آخرین اخبار

شرط برخورداری مطبوعات از معافیت مالیاتی ارائه اظهارنامه است

ارومیه- مدیرکل امور مالیاتی استان آذربایجان غربی گفت: شرط برخورداری مطبوعات از معافیت مالیاتی تسلیم اظهارنامه در موعد مقرر قانونی است.

در هم‌اندیشی بزرگ اصحاب قلم و رسانه مطرح شد

لزوم استفاده اصحاب رسانه از قانون دسترسی آزاد به اطلاعات/ انتقاد از پیوستن فقط ۴۰ دستگاه به سامانه با وجود پیش ...

معاون امور مطبوعاتی وزارت ارشاد با بیان اینکه اصحاب رسانه بسیار بیشتر از شهروندان دیگر می‌توانند از قانون دسترسی آزاد به اطلاعات استفاده کنند، گفت: متأسفانه با اینکه ۴۰ روز پیش سامانه دسترسی به اطلاعا ...

در نامه‌ای به رئیس جمهور مطرح شد؛

اعتراض انجمن صنفی مدیران رسانه درباره شرایط مطبوعات

انجمن صنفی مدیران رسانه، در اعتراض به شرایط مطبوعات، در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، بیانیه‌ای را در قالب یک نامه به رئیس جمهور منتشر کرد.

پیام تسلیت معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد برای درگذشت علی معلم

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت علی معلم، صاحب امتیاز و مدیر مسئول ماهنامه دنیای تصویر را تسلیت گفت.

در دیدار با هیأت رسانه‌ای کشور عمان مطرح شد؛

انتظامی: تقویت دیپلماسی رسانه‌ای از اولویت‌های دولت محسوب می‌شود

معاون امور مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تقویت دیپلماسی رسانه‌ای از اولویت‌های دولت محسوب می‌شود.

مجله «دنیای تصویر» سینمای ایران در سال ۹۵ را بررسی کرد

ماهنامه «دنیای تصویر» در دویست و هفتاد و دومین شماره خود به بررسی سینمای ایران در سال ۹۵ پرداخت.

نامه مدیران نشریات دانشجویی به وزرای علوم و بهداشت

مدیران مسئول نشریات علمی دانشجویی در خصوص مشکلات نشریات علمی به وزرای علوم، بهداشت و رئیس دانشگاه آزاد نامه ای نوشتند.

بیستمین سال انتشار فصلنامه «اباختر»؛

صالحی: ۲۰ سال تداوم انتشار «اباختر» همراه با تکامل آن بوده است

معاون امور فرهنگی وزیر ارشاد از همراهی و همزمانی تداوم انتشار فصلنامه «اباختر» با تکامل آن در گذر زمان سخن گفت.

اشتباه یک روزنامه در استفاده از عکس آلک بالدوین به جای ترامپ

آلک بالدوین بازیگر هالیوودی آن قدر جالب به شکل ترامپ درمی‌آید و ادای او را در می‌آورد که یک روزنامه عکس او را به اشتباه به جای ترامپ کار کرد.

کبودیِ پیکرِ جامعه خبری

روزنامه شهروند در گفت و گو با حقوقدانان، اجرای حکم شلاق یک خبرنگار و حدود‌ و ثغور اتهام نشر اکاذیب را بررسی کرد به نقل از محمد اسفنانی، قاضی دیوانعالی کشور نوشت: به نظر من صدور حکم شلاق در این مورد م ...

هاشمی رفسنجانی؛ روحانی اعتدال گرا و سرمایه گرانبهای انقلاب

روزنامه های دوشنبه 20 دی 1395 به مسایل مهمی چون «رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی»، «سالروز وفات حضرت معصومه(س)» و «پدیده آلودگی هوا» پرداختند و این موضوع ها را از زاویه های مختلف بررسی کردند.

درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی سرخط روزنامه های هند /20دی

درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس جمهوری اسبق ایران ،هند به دنبال تحویل سیستم های موشکی اکاش به ویتنام و 68 کشته در درگیری های یمن از مهمترین عناوین خبری روزنامه های روز دوشنبه 20 دی در هند است.

ایران:‌60 سال مبارزه و مدارا

«60 سال مبارزه و مدارا»،‌«نخستین هواپیمای نو بعد از 37 سال تحویل ایران شد»،‌«واردکنندگان خودرو در دو راهی دریافت مجوز یا قطع واردات»،‌ «ورود بانک ها به بازار ارز، گامی بلند به سوی ارز تک نرخی»‌و «قیم ...

رصد رحلت هاشمی رفسنجانی در رسانه های جنوب شرق آسیا/ از سیاستمدار پیشرو تا سردار سازندگی

رسانه های جنوب شرق آسیا روز دوشنبه با بازتاب رحلت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی، یار دیرین امام (ره) و رهبری ضمن پرداختن به سابقه فعالیت های وی از پیش از انقلاب اسلامی تاکنون، از این پیشگام انقلاب اس ...

درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در صدر اخبار رسانه های خبری یونان

رسانه های مطبوعاتی و الکترونیکی یونان از جمله رادیو تلویزیون و خبرگزاری دولتی این کشور بلافاصله پس از اعلام خبر درگذشت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی خبر ارتحال وی را بطور گسترده بازتاب دادند.

ایران: حلقه فشار 45 نفره در بهارستان

«حلقه فشار 45 نفره در بهارستان»، «بازمانده‌ها هر روز می‌میرند»، ‌«کاهش قیمت گوشت با عرضه31 هزار تومانی» و «خروج نظامیان روس از سوریه آغاز شد» از مهم ترین موضوع های اختصاصی روزنامه ایران در شماره شنبه ...

تعطیلی تهدیدی جدی برای روزنامه های لبنانی، راه حل چیست؟

تعطیلی روزنامه های قدیمی و پرشمارگان ناشی از بحران مالی مختص لبنان و جهان عرب نیست بلکه روزنامه های همه کشورهای جهان را تهدید می کند.

اخراج 35 دیپلمات آمریکایی، واکنش روسیه به تحریمهای آمریکا؛ سرخط خبرهای روزنامه های اتریش/ 10 دی

اخراج 35 دیپلمات آمریکایی، آتش بس گسترده در سوریه، تلاش وزیر خارجه اتریش برای کاهش تحریم های روسیه؛ مهمترین عناوین خبرهای روزنامه های اتریش در روز جمعه دهم دی ماه است.

مظلومیت اخلاق

آنچه در این یادداشت بدان اشاره می‌رود پیش از آن که به حوزه اقتصاد مرتبط باشد، در بطن خود به حوزه اخلاق می‌پردازد. گمشده‌ای که مدت‌هاست هر چه می‌گردیم کمتر پیدایش می‌کنیم.

یادداشت خراسان/مهدی حسن زاده

دولت علیه دولت!

طی روز های اخیر بار دیگر اختلاف درباره برخی موضوعات در درون دولت علنی شده است. کارت اعتباری خرید کالای ایرانی که سال گذشته در جریان بسته خروج از رکود مطرح شد، محور یکی از این اختلافات است.