آخرین اخبار

خطبه های نماز جمعه هامبورگ؛

تقوا تنها انجام تکالیف ظاهری نیست/ حقیقت بندگی

حجت الاسلام موسوی گفت: حقیقت تقوا تنها انجام تکالیف ظاهری نیست چون اصلاح باطن از اوجب واجبات است و تا قلب سلیم تحقق نیابد تکالیف ظاهری ارزشی واقعی ندارند.

رضا غلامی در اهواز:

تشخیص مرز جبهه حق و باطل بزرگ‌ترین آزمون انسان در این عالم است

رضا غلامی گفت: تشخیص مرز جبهه حق و باطل در غیاب امام(ع) و حتی در زمان ظهور امام (ع)، بزرگترین آزمون انسان در این عالم است. بزرگ ترین فتنه ها و نفاق ورزی ها هم در همین جا اتفاق می افتد.

امام‌جمعه موقت بجنورد تأکید کرد:

برکناری مدیران بی‌مسئولیت در برابر مشکلات/انجام وظایف براساس دین

بجنورد- امام‌جمعه موقت بجنورد گفت: مدیران باید بر اساس دین وظایف خود را به‌خوبی انجام دهند تا شاهد مشکلات در جامعه نباشیم.

ظهر پنج شنبه انجام شد؛

بازدید مدیرکل حراست اوقاف از رونداجرای طرح آرامش بهاری درتویسرکان

تویسرکان - مدیر کل حراست سازمان اوقاف کشور از روند اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه شهر تویسرکان، بازدید و سرکشی کرد.

پژوهشگر دانشگاه الأزهر مصر در گفتگو با مهر:

شیعه و سُنی دو بال امت اسلام هستند/ بی هویتی، زمینه ساز افراط

«محمد عبدالرحیم» گفت: دانشگاه الازهر، اسلام را دین محبت و صلح می داند و شیخ الازهر نیز تاکید کرده که شیعه و سُنی دو بال امت اسلام هستند و بارها به وحدت بین مسلمانان دعوت کرده است.

گفتاری از مصطفی دلشاد تهرانی؛

ویژگی‌های پیامبران از منظر امیرالمومنین(ع)

برای پیام‌آوران الهی، در آموزه‌های امام علی (ع) در نهج‌البلاغه ویژگیهایی بیان شده است که مجموعۀ این ویژگیها، آنان را در انجام دادن رسالتِ هدایتِ خلق، یاری کرده است.

گفت‌وگو با استادان دانشگاه‌های جهان در مورد دیدگاه خداباوران ...

آیا سارتر در اواخر عمر خداباور شده بود؟

قطعا مردمی وجود داشته‌اند که در تلاطم‌های اگزیستانسیالیسم گاهی با شیب‌های متفاوت تمایلاتی را به درون و بیرون باورهای دینی داشته‌اند. برخی از این باورها گاهی شکل‌های خاص‌تری یافته است.

روحانی با تبریک فرا رسیدن نوروز ۱۳۹۶ به سران ۱۱ کشور منطقه‎: ...

جشن نوروز نماد اعتدال، آرامش، روشنایی و طراوت است

رئیس جمهور گفت:جشن نوروز نماد اعتدال، آرامش، گرمی، روشنایی، فراوانی و طراوت است که خداوند بزرگ به انسان ارزانی می‌دارداعتدالی که ریشه در تحولات طبیعت و باورهای دین و احکام اسلام رحمانی دارد.

نهمین اثر کشور در ردیف آثار جهانی؛

قره کلیسا؛ قدیمی‌ترین کلیسای جهان و نماد همزیستی ادیان است

ارومیه- قره کلیسا اولین کلیسای جهان است که بر مقبره طادی مقدس و سه هزار و ۵۰۰ نفر از پیروان این دین در زمان اشکانیان در چالدران بنا شده و از همین رو نهمین اثر کشور در ردیف آثار جهانی است.

در تاجیکستان:

کتاب «مسلمانان: تاریخ واقعی رشد و تنزل» منتشر می شود

کتاب «مسلمانان: تاریخ واقعی رشد و تنزل» به همت دولتزاده در تاجیکستان منتشر می شود.

