آخرین اخبار

برگزاری نخستین آرت فر تهران توسط بخش خصوصی/ ارشاد حمایت می کند

نخستین آرت فر تهران در حالی توسط بخش خصوصی در آبان ماه سال ۹۶ برگزار می شود که دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از این رویداد حمایت می کند.

هجدهمین جشنواره نمایش های آیینی سنتی

متون برگزیده بخش صحنه ای معرفی شد

هیات انتخاب متون بخش صحنه ای هجدهمین جشنواره نمایش های آیینی و سنتی ۴۱ نمایشنامه را برای حضور در مرحله بازبینی معرفی کرد.

در حاشیه یک مصوبه شورای شهری

انجمن‌های هنری در «خانه هنرمندان ۲» مستقرند/ نقل‌ مکان از سال ۹۴

رییس انجمن هنرمندان نقاش اعلام کرد در حال حاضر «خانه هنرمندان ۲» همین مکانی است که انجمن هنرهای تجسمی در آن مستقر هستند و مصوبه شورای شهر ربطی به این مکان ندارد.

رئیس مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی:

آثار طلاب هنرمند در معرض دید مردم قرار می‌گیرد

قم - رئیس مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: آثار هنر دینی طلاب را در قالب نمایشگاه‌هایی در معرض دید عموم مردم قرار می‌دهیم.

طی سال گذشته

۶۲۸ برنامه هنری و فرهنگی توسط حوزه هنری استان مرکزی برگزار شد

اراک- رئیس حوزه هنری استان مرکزی گفت: طی سال گذشته بیش از ۶۲۸ برنامه هنری، آموزشی، پژوهشی و کارگاهی توسط حوزه هنری استان مرکزی اجرا شده است.

در دیدار نوروزی با حسین محجوبی مطرح شد

پیشنهاد وزیر ارشاد برای امضای یک تفاهم‌نامه/خانه موزه تاسیس کنید

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با حسین محجوبی پیشکسوت هنرهای تجسمی بر ضرورت حفظ و توسعه اماکن بزرگان فرهنگ و هنر و خریداری منازل آنها برای تبدیل به «خانه موزه» تاکید کرد.

گفتگوی مهر با کامبیز درمبخش-۱

دست هایم نمی تواند بیکار باشد/ دوست دارم همه آثارم را داشته باشند

کامبیز درمبخش کارتونیست پیشکسوت ایرانی به عنوان پر کارترین هنرمند عرصه تجسمی سال ۹۵ لقب گرفته است؛ هنرمندی که ۳ نمایشگاه انفرادی با ارائه صدها اثر در سال ۹۵ برپا کرد.

بابک اطمینانی در گفتگو با مهر:

امیدوارم سال ۹۶ پتانسیل های خلاق تجسمی پر و بال بگیرد

بابک اطمینانی هنرمند نقاش با آرزوی پر و بال گرفتن پتانسیل های جدید تجسمی در سال ۹۶ همکاری و تعامل انجمن های تجسمی در سال ۹۵ را یکی از پیشرفت های این حوزه دانست.

مهلت ارسال آثار مسابقه خاص پردازی در صنایع دستی تمدید شد

بنا به درخواست هنرمندان رشته های مختلف صنایع دستی و هنرهای سنتی مهلت ارسال عکس آثار تا ۲۰ اردیبهشت ماه سال آینده از سوی معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشورتمدید شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس:

حزب و دسته ای را وارد مدیریت فرهنگ نکردم/گزارش آمارجعلی خیانت است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با اشاره به اینکه حزب و دسته ای را وارد مدیریت فرهنگی نکردم،گفت: درسال۱۳۹۶ وارد کار اجرایی نخواهیم شد و کارها به انجمن ها و اتحادیه ها واسپاری می شود.

