آخرین اخبار

رونمایی از قدیمی ترین نقش یوز پلنگ ایرانی در همایش قم تمدن 7000 ساله

صبح پنج شنبه از قدیمی ترین نقش پوز پلنگ ایرانی با قدمت 8هزارساله در قم رونمایی شد .

فرمانده یگان حفاظت میراث:

۱۱۶ سایت فروش فلزیاب فیلتر شده‌اند/ افزایش ۳۸ درصدی کشفیات یگان میراث در سال جاری

فرمانده یگان حفاظت میراث گفت: 116 سایت از 200 سایت موجود که در زمینه تبلیغات فلزیاب فعال بودند، فیلتر شدند و پیگیری‌ می‌کنیم تا خرید و فروش فلزیاب جزو فهرست مصادیق مجرمانه قرار بگیرد.

حذف پروازهای چارتری آری یا خیر؟؟؟

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: شرکت‌های هواپیمایی، لازم است نسبت به مدیریت فروش خود با هدف حذف تدریجی پروازهای چارتری اقدامات لازم را انجام دهند.

۷راه حل کمک مالیاتی در گردشگری

در کشورهایی که گردشگری نوپا محسوب می‌شود یا به نوعی چرخ اقتصاد آنها با گردشگری می‌چرخد، دولت‌ها سعی می‌کنند برای جذب سرمایه‌ها به این حوزه از مشوق‌های گوناگونی استفاده کنند. یکی از این مشوق‌ها، مشوق‌ه ...

6 نکته طلایی برای مسافرت بهتر

سال جدید کم کم از راه می‌رسد و تکاپوها برای خرید عید و خانه تکانی بیشتر و بیشتر می‌شود؛ ایامی که برای برخی از ما بهترین فرصت برای سفر، آرامش و تجدید قواست. با همه اینها سفرهای نوروزی دغدغه های خاص خو ...

بازخوانی یک پژوهشی؛

بررسی رضایت چینی‌ها از سفر به ایران/ غذای محبوب چینی‌ها چیست؟

میزان رضایت گردشگران چینی از سفر به ایران توسط دو فعال در حوزه گردشگری بررسی شد و آن‌ها در نظرسنجی انجام شده به نتایجی قابل تأملی رسیده‌اند.

داستان دو عکس دردسرساز

خانواده دانش‌آموز ١٦ساله از نبود حفاظ در سی‌وسه پل اصفهان گلایه مندند سلفی با قطار باربری علت مرگ پسر ٢٢ساله در زاهدان بود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران تغییر کرد

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران از سازمان میراث فرهنگی رفت و مدیرعامل یکی از شرکت های ارائه دهنده قطعات یدکی خودرو در کیش به جای او منصوب شد.

برخلاف تکذیب‌های غیر مسئولانه؛

کپک وتار عنکبوت طاقبستان راتهدیدمی‌کند/ روایت تصاویر از بی‌تدبیری

کرمانشاه- تصاویر جدیدازمجموعه طاقبستان نشان می دهد که برخلاف تکذیب های غیرمسئولانه، کپک ها، تارهای عنکبوت و فشار فضولات گیاهی وجانوری سرنوشت این شناسنامه و هویت تاریخی ایران را تهدید می کند.

مدیر کل میراث فرهنگی استان زنجان:

صنعت مسگری زنجان احیا شده است

زنجان-مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان با اشاره به فعالیت ۹۰۶ کارگاه مسگری در زنجان، گفت: در حال حاضر صنعت مسگری استان زنجان احیا شده و روند روبه رشد را طی می کند.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران خبر داد:

ساخت پلاسکوی جدید موانع قانونی ندارد

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران از موافقت سازمان میراث فرهنگی به منظور ساخت ساختمان پلاسکو با رعایت ضوابط میراثی در حریم مدرسه ژاندارک خبر داد.

سایت موزه تپه‌حصار دامغان افتتاح می‌شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: سایت‌موزه مجموعه باستانی تپه‌حصار دامغان، دهه فجر امسال گشایش می‌یابد.

ریاست کمیته میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران:

جلوی خراب کردن خانه «نیما یوشیج» گرفته می گردد

ریاست کمیته میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به برپایی نشست با مالکان فعلی خانه نیمایوشیج، اظهار کرد: می خواهیم جلوی خدشه زیادتر به این خانه گرفته گردد و در کوشش هستیم تا این ملک به تملک ش ...

سکینه اسمی:

طبیعت گردی آذربایجان غربی و هزار راه نرفته/ایجاد ۴۷ واحد بوم گردی+عکس

بوم گردی یا طبیعت گردی شاید به روایت امروزی قدمت قدیمی ای نداشته باشد اما با رشد صنعت گردشگری و استقبال گردشگران داخلی و بیگانه مبدل به یکی از حجم های اقتصادی شده هست.

معاون گردشگری میراث فرهنگی گلستان:

۳ پروژه بزرگ گردشگری در گلستان اجرا می گردد

گرگان- معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی گلستان اظهار کرد: طرح های گردشگری «آرمان طبیعت»، «آسمانه دریای خزر» و «ساماندهی جزیره آشوراده» از پروژه های بزرگ گردشگری هست که در گلستان اجرا می گردد.

معاون میراث فرهنگی خراسان رضوی:

177 هتل در خراسان رضوی در حال ساخت هست

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنعت های دستی و گردشگری خراسان رضوی از وجود 177 هتل در حال ساخت در خراسان رضوی اطلاع داد.

مدیرکل میراث فرهنگی اردبیل:

ثبت جهانی «سبلان» مانع ساخت وساز و اجرای طرح های غیرضروری می گردد

اردبیل – مدیرکل میراث فرهنگی استان اردبیل اظهار کرد: ثبت جهانی سبلان مانع ساخت وساز و اجرای طرح های غیرضروری در حول کوه شده و دست مسئولان رزومه ساز را کوتاه می کند.

در صحبت با مهر عنوان شد؛

منع قانونی برای فعالیتهای اینترنتی گردشگری/ منحصرا آژانس ها مجازند

یک فعال گردشگری اظهار کرد: مجوزهای فعالیت اینترنتی منع قانونی ایجاد می کند و اگر آژانس مسافرتی هم نباشیم بازهم بیان می کنند برای معامله تور لازم است مجوز بند (ب) دارا باشید.

مسئول امور شهرستان های میراث فرهنگی آذربایجان شرقی تاکید کرد ...

ضرورت ارائه حجم های گردشگری شهرستان های استان در تبریز ۲۰۱۸

اهر - مسئول امور شهرستان های اداره کل میراث فرهنگی، صنعت های دستی و گردشگری آذربایجان شرقی بر ضرورت ارائه حجم های گردشگری شهرستان های استان در تبریز ۲۰۱۸ تاکید کرد.

معاون صنعت های دستی کشور:

سازمان میراث فرهنگی از کارآفرینی روستایی پشتیبانی می کند

معاون صنعت های دستی کشور از یک کارگاه تولید منسوجات سنتی بازدید و تاکید کرد: سازمان میراث فرهنگی از کارآفرینی روستایی پشتیبانی می کند.