آخرین اخبار

یک مدیر پژوهشکده پولی و بانکی در گفت‌وگو با فارس

صندوق‌های با درآمد ثابت بورس کار بانکی‌ می‌کنند/ خلاء متولی واحد برای بازار‌های مالی

مدیرگروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی و بانکی، با بیان اینکه صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت در شرایط فعلی با این شیوه مدیریت، عملیات بانکی انجام می‌دهند، گفت: یکی از نتایج وجود دو نهاد ناظر بر ...

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد

سایه شوم بیماری‌های روانی بر سر ۷ میلیون بیکار و خانواده‌هایشان

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با یادآوری وجود ۷ میلیون نیروی بیکار در کشور، گفت: تمامی خانواده‌های این افراد درگیر مشکلات ناشی از بیکاری هستند و این موضوع استرس و برخی بیماری‌های روانی را به دنبال د ...

ربیعی اعلام کرد؛

واریز اولین قسط طرح کارورزی/۱۲۰هزار کارورز آماده ورود به بازار

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اولین قسط طرح کارورزی، شب گذشته به حساب وزارت تعاون واریز شد و بر این اساس، ۱۲۰ هزار کارورز، آماده ورود به بازار کار هستند.

وزیر کار؛

دانشجویان، بدون مهارت لازم وارد بازار کار می‌شوند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بااشاره به اینکه دانشجویان بدون کسب مهارت لازم وارد بازار کار می شوند گفت:برخی متغیرها می‌توانند تحصیلات را به سمت سواد ببرند و بتواند وضع جامعه را بهتر کند.

مهر گزارش می‌دهد؛

تغییر نیاز بازار کار تا دو دهه آینده/آغاز شناسایی مشاغل جدید

دست اندرکاران بازار کار از تغییر نیازهای بازار کار تا دو دهه آینده خبر می‌دهند؛ بر همین اساس مطالعه و شناسایی مشاغل جدید مبتنی بر فناوری اطلاعات در کشور کلید خورده است.

امام جمعه بوشهر:

مراکز فنی‌وحرفه‌ای بین‌المللی در استان بوشهر راه‌اندازی شود

بوشهر - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: مراکز آموزشی فنی‌ و حرفه‌ای بین‌المللی در استان بوشهر راه‌اندازی شود.

علی ربیعی:

دولت در پرداخت دستمزد کارگران با کارفرما سهیم می‌شود

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت قصد دارد مشوق هایی چون سهیم شدن در هزینه های دستمزد کارگران و مشوق های بیمه ای برای جذب کارگران جدید، به کارفرمایان اعطا کند.

فرزندان اژدها از آینده می‌گویند!

موضوع اصلی اما تاثیرگذاری این کانسپت‌ها روی نگرش عمومی به سازندگان چینی است که در طول دو سه سال اخیر به شدت تغییر کرده و کم‌کم آنها را به گزینه‌های مقبول تر از قبل تبدیل نموده است

فلسفۀ پنهان آمریکا در دوران جنگ سرد

در دهۀ پنجاه میلادی، دانشگاه یو.سی.اِل.اِی، که «دانشگاه سرخ کوچک» نامیده می‌شد، نمونۀ بارزی از نفوذ کمونیسم در دانشگاه‌های آمریکا بود. رئیس دانشگاه، که از این بابت نگران بود، طرحی تصویب کرد که می‌گفت ...

ربیعی عنوان کرد:

نیاز سالانه به ٥٠٠هزار شغل/تزریق ٣٢ هزارمیلیاردتومان به بازار کار

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه باید ١٥ تا ٣٢ هزار میلیاردتومان سرمایه، به بازار کار تزریق شود، گفت: این سرمایه می تواند از محل افزایش دریافت مالیات تامین شود.

رئیس کل دادگستری لرستان:

کاهش نرخ سود بانکی به ضرر بخش خصوصی است

خرم‌آباد- رئیس‌کل دادگستری لرستان گفت: تصمیم دولت برای کاهش نرخ سود بانکی به ضرر بخش خصوصی است.

