آخرین اخبار

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار تهران

تصویب دستورالعمل تأمین مالی جمعی در شورای عالی بورس

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، ضمن اشاره به مهمترین مفاد دستورالعمل تأمین مالی جمعی در شورای عالی بورس ، تصویب آن در شورای عالی بورس را اعلام کرد.

هیات وزیران تصویب کرد

سهام دولت در شرکت‌ها؛ پشتوانه انتشار اوراق بهادار اسلامی

دولت به وزارت اقتصاد اجازه داد از سهام دولت در شرکت‌ها، به‌عنوان پشتوانه انتشار اوراق بهادار اسلامی (صکوک) استفاده کند.

چه کسانی یارانه می گیرند؟؟

نقشه راه مالی دولت برای سال آینده نهایی شد؛ مجلسی‌ها در جلسه علنی روز پنج‌شنبه پارلمان، بررسی لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور را به پایان رسانده و مجموع مصوبات خود را برای تایید نهایی به شورای نگهبان ارسال ...

بانک مرکزی:

سپرده‌گذاران موسسات مالی البرز ایرانیان، افضل توس، وحدت و فرشتگان تا پایان بهمن‌ به شعب مراجعه کنند

براساس اعلام بانک مرکزی برنامه‌های بازپرداخت اعلام شده بر روی تارنمای بانک‌ها و مؤسسه اعتباری عامل، حداکثر تا پایان بهمن‌ماه سال جاری، قابل اجرا خواهد بود.

در صحن مجلس قرائت شد؛

جزئیات گزارش تفریغ بودجه ۱۳۹۵ کل کشور

برخی جزئیات گزارش تفریغ بودجه ۱۳۹۵ کل کشور که امروز در صحن مجلس به اطلاع نمایندگان رسید، منتشر شد.

در اردیبهشت ۹۶

نقدینگی رکورد ۱۲۸۹ هزار میلیارد تومان را هم زد

تازه ترین گزارش بانک مرکزی از گزیده آمارهای اقتصادی در اردیبشهت ماه سال جاری نشان میدهد که نقدینگی به مانند ماه های قبل کماکان سیر صعودی را طی می کند.

معاون بانک مرکزی عنوان کرد؛

گسترش همکاری های تجاری ایران و مالزی با ارزهای محلی

معاون بانک مرکزی با اشاره به سیاست ایران مبنی بر تسهیل معاملات تجاری با ارزهای محلی گفت:از اشتیاق بانک های مالزیایی برای افتتاح حساب به رینگیت برای بانک های تجاری ایران استقبال می کنیم.

معاون سابق وزیر راه و شهرسازی :

اطلاعات برخی مسئولان درباره بنادر کافی نیست/ وعده پنجره واحد بنادر محقق نشد

معاون سابق وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این‌که اطلاعات برخی مسئولان درباره بنادر کافی نیست، گفت: برای این‌که سهم حداقلی را از حمل‌نقل دریایی دنیا داشته باشیم باید زیرساخت‌ها و تجهیزات مورد نیاز بناد ...

استاد ایرانی دانشگاه ایالتی آمریکا :

چگونگی مدیریت واحد پولی کشور مهمتر از تغییر اسم آن است

استاد ایرانی دانشگاه ایالتی میسوری غربی آمریکا با بیان این که با حذف ریال و تکیه صحیح به تومان موافقم در عین حال گفت: چگونگی مدیریت واحد پول یک کشور به مراتب مهمتر از تعریف و تعدیل اسمی و حتی مقداری آ ...

رییس کل بیمه مرکزی نسبت به نرخ شکنی بیمه های تکمیلی هشدار داد

رییس کل بیمه مرکزی نسبت به نرخ شکنی بیمه های تکمیلی و درمان شرکت های بیمه هشدار داد و گفت: در صورت ادامه این روند بیمه مرکزی در این زمینه وارد عمل خواهد شد.

خبر مهر رسما تائید شد؛

بخشنامه جدید بانک مرکزی برای کارمزدها/تخفیف قانونی کارمزد،۳۰درصد

بانک مرکزی با ابلاغ بخشنامه‌ای به بانکها، انواع و میزان حداقل و حداکثر کارمزد خدمات بانکی را برای اجرا به سیستم بانکی اعلام کرد.

آیا امروز هم جیب مردم معیار تورم است؟

حسن روحانی 15 مرداد 92 اعلام کرده بود، "معیار تورم، جیب مردم است نه بانک مرکزی و مرکز آمار».حال که مرکز آمار و بانک مرکزی نرخ تورم را تک رقمی اعلام می کنند، آیا آقای رئیس جمهور همچنان معتقدند معی ...

یک استاد دانشگاه:

رکود از جنگ و آمریکا هم خطرناک‌تر است/ تشریح چهار نوع رکود در اقتصاد ایران

محسن رنانی، استاد دانشگاه اصفهان و اقتصاددان گفت: خطر رکود از آمریکا و جنگ تحمیلی هم بدتر است. به همین دلیل نظام سیاسی باید اولویت اول خود را بر رفع رکود بگذارد و تا پایان آن از دامن زدن به درگیری‌های ...

برای خروج از رکود باید نظام سیاسی قیام کند

محسن رنانی رکود حاکم بر اقتصاد ایران را خطرناک تر از دشمنانی مثل آمریکا و اسرائیل می داند و می گوید برای حل مشکل اقتصادی ایران باید نظام سیاسی قیام کرده و باید گروه های مختلف سیاسی را به آینده موکول ک ...

افزایش 28درصدی درآمدهای پایدار شهرداری تهران طی سال‌های اخیر

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با بیان اینکه افزایش درآمدهای پایدار شهری یکی از رویکردهای مدیریت شهری است، گفت: درصورتی که دولت هزینه های ناشی از پایتخت بودن تهران و تعهدات مالی خود را به شهرد ...

رئیس کمیسیون آموزش مجلس:

برنامه‌ریزی کلان برای توسعه آموزش‌های مهارتی در کشور انجام شود

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: همه بنگاه‌های اقتصادی، فنی، علمی و فناوری درگیر آموزش مهارتی شده‌اند و سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی کلان برای توسعه آموزش‌های مهارتی در کشور انجام می‌شود.

انتصاب مشاور معاون پژوهشی وزارت علوم در پروژه‌های اقتصاد مقاومتی

وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم طی حکمی سروش قاضی نوری را به سمت مشاور این معاونت در پروژه‌های کلان اقتصاد مقاومتی منصوب کرد.

درآمد سرانه و شاخص‌های کلان اقتصادی استان کرمان، پایین‌تر از متوسط کشوری

نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: متاسفانه علی رغم غنای بسیار استان کرمان و مدیران خوب، درآمد سرانه و شاخص های کلان اقتصادی استان کرمان از متوسط کشور پایین تر است.

تغییر رویکرد آستان قدس رضوی در پروژه های اقتصادی

مشهد- ذاکرنیوز- تولیت آستان قدس رضوی از تغییر رویکرد سیاستهای کلان این نهاد در پروژه های اقتصادی و سازماندهی آنها براساس اقتصاد مقاومتی خبر داد.

منابع رسمی از جزئیات "فساد بزرگ" بانکی خبری نداده اند

درحالی هنوز منابع رسمی از جزئیات "فساد بزرگ" بانکی خبری نداده اند ولی گمانه زنی ها حکایت از آن دارد که حداقل هزار میلیارد تومان از اموال بیت المال در این پرونده حیف و میل شده است.