آخرین اخبار

ضایعات فروشان یزد به خارج شهر منتقل می‌شوند

معاون قضائی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد از جانمایی محل استقرار ضایعات فروشان یزد به خارج شهر خبر داد.

حاشیه‌های مجازی برای تلویزیون| پاسخ مدیرگروه اجتماعی شبکه یک به حاشیه‌های دعوت مهمانان به «فرمول یک»

فضل‌الله شریعت‌پناهی درباره حاشیه‌های دعوت زن و شوهری که از هم طلاق گرفته بودند و دوباره به زندگی برگشتند، گفت: قصد ما نشان دادن این بازگشت به زندگی بود ولی در فضای مجازی بر 27 بار کتک زدن تمرکز کردند ...

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم در همدان: /اجمالی/

600 پرونده طلاق در همدان منجر به سازش شده است/ نيمی از طلاق‌ها توافقی است

600 پرونده اختلاف خانوادگی در بنیاد صیانت از خانواده همدان به سازش منجر شد

معاون پیشگری از وقوع جرم دادگستری همدان گفت:از سال 95 تا کنون 1800 پرونده اختلاف خانوادگی به بنیاد صیانت از خانواده ارجاع داده شده است که 600 پرونده آن به سازش قطعی رسیده است.

فارس از مهمترین علل طلاق در لرستان گزارش می‌دهد

از نداشتن مهارت‌‌های زندگی تا اعتیاد، خیانت و بیکاری

در 11 ماهه گذشته صورت گرفت

کاهش طلاق و ازدواج و افزایش ولادت و فوت در استان مرکزی

مدیرکل ثبت احوال استان مرکزی از کاهش 6.5 درصدی طلاق و کاهش 10 درصدی ازدواج در یازده ماهه گذشته در استان خبر داد.

گروه‌های به‌حاشیه‌رانده‌شده و "روز‌های نارنجی"

زنانی که اتفاقا مدرن نیستند، چون مشکلات کاری‌شان را به خانه نمی‌آورند، طلاق نمی‌گیرند و همواره سعی می‌کنند همراه و عیب‌پوش هم باشند. به‌همین‌ترتیب مردان به‌حاشیه‌رانده‌شده جامعه ما؛ مردانی که شکل مرد ...

اجرای امینانه نیات واقفان مهمترین اولویت سازمان اوقاف است

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: اجرای امینانه نیات واقفان مهمترین اولویت سازمان اوقاف است.

کاهش طلاق با مهریه‌های نامتعارف

در مواردی عروس درخواست می‌کند که چنانچه داماد در آینده خانه‌ای خرید آن خانه را به‌نام او کند یا به‌عنوان مثال سه دانگ را به نام او بزند. چنین شروطی به هیچ عنوان قابل ثبت نیستند، زیرا مالی وجود ندارد ک ...

تولد حدود 60 هزار نوزاد امسال در اصفهان به ثبت رسید

مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان گفت: امسال یک میلیون و 176 هزار نفر در کشور به دنیا آمدند که سهم اصفهان از این تعداد 50 هزار و 912 نفر که 26 هزار و 11 پسر و 24 هزار و 901 دختر است.

230 هزار شناسنامه الکترونیک برای سمنانی‌ها صادر شد

مدیرکل ثبت احوال استان سمنان با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون حدود 230 هزار شناسنامه الکترونیک برای شهروندان این استان صادر شده است گفت: پایان امسال آخرین مهلت دریافت کارت ملی هوشمند است.

بحران در کمین یک چهارم جمعیت کشور

از حدود 12 میلیون جوان مجرد 5/5 میلیون نفر را پسران 20 تا 35 سال و حدود 5/ 6 میلیون نفر را دختران این رده سنی تشکیل می‌دهند. همچنین 2 /1 میلیون نفر از جمعیت ایران را مجردان قطعی تشکیل می‌دهند و همچنین ...

20 درصد مردم کردستان برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام نکرده‌اند

مدیرکل ثبت‌احوال استان کردستان گفت: کسانی که کارت ملی هوشمند دریافت نکرده‌اند، تا پایان امسال مهلت دارند برای صدور آن اقدام کنند زمان آن دیگر تمدید نمی‌شود.

نجات پسر ۹ ساله از شکنجه‌های پدر معتاد

ادر این پسربچه مدتی قبل طلاق گرفته بود و وی به تنهایی با پدر معتادش زندگی می‌کرد و همسایه‌ها از مدتی قبل متوجه رفتار‌های غیر انسانی این مرد با فرزندش شده بودند.

کاشان| آیین تجلیل از حامیان خانواده در کاشان برگزار شد

نماینده مردم کاشان و اران وبیدگل در مجلس گفت: حضور پر رنگ بزرگان در خانواده و آمو زشهای چهره به چهره تجربی آنان باعث می شد تا آسیبهای اجتماعی خانواده از جمله طلاق کم رنگ تر از امروز باشد.

نخستین مرکز ملاقات کودکان طلاق با والدین در اردبیل افتتاح شد

با حضور مسئولان استانی و اصحاب قلم و رسانه با مشارکت دادگستری و اداره بهزیستی نخستین مرکز ملاقات کودکان طلاق با والدین در در ساختمان مرکز جراحی آراد اردبیل افتتاح شد.

چرا آقایان باید به همسر خود نفقه بدهند؟/ چند و چون انفاق کردن برای همسران

زن به ازای مسئولیت‌ها و کارهایی که در خانه شوهر انجام می‌دهد مستحق دریافت لباس و پوشاک و خانه می‌شود. همه این‌ها هم در قانون اسلام تحت عنوان «نفقه» تعریف می‌شود که پرداختن آن بر مرد واجب است.