انتشار «چیدن نما» و «دکوپاژ مرجع ۳»؛

دو کتاب تازه در حوزه دانش فیلمسازی منتشر شد

کتاب‌های «چیدن نما» نوشته جرمی وینیرد و «دکوپاژ مرجع ۳» نوشته کریستوفر کنورتی، از سوی نشر چتر راهی بازار شد.

معاون وزیر تعاون؛

تاسیس بانک تعاون فعلاً منتفی شد/بهره برداری از ۶۵۵ تعاونی

معاون وزیر تعاون گفت: به دلیل مسائل کلان اقتصادی و عدم رعایت نظارت بر فعالیت تعاونی های اعتبار فعلاً صدور مجوز بانک جدید تعاون از سوی بانک مرکزی منتفی شده است.

فارس از آن سوی تالار شیشه‌ای گزارش می‌دهد

افزایش ۲۰ واحدی شاخص کل بورس/ سایه اصلاح قیمت بر بازار سهام

معامله‌گران بورس تهران در حالی که با معاملاتی متعادل و به نسبت کم حجم‌تر مواجه بودند، لزوم اصلاح قیمت سهام در آخرین روز معاملاتی این هفته باعث شد تا بورس با معاملاتی متعادل به کار خود پایان دهد.

مهر گزارش می‌دهد؛

شکست سیاست آزادسازی بلیت هواپیما/بره‌کُشان آژانس‌ها یاایرلاین‌ها؟

در حالی کارشناسان مشکل فروش چارتری را عامل عدم توفیق چندان سیاست آزادسازی نرخ بلیت هواپیما می دانند که آژانس های گردشگری می گویند ایرلاین ها بلیت غیرچارتری به آنها نمی دهند.

سیدمحمد سید علوی/یادداشت

چرا نرخ ثبت‌نام پسران در آزمون سراسری نسبت به دختران پایین است؟

دانشجوی دکتری مدیریت آموزش عالی دانشگاه ارومیه در یادداشتی به بررسی و تحلیل علت بیشتر بودن دخترها نسبت به پسرها در کنکور پرداخت.

اقتصاد بیمار عامل افزایش دستفروشان؛

برخورد فیزیکی ماموران سد معبر شهرداری گرگان رو به افزایش است

گرگان- در حالی که بی کاری و اقتصاد بیمار کشور باعث افزایش دستفروشی در کشور شده این روزها شاهد افزایش برخوردهای فیزیکی ماموران سد معبر شهرداری گرگان با دستفروشان و عوامل سد معبر هستیم.

در شب محمد زهرایی عنوان شد؛

محمد زهرایی توقع اهل کتاب را از کتاب و کتابفروشی بالا برد

محمدتقی عرفانپور رئیس هیئت مدیره نشر کارنامه درباره خدمات زنده‌یاد محمد زهرایی موسس این نشر، گفت: اوتوقع اهل کتاب را از کتاب وکتابفروشی بالا برد و امروز رونق شهرکتاب‌ها مدیون همت و دقت اوست.

در هفته‌ای که گذشت

بازار مشتقه بورس رکورد زد/ بازدهی 6 درصدی شاخص کل بورس در 96 روز کاری

بازدهی شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در 96 روز کاری معاملات طی شده از ابتدای امسال تا کنون به رشد نزدیک به 6 درصدی رسیده است.

بازار نابسامان قطب دوم سیب‌زمینی کشور

سیب‌زمینی اردبیل در صف دلالی خشکید/ کشاورز: تولید گران،فروش ارزان

اردبیل – دومین تولیدکننده سیب‌زمینی کشور بازار خوشایندی برای محصول خود رقم نزده است و کشاورزان اردبیلی همچنان به واسطه این نابسامانی شاهد دور ریز محصولات خود هستند.