آخرین اخبار

گزارش مهر از خانه های تاریخی اصفهان؛

اسناد هویتی اصفهان مخروبه شده‌اند/۳۰ هزار خانه روی مرز تخریب

اصفهان – سروقامتانی که روزی افتخار شهر اصفهان بودند امروز به دنبال بی‌توجهی‌ها به تهدیدی برای این شهر تبدیل شده‌اند و بنابر گزارش ها ۳۰ هزار خانه تاریخی در اصفهان به مخروبه تبدیل شده‌ است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد

عملکرد ضعیف دولت در حوزه مسکن

جهرم-رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: بازار مسکن در رکود کامل به سر می برد و حرکت دولت در این حوزه ضعیف بوده است.

مهر خبر می‌دهد؛

عطش بانکها برای تاسیس شعب خارجی/کارمندان باسابقه‌ باحقوق کارآموزی

عطش بانکها برای ایجاد شعب خود در کشورهای خارجی هم همچون خرید ملک و املاکشان در زمان رونق بازار مسکن دارد؛ در حالیکه آنها برای حقوق کارمندان خود، مضنه پرداخت را «کارآموز» در نظر می‌گیرند.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی:

اشتغال وخودکفایی خانوارها هدف اصلی کمیته امداد استان درسال ۹۶ است

تبریز - مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی گفت: اشتغال و خودکفایی خانوارهای تحت پوشش هدف اصلی کمیته امداد استان در سال جدید است.

یک کارشناس مسکن عنوان کرد؛

روزهای خوش مسکن،آخر پاییز۹۶/محرک‌های بازار مسکن کدامند؟

تحرک در بازار مسکن با افزایش معاملات، قیمت، تولید و سرمایه‌گذاری همراه است و تحرک در هر چهار بخش به رونق بازار مسکن و خروج از رکود می‌انجامد.

رییس اتحادیه مشاوران املاک:

رشد ۱۰درصدی قیمت مسکن درسال۹۶/رکود پایان می‌یابد

رییس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به اینکه پایان سال ۹۵ پایان رکود در بازار مسکن است،افزود: در سال ۹۶بازار مسکن وارد رونق می شود.

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی:

بازار های فعال برای خدمات مهندسان وجود دارد

تبریز - معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: بازار های فعال برای خدمات مهندسان وجود دارد.

معاون وزیر راه تشریح کرد؛

ساخت ۵۰۰ هزار واحد مسکونی تا پایان برنامه ششم توسعه

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، گفت: بهره‌برداری از ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب‌ «مسکن حمایتی» و «مسکن اجتماعی» تا سال ۱۴۰۰ انجام می‌شود.

بانک مرکزی منتشر کرد؛

تحولات بازار مسکن تهران در بهمن/متوسط نرخ هر متر آپارتمان

بر اساس گزارش های رسمی بانک مرکزی، در بهمن ماه امسال ۱۵.۶ هزار واحد مسکونی در تهران معامله شده که به این ترتیب، متوسط قیمت هر متر مربع زیربنای واحد مسکونی را به ۴.۵ میلیون تومان رسانده است.

احتمال انتشار ۱۰ هزار میلیارد تومان اوراق رهنی؛

یکسال از نامه آخوندی به جهانگیری گذشت/ابهام در انتشار اوراق رهنی

با گذشت یک سال از ارسال نامه وزیر راه و شهرسازی به معاون اول، مدیرعامل بانک مسکن از احتمال اجرای گام دوم طرح بازار رهن ثانویه و انتشار ۱۰هزار میلیارد تومان اوراق رهنی خبر می دهد.

کدام راه به«خانه» می‌رسد؟

چشم انداز سال ۹۶ و دغدغه‌ای به نام مسکن

مشاهدات فردی از رفتار اقتصادی جامعه، این واقعیت را تصدیق می‌کند که مردم ایران بیشتر از میانگین جهانی،سرمایه خود را پای ملک ریخته و سهم زیادتری از کل دارایی‌شان را به این کالا اختصاص می‌دهند.

عقبایی مطرح کرد؛

اطلاعات محله‌های آلونک، به هویت سازی بازارمسکن کمک می‌کند

رئیس اتحادیه مشاوران املاک، انتشار اطلاعات محله‌های تهران که به‌منظور افزایش سطح دسترسی مخاطبان برای نخستین مرتبه در نرم افزار آلونک درج شده، را کمک بزرگی به هویت سازی شهری عنوان کرد.

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک خبر داد؛

رونق نسبی در معاملات مسکن پایتخت

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران با اعلام عدم‌تاثیر افزایش قیمت ارز بر سرمایه‌گذاری در بخش مسکن از رونق نسبی بازار معاملات مسکن در تهران خبر داد.

کاهش عرضه مسکن سبب گوشه‌نشینی کیفیت درخراسان شمالی بازار شده است

بجنورد- استاد دانشگاه خوارزمی در رشته عمران از کمرنگ شدن و حاشیه رفتن توجه به کیفیت ساختمان‌ها در بازار مسکن خراسان شمالی ابراز نگرانی کرد.

پیش خرید، روی هـوا

تهران- ذاکرنیوز- روزنامه قانون در گفت و گو با ابراهیم امینی حقوقدان و وکیل دادگستری نوشت: پیش‌فروش ساختمان را شاید بتوان جزیی جدانشدنی از معاملات مسکن دانست. با توجه به کاهش قدرت خرید مردم و همچنین م ...

گزارش تسنیم از وعده‌های تاریخی آخوندی در اولین نطق مجلس

تمام دلایل ناکارآمدی وزیر راه

بررسی وعده‌های تاریخی عباس آخوندی در اولین نطق بهارستانی برای گرفتن رای اعتماد مجلس، عدم تحقق بخش عمده این وعده‌ها را نشان می دهد.

گزارش تسنیم از وعده‌های تاریخی آخوندی در اولین نطق مجلس

تمام دلایل ناکارآمدی وزیر راه

بررسی وعده‌های تاریخی عباس آخوندی در اولین نطق بهارستانی برای گرفتن رای اعتماد مجلس، عدم تحقق بخش عمده این وعده‌ها را نشان می دهد.

دبیر کانون سراسری انبوه سازان در گفت‌وگو با تسنیم:

تولید مسکن دیگر به صرفه نیست/انحصار بانک مسکن شکسته نشد

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان کشور با انتقاد از عدم تحقق وعده وزیر راه برای شکستن انحصار بانک مسکن،‌گفت: با توجه به رکود بازار و همچنین تسهیلات با سود بالای 18 درصد دیگر ساخت و ساز مسکن صرفه اقتصادی ن ...

در گفت‌وگو با مهر مطرح شد؛

بانکها هنوز دنبال سوداگری در بازار املاک هستند

درحالی‌که ورود بانک ها به بازار املاک به اختلال دراین بازار وجهش قیمتی طی سال های۸۶و۹۱ دامن زد اما بانک‌ها همچنان برتمدید مهلت زمانی فروش املاک مازادشان وتداوم حضوردر بازارمسکن اصراردارند.

تحلیل مدیر علمی طرح جامع مسکن از اثر گرانی ارز بر بازار مسکن

مدیر مطالعات علمی طرح جامع مسکن گفت: رشد ارز هرچند باعث تحریک 200 درصدی تقاضا در بازار مسکن نمی شود اما بی تاثیر در بازار مسکن نیست و تکانه های آن از نیمه نخست سال آینده مشخص خواهد شد.