ادامه چالش بر سر اثر برگزیده تجسمی فجر

هنرمند جایزه‌اش را به امانت گذاشت/ مخالفان و موافقان نظر دادند

نشست شورای هنری نهمین جشنواره تجسمی فجر با کاظم خراسانی در حالی برگزار شد که اعلام نتیجه نهایی کپی بودن اثر این هنرمند که طوبای زرین جشنواره را دریافت کرده منوط به برگزاری جلسه ای دیگر شد.

گفتگو با اعضای شورای هنری تجسمی فجر

عذرخواهی کردن و پس گرفتن جایزه ایرادی ندارد/ اثر خوانش جدیدی دارد

رضا یساولی از اعضای شورای هنری نهمین جشنواره تجسمی فجر معتقد است اثر کاظم خراسانی کپی است در حالیکه دبیر هنری جشنواره هنرهای تجسمی معتقد است اثر هنرمند ایرانی خوانشی جدید ارائه داده است.

۲ خبر از هنرهای تجسمی

نمایشگاه «کلبه شیشه ای» افتتاح شد/ تقابل سنت و مدرنیته

افتتاح نمایشگاه نقاشی گروه هنری «کلبه شیشه ای» روز جمعه ۱۳ اسفندماه در گالری سمرقند و برپایی نمایشگاه نقاشی سمیه باباشکوری در مؤسسه صبا از ۱۵ اسفندماه، از جمله اخبار هنرهای تجسمی است.

رکوردی تازه در حراج آثار تجسمی

امید به بازار هنر برگشت/ فروش ۴۸ میلیون پوندی تابلوی کلیمت

با فروش باورنکردنی دیروز ساتبیز، حالا حراجی‌های هنری امیدوار شده‌اند که سختی بازار سال ۲۰۱۶ برطرف شده و می‌توان به سالی پررونق چشم دوخت.

برگزاری نمایشگاه آثار برتر جشنواره جهانی هنر مقاومت در لبنان

انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس با همکاری رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان نمایشگاهی از آثار برتر چهارمین جشنواره جهانی هنر مقاومت در محل موزه یونسکو بیروت برگزار می کند.

توسط هنرمند شیرازی؛

سردیس «مختوم قلی فراغی» به موزه دانشگاه هنر ترکمنستان اهدا شد

شیراز- سردیس «مختوم قلی فراغی» در هفته فرهنگ و اقتصاد ایران - ترکمنستان به موزه دانشگاه هنر این کشور اهدا شد.

نشست خبری هفتمین بی ینال مجسمه سازی تهران

بی ینال مجسمه‌سازی «تِم» دارد/ پژوهش‌محور بودن دوره هفتم

دوره هفتم بی ینال مجسمه سازی که با دو سال تاخیر در شهریور ماه سال آینده برگزار خواهد شد رویکرد پژوهش محوری را دنبال می‌کند.

هنرمندان به دومین نمایشگاه سالانه گالری شهر کتاب فرشته می آیند

نمایشگاه سالانه گالری فرشته با آثاری از هنرمندان حوزه هنرهای تجسمی و نقاشی، در محل نگارخانه این مجموعه فرهنگی هنری برگزار می‌شود.

افتتاح نمایشگاه مروری بر آثار ترقی جاه/ او یک هنرمند مولف بود

نمایشگاه مروری بر آثار پیشگامان هنر نوین ایران، با نمایش آثاری از زنده یاد محمدعلی ترقی جاه، عصر جمعه ۲۹ بهمن ماه در آرت سنتر افتتاح شد.

صالحی امیری در دیدار با هنرمندان تجسمی مطرح کرد:

حمایت حقوقی از افراد وظیفه ماست/ تشکیل اتاق فکر در معاونت هنری

در نشست صمیمی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با جمعی از هنرمندان تجسمی درباره لزوم حمایت از حقوق هنرمندان، تامین فضاهای آموزشی برای انجمن های هنر ی و رسیدگی به معافیت مالیاتی هنرمندان صحبت شد.