آیت‌الله آیت میردامادی گفت:

حضرت زهرا(س) شهیده راه ولایت و امامت بود

تهران- ذاکرنیوز- نماینده آیت‌الله العظمی نوری همدانی گفت: وقتی دشمنان آمدند خلافت امام علی(ع) را غصب کردند؛ حضرت زهرا(س) برای دفاع از ولایت امیرالمؤمنین(ع) و اثبات حقانیت حضرت علی(ع) و مظلومیت آن بزرگ ...

رئیس تبلیغات اسلامی دامغان:

۲۳ گفتمان دینی در دامغان برگزار شد

دامغان - رئیس تبلیغات اسلامی دامغان از برگزاری ۲۳گفتمان دینی طی ماه جاری در این شهرستان خبر داد و گفت: حجاب، سیره فاطمی، سبک زندگی و اقتصاد مقاومتی در زمره این گفتمان‌ها است.

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد خبر داد:

اعلام آمادگی ۹۴ مسجد برای برگزاری اعتکاف دانش‌آموزی

حجت‌الاسلام سعید کرمی با اشاره به آثار مثبت طرح پیوند مسجد و مدرسه در حوزه تقویت باورهای دینی در بین دانش‌آموزان گفت: تاکنون بیش از ۹۴ مسجد برای برگزاری مراسم اعتکاف اعلام آمادگی کرده اند.

امام جمعه شاهرود:

مقابله با آیین هایی که ریشه عقلانیت ندارند یک ضرورت دینی است

شاهرود - امام جمعه شاهرود بابیان اینکه باید از آیین ها، اعیاد و مراسم های دینی و اسلامی حفظ و صیانت کرد، ابراز داشت: مقابله با آیین هایی که ریشه عقلانیت ندارند یک ضرورت دینی است.

امام جمعه موقت سنندج:

مهمان نوازی یکی از شاخص های ویژه فرهنگی مردم کردستان است

سنندج- امام جمعه موقت سنندج بر استقبال گرم و پرشور مردم از گردشگران نوروزی تاکید و عنوان کرد: مهمان نوازی یکی از شاخص های ویژه فرهنگی مردم کردستان است.

مدیر حوزه علمیه خواهران کرمانشاه خبر داد؛

پروژه ساخت حوزه خواهران کرمانشاه آغاز شد

مدیر حوزه علمیه خواهران استان کرمانشاه گفت: پروژه ساخت حوزه خواهران کرمانشاه در زمینی بالغ بر ۳ هزار و ۵۰۰ متر مربع آغاز شد.

مردم سوادکوه برگرد امامزاده حیات یافته اند

نگارکده آیین ها و میراث باستانی/ گنبدهای فیروزه ای روبه آسمان

سوادکوه - کاشی‌های فیروزه‌ای‌رنگ گنبد امامزاده ابوطالب، عَلَم صدساله و پررمزوراز بایع‌کلا و بقعه ۵۰۰ ساله زاهد شاه بالو نگارکده ای از آیین ها و میراث باستانی و تاریخی را به تصویر کشیده است.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان عنوان کرد:

برگزاری ۱۷۰۰ نفرساعت گفتمان دینی در مدارس تویسرکان

تویسرکان - سرپرست اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان از برگزاری ۱۷۰۰ نفر ساعت گفتمان دینی طی ۲ ماه پایانی سالجاری در مدارس این شهرستان خبر داد.

امام جمعه قزوین:

طلبه‌ها به فراگیری دروس رایج حوزه اکتفا نکنند

قزوین- امام جمعه قزوین گفت: طلبه‌ها نباید تنها به فراگیری دروس رایج حوزه اکتفا کنند و ضروری است علاوه بر آن در فراگیری زمینه‌های دیگری از علوم دینی مبادرت ورزند.

استاندار کردستان:

شخصیت های برجسته دینی، عملی و فرهنگی بایدبه جامعه معرفی شوند

سنندج- استاندار کردستان برمعرفی شخصیت های برجسته دینی، ورزشی، عملی، فرهنگی وهنری به جامعه تاکیدکردوگفت: این افرادمی توانندبهترین الگو برای نسل جوان باشند.