آخرین اخبار

معاون میراث فرهنگی سمنان:

هنرمندان حوزه شغل ها خانگی استان سمنان تسهیلات دریافت می کنند

سمنان - معاون صنعت ها دستی اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان عنوان کرد: هنرمندان حوزه شغل ها خانگی استان، برای دریافت تسهیلات بدهی الحسنه به بانک های عامل ارائه می شوند.

فرماندار دامغان:

آثارباستانی دامغان به سازی می شود/اختصاص ۱.۸ میلیاردتومان به میراث

دامغان- فرماندار دامغان ازاختصاص یک میلیارد و ۸۰۰ میلیارد تومان ارزش به حوزه میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی این شهرستان اطلاع داد و عنوان کرد:آثار باستانی شهرستان مورد به سازی قرار می گیرند.

پروژه های عمرانی موزه فرش ۲۷ آذر بازنمایی می شود

مسئول موزه ها و ثبت معنوی اداره کل میراث فرهنگی استان تهران عنوان کرد: مراسم بازنمایی مرحله نخست پروژه های عمرانی موزه فرش روز دوشنبه ۲۷ آذر با حضور معاون میراث فرهنگی و مدیرکل موزه ها برگزار می شود.

نشست هم اندیشی دهیاران روستاهای هدف گردشگری کشور برگزار شد

نشست هم اندیشی دهیاران روستاهای هدف گردشگری کشور روز گذشته دوشنبه به تاریخ ۲۰ آذر ۹۶ در سالن مسکن معلم بوشهر به میزبانی امور روستایی استانداری بوشهر برگزار گردید.

آماده باش نیروهای یگان مراقبت میراث فرهنگی کرمان؛

زمین لرزه به آثار باستانی کرمان و راور خسارت وارد کرد

کرمان-مدیر کل میراث فرهنگی کرمان با اشاره به زلزله۶.۱ ریشتری هجدک عنوان کرد:به عده ای از آثار تاریخی در شهرستان راور لطمه جدی وارد شده و در شهرستان کرمان هم بعضی آثار نیازمند مرمت و بازسازی می باشند.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران تاکید کرد؛

ضرورت همخوانی معماری مجموعه برج طغرل با میراث تاریخی ری

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران بر لزوم همخوانی معماری مجموعه فرهنگی- تجاری برج طغرل با میراث تاریخی منطقه شهرری تاکید کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی اردبیل :

هیچ لطمهی به آثار تاریخی پارس آباد در زلزله موخر وارد نشده است

مدیر کل میراث فرهنگی استان اردبیل عنوان کرد: هیچ لطمهی به آثار تاریخی پارس آباد در زلزله موخر وارد نشده هست.

نماینده میراث فرهنگی و گردشگری سیریک:

راهکارهای پیشرفت گردشگری در سیریک تدوین شد

سیریک - نماینده میراث فرهنگی صنعت ها دستی و گردشگری سیریک عنوان کرد: راهکارهای توسیع گردشگری سواحل سیریک شناسایی و تدوین شده هست.

در صحبت با مهر عنوان شد؛

رایزنی برای مسیر اندازی کنسولگری عمان درچابهار/افزایش۵۰درصدی اقامت

مدیرکل میراث فرهنگی استان سیستان و بلوچستان عنوان کرد: با معاونت گردشگری ارگان میراث فرهنگی در مورد لغو روادید و یا ساده سازی در صادر کردن آن و یا مسیر اندازی کنسولگری عمان در چابهار صبحت شده هست.

در صحبت با مهر تعریف شد؛

احیای عروسک فراموش شده دزفولی/ جای تهی «بی» در منزل نوعروسان

احیاکننده عروسک «بِی» می گوید: روزگاری از این عروسک و دامادش برای تزیین اتاق عروس بکارگیری می گردید ولی امروز حتی میراث فرهنگی دزفول، این عروسک جایی را نمی شناسد!

در صحبت با مهر تعریف شد؛

آمار صعودی جایگاه ها بوم گردی سیستان و بلوچستان/ قسمت خاص قسمت خصوصی

مدیرکل میراث فرهنگی استان سیستان و بلوچستان با اظهار اینکه شمار واحدهای بوم گردی استان در سالهای موخر به ۷۷ واحد رسیده هست اظهار کرد: تا انتهاء سال این آمار به ۲۰۰ واحد می رسد.

در صحبت با مهر تعریف شد؛

احیای عروسک فراموش شده دزفولی/ جای تهی «بی» در منزل نوعروسان

احیاکننده عروسک «بِی» می گوید: روزگاری از این عروسک و دامادش برای تزیین اتاق عروس بکارگیری می گردید ولی امروز حتی میراث فرهنگی دزفول، این عروسک جایی را نمی شناسد!

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان خبر داد

ثبت ملی 4 میراث ناملموس آئین های ایام محرم در اصفهان

مدیر کل میراث فرهنگی، صنعت ها دستی و گردشگری استان اصفهان از تصویب برنامه و تامین پرونده 4 میراث ناملموس آئین های مرتبط به محرم در وسعت استان اصفهان جهت ثبت ملی آنان اطلاع داد.

یک هفته با کتاب؛

ثبت جامع التواریخ به عنوان میراث میان المللی و مشارکت نشرایران وصربستان

ثبت کتاب جامع التواریخ به عنوان میراث میان المللی و امضای تفاهمنامه مشارکت ایران و صربستان در حوزه نشر از جمله خبرهای با ارزش این هفته در حوزه کتاب و نشر می باشند.

معاون رئیس جمهور:

گردشگری راه توسعه را میانبر طی می کند/ ضرورت توجه به بومگردی

سمنان-معاون رئیس جمهور ضمن تاکید بر سرمایه گذاری واحد های بومگردی بابیان اینکه گردشگری راه توسعه راه میان بر را طی می کند، گفت: بومگردی عقب ماندگی کشور را جبران می کند

باحضور معاون رئیس جمهور؛

پلاک نمادین منزل پدری حسن روحانی رونمایی شد

سرخه - با حضور علی اصغر مونسان، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، پلاک نمادین منزل پدری حسن روحانی رو نمایی شد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی به مقام شامخ شهدای سرخه ادای احترام کرد

سرخه - رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بدو ورود به سرخه با حضور در گلزار شهدای این شهرستان به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد

در آغاز سفری دو روزه؛

رئیس سازمان میراث فرهنگی وارد سرخه شد

سرخه - معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی در آغاز سفری دو روزه به استان سمنان وارد سرخه شد و مورد استقبال مسئولان استانی قرار گرفت.

مونسان مطرح کرد؛

مهلت یک هفته‌ای به اعضای شورای طرح تبریز ۲۰۱۸ برای ارائه برنامه

رئیس سازمان میراث فرهنگی در نشست سیاست‌گذاری طرح تبریز ۲۰۱۸ تأکید کرد تا یک هفته دیگر گزارش اقدامات انجام شده، اعلام شود.

چهارمین جلسه شورای ملی سیاست‌گذاری طرح تبریز 2018 برگزار شد

چهارمین جلسه شورای ملی سیاست‌گذاری طرح تبریز 2018 شب گذشته با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی در این سازمان برگزار شد.