آخرین اخبار

تغییر الگوهای سنتی سبک زندگی به مدرن در شهر اندیمشک

طرح تحقیقاتی بررسی انسان شناسی تغییر الگوهای سنتی سبک زندگی به مدرن در شهر اندیمشک از سلسله طرح­های پژوهشی پژوهشکده مردم ­شناسی به پایان رسید.

معاون گردشگری میراث فرهنگی یزد:

راهنمایی تورهای خارج از کشور را اغلب یزدی ها بر عهده دارند

یزد- معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد با اشاره به اقدامات انجام شده در مجموعه میراث فرهنگی یزد گفت: راهنمایی تورهای خارج کشور را اغلب، یزدی ها بر عهده دارند.

چهارمین انتخاب رئیس جمهور در حوزه سازمان میراث فرهنگی چه کسی است؟

رئیس سازمان منطقه آزاد کیش به تهران برمی گردد تا به جای زهرا احمدی پور ریاست سازمان میراث فرهنگی را بر عهده بگیرد. مونسان چهارمین انتخاب رئیس جمهور برای مدیریت این سازمان است.

جعبه مشبک منبت ریز قلم دوره قاجار نمونه سازی می شود

با توجه به اینکه دوران قاجار محور فعالیت کارگاه هنرهای چوبی گروه هنرهای سنتی در سال جاری است، جعبه مشبک منبت ریز قلم موجود در موزه هنرهای تزیینی اصفهان، نمونه سازی خواهد شد.

امواج استمداد «اوان» از مسئولان؛

دریاچه‌ای در قزوین غرق شد

قزوین- دریاچه اوان در میان مشکلات و بی‌توجهی‌ها غرق شده است و امواج استمداد آن از مسئولان همچنان پراکنده می‌شود.

استاندار کرمان:

بازار هندی ها بازسازی می شود

کرمان - استاندار کرمان از بازسازی بازار هندی ها به صورت مشارکتی در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: نگاه به میراث های فرهنگی و تاریخی باید به گونه ای باشد که از آنها مراقبت و محافظت شود.

ثبت جهانی هم دردی دوا نکرد

«لنج‌سازی» هنر فراموش شده دیار حرا؛ صنعتی که به گِل نشست

هنر- صنعت «لنج‌سازی» که از صدها سال پیش در هرمزگان مرسوم بوده این روزها فراموش شده است و کویت و سایر کشورهای حاشیه خلیج‌فارس به دنبال مصادره آن هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تاکید کرد:

لزوم استفاده از راهنمایان آموزش دیده در گردشگری آذربایجان شرقی

تبریز - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی استفاده از راهنمایان آموزش دیده را در کلیه مراکز و تاسیسات گردشگری استان در راستای تبریز ۲۰۱۸ یک ضرورت دانست.

میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته؛

حذف خانه مسافرها/ نیاز ایران به ۳۱ هتل بیمارستان

برگزاری همایش گردشگری پزشکی، حذف خانه مسافرها و هتل بیمارستان ها از آیین نامه تاسیسات گردشگری از جمله خبرهای میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.

رئیس اداره میراث فرهنگی آران و بیدگل:

راه برای ورود سرمایه گذاران به کویر مرنجاب باز است

آران و بیدگل - رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل گفت: راه برای ورود سرمایه گذاران به کویر مرنجاب باز است.

رئیس اداره میراث فرهنگی دامغان:

۵۰۰ اثر تاریخی در دامغان شناسایی شد/ ۱۲۶ اثر ثبت ملی شدند

دامغان - رئیس اداره میراث فرهنگی دامغان از ثبت ملی ۱۲۶ اثر تاریخی و فرهنگی این شهرستان خبر داد و گفت: تاکنون ۵۰۰ اثر تاریخی و فرهنگی در شهرستان شناسایی شده است.

ارائه اشعار پروین اعتصامی در قالب نقاشی خط دوران قاجار

سرپرست کارگاه طراحی گروه هنرهای سنتی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری از ارائه اشعار پروین اعتصامی با الگوبرداری از کارهای استاد حسن زرین قلم در قالب نقاشی خط دوران قاجار خبر داد.

آثار فیروزه خط در سازمان میراث فرهنگی به نمایش درمی‌آید

نمایشگاه فیروزه خط هنرمند خراسانی مجید مجیدی نمک سایان، با عنوان «نگارش آیات آسمانی» در ساختمان شماره ۱ سازمان میراث فرهنگی، پذیرای علاقه مندان است.

طی سال گذشته محقق شد؛

درآمد ۶۰۰ میلیون تومانی موزه های استان زنجان از فروش بلیط

زنجان-معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زنجان گفت: درآمد حاصل از فروش بلیط موزه های استان زنجان در سال ۹۵ از مرز ۶۰۰ میلیون تومان گذشت.

رسوبات از آثار فرهنگی پاک و حذف می‌شود

دستگاه لیزر CO۲ با هدف پاکسازی آثار فرهنگی در بخش پژوهش لیزر پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی –فرهنگی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری نصب و راه‌اندازی شد.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور:

صنایع‌دستی باید آمیزه‌ای از سنت و خلاقیت باشد

نامورمطلق گفت: هرچند بحث سنت و خلاقیت را در مقابل هم قرار داده‌اند اما در نگاهی تازه، این دو با یکدیگر تعریف شده‌اند و ما شاهد تولید صنایع‌دستی هستیم که هر دو ویژگی را دارا هستند.

معاون سازمان منطقه آزاد ارس خبر داد:

توجه ویژه به گردشگری شرق ارس وتوسعه زیرساخت های اقامتی در سالجاری

جلفا - معاون سازمان منطقه آزاد ارس توجه ویژه به مسیر گردشگری شرق ارس و توسعه زیرساخت های اقامتی گردشگری منطقه را مهمترین رویکردهای گردشگری این سازمان در سال جاری عنوان کرد.

رئیس نهاد حقوق بشر اروپا:

حقوق بشر محصول تفکر غرب نیست

شیراز - رئیس نهاد حقوق بشر اروپا گفت: حقوق بشر محصول تفکر غربی نیست بلکه تلاشی جهانی است که همه دنیا به سهم خود چیزی به آن اضاف کرده اند و هیچکس نباید بر آن حس مالکیت داشته باشد.

شهر تاریخی گرگان پس از ۱۲سال ساماندهی شد

جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز، طبقه‌بندی مجموعه قطعات سفالی حاصل از کاوش‌ها، بوته کنی از روی ساختارهای معماری شهر تاریخی گرگان در قالب طرح ساماندهی این شهر انجام شد.

در یک نشست تخصصی عنوان شد؛

پیشنهاد ارائه مشوق به مالکان بناهای ثبتی

برخی از کارشناسان میراث فرهنگی در پژوهشگاه میراث فرهنگی دور هم جمع شدند تا درباره قوانین میراث فرهنگی صحبت کنند برخی پیشنهاد کردند که باید مشوق هایی به مالکان بناهای ثبتی داده شود.