آخرین اخبار

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زنجان:

ازدواج‌های سنتی در جامعه احیا شود

زنجان-رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زنجان گفت: روی آوردن به ازدواج‌های سنتی، ازدواج آسان و عقلانی کردن ازدواج‌ها مورد توجه باشد و این امر موجب کاهش طلاق نیز در جامعه می‌شود.

در نشست شورای هماهنگی ثبت احوال شهرستان اهر عنوان شد؛

آذربایجان شرقی ۳.۲ میلیون واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند دارد

اهر - مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی از وجود سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر واجد شرایط برای دریافت کارت هوشمند ملی در استان خبر داد.

فرماندار آمل:

عمر ازدواج ها به کمتر از یکسال کاهش یافته است

آمل - فرماندار آمل با اشاره به رشد طلاق های توافقی گفت: عمر ازدواج ها به کمتر از یکسال کاهش یافته است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان خبر داد:

استان زنجان رتبه سی‌اُم کشور در آسیب‌های اجتماعی را دارد

زنجان-مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان با بیان اینکه زنجان رتبه سی‌اُم کشور در آسیب‌های اجتماعی را دارد، گفت: تقسیم کار ملی به منظور کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی انجام شده است

راه های سنگ انداختن جلوی پای طلاق

یادش نیست دقیقا جر و بحث ها و دعوا و اختلاف ها از کجا شروع شد اما اکنون وضعیت آنقدر بحرانی است که تا از هم فروپاشیدن خانواده اش به اندازه یک تار مو هم فاصله ای باقی نمانده است و ترس از وضعیت مبهم آیند ...

طرح: از آمار جدید طلاق چه می‌دانید؟

براساس آمار سازمان ثبت احوال در ۹ ماه ابتدای سال جاری، ۱۳۵ هزار طلاق در کشور ثبت شده است که در این میان تعداد زیادی از زوجین پیش از رسیدن به سالگرد ازدواجٰ، از یکدیگر جدا شده‌اند.

بسیج باید در جایگاه راهبردی فرهنگی و اجتماعی کشور قرار گیرد

یزد - ذاکرنیوز - امام جمعه میبد گفت: انتظار می رود بسیج در جایگاه راهبردی، هدایتگر و نظارتگر بر وقایع فرهنگی ،اقتصادی و اجتماعی کشور قرار گیرد .

آیا مطلقه ها زندگی بهتری را پشت سر می گذارند

روزنامه امروز خراسان جنوبی چاپ بیرجند روز یکشنبه 19 دی ماه 1395 یادداشتی با عنوان « آیا مطلقه ها زندگی بهتری را پشت سر می گذارند؟ » را در شماره 3250 خود منتشر کرد.

میزان آمار طلاق در بیجار پنج درصد کاهش یافته است

سنندج- ذاکرنیوز- فرماندار شهرستان بیجار گفت: میزان طلاق در این شهرستان در مقایسه با سال قبل پنج درصد کاهش پیدا کرده است.

امضای تفاهم نامه تاسیس مرکز مشاوره خانواده در قائمشهر برای کاهش طلاق

ساری – ذاکرنیوز – تفاهم نامه تاسیس مرکز مشاوره خانواده برای کاهش طلاق در قائمشهر روز شنبه میان فرمانداری ، دادگستری و بهزیستی امضا شد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه:

لزوم مشارکت همگانی برای کاهش طلاق در جامعه

کرمانشاه- نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه، طلاق را مسئله و معضلی بزرگ در جامعه دانست که کاهش آن نیازمند مشارکت مردم و مسئولین است.

رودان رتبه دوم طلاق در هرمزگان را دارد

بندرعباس - ذاکرنیوز - مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هرمزگان گفت: شهرستان رودان در زمینه طلاق با نرخ 1.9 در هزار بالاتر از میانگین استان ، پس از بندرعباس رتبه دوم را دارد.

معیارهای دیروز و امروز ازدواج در اردبیل؛

ناهنجاری در عاطفی‌ترین رویداد زندگی/ازدواج قصه‌ای که غصه شد

موضوع ازدواج در اردبیل دچار شکاف نسلی است. پشت کردن به معیارهای صحیح و چینش معیارهای بیگانه موجب شده عاطفی‌ترین رویداد زندگی دچار ناهنجاری‌های متعدد شود.

فرهنگسازی، حلقه مفقوده کاهش طلاق در جامعه

طلاق هر چند آسیب اجتماعی نیست اما گسترش آن در جامعه می تواند زمینه بسیاری از آسیب های اجتماعی را فراهم کند.

مدیرکل ثبت‌احوال اردبیل:

میانگین سن طلاق در اردبیل افزایش یافته است

اردبیل – مدیرکل ثبت‌احوال استان اردبیل از افزایش میانگین سن طلاق زنان و مردان در استان طی پنج سال اخیر خبر داد.

زمینه ازدواج جوانان با ایجاد اشتغال فراهم می شود

همدان-ذاکرنیوز- معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان همدان گفت: زمینه ازدواج جوانان با ایجاد اشتغال فراهم می شود و هر چه در بحث اشتغال بهتر عمل کنیم در کاهش آسیب های اجتماعی تاثیر گذار خواهد ...

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی اصفهان:

مراکز مشاوره اولین راهبرد پیشگیری از طلاق است

اصفهان- عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: اولین راهبرد پیشگیری از طلاق مرکز مشاوره است.

امسال ازدواج در پیرانشهر از طلاق سبقت گرفت

مهاباد- ذاکرنیوز- رئیس اداره ثبت احوال شهرستان پیرانشهر گفت: در 9 ماهه امسال نرخ ازدواج در این شهرستان 9.6 درصد بوده و در مقایسه با 1.4 درصد نرخ طلاق این مقدار هشت برابر بیشتر است.

استاندار قم:

بانک اطلاعاتی دقیق در موضوع طلاق ایجاد شود

قم - استاندار قم برنامه ریزی برای حل معضلات اجتماعی را نیازمند شناخت علل آن‌ها دانست و خواستار ایجاد بانک اطلاعاتی دقیق در موضوع طلاق در استان قم شد.

70 درصد طلاق ها در شهرستان رامشیر توافقی است

اهواز – ذاکرنیوز - رییس دادگستری شهرستان رامشیر گفت: بیش از 70 درصد طلاق ها در شهرستان رامشیر به صورت توافقی انجام می شود.