهای گردشگری این سازمان در سال جاری عنوان کرد.

رئیس نهاد حقوق بشر اروپا:

حقوق بشر محصول تفکر غرب نیست

شیراز - رئیس نهاد حقوق بشر اروپا گفت: حقوق بشر محصول تفکر غربی نیست بلکه تلاشی جهانی است که همه دنیا به سهم خود چیزی به آن اضاف کرده اند و هیچکس نباید بر آن حس مالکیت داشته باشد.

شهر تاریخی گرگان پس از ۱۲سال ساماندهی شد

جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز، طبقه‌بندی مجموعه قطعات سفالی حاصل از کاوش‌ها، بوته کنی از روی ساختارهای معماری شهر تاریخی گرگان در قالب طرح ساماندهی این شهر انجام شد.

در یک نشست تخصصی عنوان شد؛

پیشنهاد ارائه مشوق به مالکان بناهای ثبتی

برخی از کارشناسان میراث فرهنگی در پژوهشگاه میراث فرهنگی دور هم جمع شدند تا درباره قوانین میراث فرهنگی صحبت کنند برخی پیشنهاد کردند که باید مشوق هایی به مالکان بناهای ثبتی داده شود.

رییس امور موزه های آذربایجان شرقی تاکید کرد:

لزوم تداوم برگزاری نمایشگاه های دوره ای مرتبط با موضوع موزه ها

تبریز - رییس امور موزه های آذربایجان شرقی بر تداوم برگزاری نمایشگاه های دوره ای آثار تاریخی و فرهنگی مرتبط با موضوع فعالیت موزه ها به مناسبت های مختلف تاکید کرد.

همایش بررسی میراث فکری امام خمینی (ره) در غنا برگزار می شود

همایش بررسی «زندگانی و میراث فکری حضرت امام خمینی (ره)»، ۱۳ خردادماه به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در غنا برگزار می شود.

شیرکوند خبر داد؛

تحویل ۲۰ هتل ۴ و ۵ ستاره در سال ۹۶ /ورود به بحث سرمایه گذاری

معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی از تحویل ۲۰ هتل ۴ و ۵ ستاره در سال ۹۶ خبر داد و گفت در مجموع از سال ۹۲ تا کنون ۵۵ هتل چهار و ۵ ستاره به هتلهای پر ستاره کشور اضافه شده است.

نشست تخصصی_ حقوقی نهاد مالکیت در میراث فرهنگی برگزار می شود

نشست تخصصی_ حقوقی نهاد مالکیت در میراث فرهنگی روز شنبه ششم خرداد در پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود.

مدیر میراث فرهنگی استان ایلام:

طرح ضربتی اشتغال در ۲ روستای گردشگری ایلام اجرا می شود

ایلام-مدیر میراث فرهنگی استان ایلام گفت: طرح ضربتی اشتغال در دو روستای گردشگری ایلام اجرا می شود.

رئیس میراث فرهنگی سمنان:

عملیات مرمت و ساماندهی آسیاب تاریخی طاووس شهر سمنان آغاز شد

سمنان - رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سمنان گفت: عملیات مرمت و ساماندهی آسیاب تاریخی طاووس شهرستان آغاز شد.

در یک نشست تخصصی عنوان شد؛

مدیریت «میراث» یا صندلی انتظار/ سازمانی که سه بار سکته کرده است!

طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه در یک محفل دانشگاهی مورد بررسی قرار گرفت و رئیس جامعه تورگردانان گفت: سازمان یک صندلی انتظار برای رسیدن به مقامات بالاتر شده‌است.

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری اصفهان:

اصفهان در جذب گردشگر خارجی رتبه اول را کسب کرد

اصفهان- مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان گفت: تعداد زیادی از گردشگران خارجی با گذشت دو ماه از سال، از اصفهان بازدید کردند به طوری که رتبه اول کشور را اصفهان کسب کرده است.

۷۰۰ قلم اشیا تقلبی عتیقه تقلبی در ارومیه امحا شد

ارومیه - ۷۰۰ قلم اشیاء عتیقه تقلبی که توسط نیروی انتظامی در عملیاتهای مختلف از سودجویان کشف شده بود، در ارومیه امحاء شد.

امام جمعه دهدشت:

مسئولان حفاظت از اشیاء تاریخی را به دغدغه اجتماعی تبدیل کنند

دهدشت- امام جمعه دهدشت گفت: باید مسئولان حفاظت از اشیاء تاریخی را به دغدغه اجتماعی تبدیل کنند.

نعمت الله فاضلی:

فرهنگ یک سنت نیست بلکه یک نوع اقدام است/ تاثیرفرهنگ در روابط قدرت

نعمت الله فاضلی در نشست بازنمایی مطالعات فرهنگی در ایران گفت: فرهنگ یک میراث و سنت نیست بلکه یک نوع ابداع و اقدام و عمل است که مدام توسط گروه های مختلف خلق و تولید می شود.

مدیر عامل جدید شرکت توسعه گردشگری معرفی شد

طی حکمی از سوی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، نعمت الله شهبازی به سمت «مدیر عامل شرکت توسعه گردشگری ایران» منصوب شد.