آخرین اخبار

سازمان غذا و دارو توضیح داد؛

ماجرای آدامس های وارداتی غیرقابل فروش در آمریکا

معاون اداره کل نظارت بر فرآورده های غذایی سازمان غذا و دارو، درباره برخی آدامس های وارداتی که جمله «غیرقابل فروش در آمریکا» بر روی آنها دیده می شود، توضیحاتی ارائه داد.

در راستای تسهیل و تسریع در امر صادرات و واردات؛

فعالیت گمرکات مرزی آستارای ایران و آستارای آذربایجان ۱۲ ساعته شد

آستارا- گمرکات مرزی آستارای ایران و آستارای آذربایجان با توجه به افزایش حجم عملیات ترانزیت خارجی و صادرات در ماه های پایانی سال، ساعات کاری خود را به۱۲ ساعت در روز افزایش دادند.

ابراز نگرانی انگلستان و فرانسه از واردات اورانیوم توسط ایران

فرانسه و انگلستان با ابراز نگرانی درباره صادرات اورانیوم روسیه به ایران ضمن موافقت با این مسئله خواستار توضیحاتی در این خصوص شدند.

مدیر تنظیم بازار محصولات کشاورزی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه ...

صادرات بیش از ۶۶۰ هزار تن محصولات کشاورزی از استان کرمانشاه

کرمانشاه- مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده‌های کشاورزی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از صادرات۶۶۰ هزار و ۴۷۵ تن محصولات کشاورزی به ارزش ۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال از استان خبر داد.

در گفتگو با مهر اعلام شد:

سوآپ ۶میلیون مترمکعب گاز از ترکمنستان/واردات کماکان متوقف است

سخنگوی شرکت ملی گاز با بیان اینکه واردات گاز از ترکمنستان کماکان متوقف است، گفت: با این وجود سوآپ روزانه ۶ میلیون مترمکعب گاز ترکمنستان از مسیر ایران به جمهوری آذربایجان ادامه دارد.

صادرات بیش از 660 هزار تن محصولات کشاورزی از استان کرمانشاه

کرمانشاه- ذاکرنیوز- مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده‌های کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه گفت: در 9 ماه گذشته 660 هزار و 475 تن محصولات کشاورزی به ارزش 6 هزار و 600 میلیارد ریال از استان صادر شده ...

صادارت غیرنفتی آذربایجان غربی به 313 میلیون دلار رسید

ارومیه- ذاکرنیوز- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: امسال یک میلیون و 191 هزار تن کالا به ارزش حدود 313 میلیون دلار از این استان به کشورهای مختلف صادر شده است.

معاون گمرک اعلام کرد؛

تسهیلات تازه گمرک برای حمایت از واحدهای تولیدی

معاون گمرک گفت: طبق قانون باید حقوق ورودی مواد اولیه و کالایی را که واردات آنها قطعی و به محصول نهایی برای صادرات تبدیل شده را پس بدهیم که امیدواریم این مدت را به زیر ۱۵ روز برسانیم.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی خبر داد؛

صادرات گندم دروم از هفته آینده آغاز می‌شود

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از آغاز صادرات گندم دروم از هفته آینده خبر داد.

احتمال از سرگیری واردات ایران، برنج باسماتی هند را گران کرد

در حالی که انتظار می رود ایران در آینده ای نزدیک واردات برنج از هند را از سر بگیرد، قیمت برنج باسماتی صادراتی هند که در طی چند ماه گذشته 750 دلار در هر تن بود، در ماه دسامبر به 800 دلار در هر تن رسیده ...

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان:

مطالبات چایکاران تا پایان امسال پرداخت می‌شود

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه مطالبات چایکاران تا پایان امسال پرداخت می‌شود گفت: امسال ظرفیت تولید چای ما به گونه‌ای بود که از واردات چای کم کردیم و صادرات را افزایش دادیم.

تسنیم خبر می‌دهد

تجارت 10 میلیارد یورویی ایران و اتحادیه اروپا در 10 ماه

مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا در 10 ماهه ژانویه تا اکتبر 2016 با رشد 66 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به 10.3 میلیارد یورو رسید.

جهش ایران در رده بندی جهانی مبارزه با فساد همگام با دستاوردهای برجامی

تهران- ذاکرنیوز- بهبود چشمگیر جایگاه جهانی ایران در شفاف سازی اقتصادی و مبارزه با فساد از مهمترین محور تحلیل و گزارش های اقتصادی مطبوعات طی هفته گذشته بود. روزنامه های اقتصادی همچنین به دستاوردهای برج ...

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

راه اندازی بورس ارز در کشور الزامی است

کرمان- رئیس کمیسیون اقتصاد مجلس گفت: وجود بورس ارز و ورود بانک مرکزی در مبادلات ارزی مشکلات صادرات را حل خواهد کرد.

تسنیم گزارش می‌دهد،

انهدام شبکه "صادرات صوری سیب" این بار در هرمزگان

شبکه صادرات صوری سیب در هرمزگان با همکاری نیروی انتظامی و ناظر گمرکات هرمزگان متلاشی شد.

گوشت قرمز روی نوار کاهش قیمت

تهران- ذاکرنیوز- اجرای طرح متعادل سازی بازار گوشت قرمز در سطح ملی، کاهش صادرات دام زنده و افزایش عرضه گوشت گوسفندی گرم همراه با تشدید نظارت ها، افت قیمت این محصول پروتئینی را کلید زد که این روند کاهشی ...

رشد بیش از 30 درصدی ارزش صادرات کاشی و سرامیک

تهران- ذاکرنیوز- بررسی آمار عملکرد هفت ماهه امسال صادرات کاشی و سرامیک نشان دهنده دستیابی به رقم 222 میلیون دلار است که نسبت به عملکرد 6 ماهه نخست امسال رشد بیش از 30 درصدی را نشان می دهد.

رشد بیش از 30 درصدی ارزش صادرات کاشی و سرامیک

تهران- ذاکرنیوز- بررسی آمار عملکرد هفت ماهه امسال صادرات کاشی و سرامیک نشان دهنده دستیابی به رقم 222 میلیون دلار است که نسبت به عملکرد 6 ماهه نخست امسال رشد بیش از 30 درصدی را نشان می دهد.

11 میلیون و 821 هزار دلار کالا از مرز سیرانبند بانه صادر شده است

سنندج- ذاکرنیوز- مدیرکل گمرکات استان کردستان گفت: امسال 73 هزار و 634 تن کالا از مرز سیرانبند بانه به ارزش 11 میلیون و 821 هزار و 203 دلار صادر شده است.

مدیرکل دفتر صنایع فلزی وزارت صنعت در پاسخ به مهر:

قاچاق ۴۰ درصدی لوازم خانگی در بازار/بازبینی در تخلف برند کره ای

مدیرکل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت با اشاره به اینکه حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد بازار لوازم خانگی قاچاق است، گفت: گمرک در پرونده ۳ هزار میلیارد تومانی برند کره ای بازبینی می کند.