آخرین اخبار

فرماندار شاهرود:

عدم استقبال امام جمعه بسطام از استاندار سمنان تعمدی نبود

شاهرود - فرماندار شاهرود با اشاره به حاشیه نگاری ذاکرنیوز درباره سفر استاندار سمنان به شرق استان، گفت: بحث عدم استقبال امام جمعه بسطام از خباز در این سفر تعمدی نبود.

رئیس حوزه هنری سمنان:

دوره تابستانه کارگاه داستان نویسی حوزه هنری سمنان پایان یافت

سمنان - رئیس حوزه هنری استان سمنان با بیان اینکه دوره تابستانه کارگاه داستان نویسی این نهاد به پایان رسید، گفت: در این دوره ۱۵ نویسنده حضور داشتند.

همزمان با سراسر کشور؛

زنگ مهر در سمنان طنین‌انداز شد/ آغاز میزبانی از ۱۲۵هزار دانش آموز

سمنان - آئین زنگ مهر، ویژه برنامه آغاز سال تحصیلی همزمان با دومین روز از هفته دفاع مقدس با حضور مسئولان ارشد استانی و شهرستانی در سطح استان برگزار شد.

استاندار سمنان:

امام حسین آموزگار شهامت و شهادت است/ ضرورت آموزش سبک زندگی اسلامی

سمنان - استاندار سمنان با اشاره به سال تحصیلی جدید گفت: حسین(ع) آموزگار شهامت و شهادت است و دانش آموزان ما باید از این اسوه و الگوی زندگی اسلامی، درس بگیرند.

امام جمعه سمنان:

ترامپ هیچ غلطی نمی‌تواند بکند/ عظمت ایران اسلامی روزبه‌روز در جهان بیشتر می‌شود

امام جمعه سمنان گفت: ترامپ و دولت آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند؛ چراکه عظمت ایران اسلامی روزبه‌روز در جهان بیشتر می‌شود.

استاندار سمنان:

ملت ایران پرورش یافته مکتب حسین(ع) هستند/عزت اتصال به خداوند است

سمنان - استاندار سمنان با بیان اینکه شهادت در مکتب شیعیان افتخاری بس عظیم است که نصیب هر کس نمی شود، گفت: ملت ایران پرورش یافته مکتب امام حسین(ع) هستند.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس:

محرم فرصت مناسبی برای شناخت اهداف قیام امام حسین (ع) است

سمنان - نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس، با بیان اینکه محرم فرصت مناسبی برای شناخت اهداف قیام امام حسین (ع) است، گفت: باید از این فرصت در ترویج فرهنگ عاشورا بهره برد.

معاون اجرایی سازمان بسیج مستضعفان:

ایران مشعل دار جهان اسلام است/ امتداد راه سیدالشهدا نبرد با داعش

شاهرود - معاون اجرایی سازمان بسیج مستضعفان با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران مشعل دار جهان اسلام است، گفت: برای دفاع از ارزش های انقلاب و مردم مظلوم در اقصی نقاط دنیا سکوت جایز نیست.

رییس پلیس راهور استان سمنان:

مدارس آسیب پذیر استان سمنان در حوزه ترافیکی شناسایی شدند

سمنان - رییس پلیس راهور استان سمنان گفت: در آستانه سال تحصیلی جدید و با همکاری آموزش و پرورش مدارس آسیب پذیر به خصوص در حوزه ترافیکی استان شناسایی شدند.

در آخرین روزهای تابستان؛

آسمان استان سمنان صاف خواهد بود/ کاهش دما در شرق دیار قومس

سمنان-آسمان مرکز استان سمنان در آخرین روزهای تابستان۹۶، صاف و بدون پدیده خاص جوی است اما دمای هوا طی روزهای سی و یکم شهریور و اول مهر، یک تا سه درجه گرمتر می‌شود.

باحضور رحیم صفوی؛

اجلاسیه ۹۶ شهید بهداشت و درمان سمنان آغاز شد

سمنان - اجلاسیه ۹۶ شهید و همچنین گردهمایی ایثارگران و جانبازان عرصه بهداشت و درمان سمنان با حضور سرلشگر رحیم صفوی مشاور عالی رهبر معظم انقلاب اسلامی آغاز شد.

همایش پرچم‌داران بصیرت و منادیان حسینی در گرمسار برگزار شد

گرمسار - همایش پرچم‌داران بصیرت و منادیان حسینی(ع) با حضور روحانیان، طلاب، مسئولان، خانواده معزز شهدا، فرماندهان نیروهای مسلح استان سمنان و اقشار مختلف مردم گرمسار برگزار شد.

استاندار سمنان:

قانون اصناف اصلاح شود/ لزوم حرکت به سوی خودکفایی در استان سمنان

سمنان - استاندار سمنان با بیان اینکه برای جذب سرمایه‌گذار باید قانون اصناف اصلاح شود، گفت: پایه‌ریزی برنامه‌های اقتصادی در استان باید به سوی خودکفایی باشد.

استاندار سمنان:

ظرفیت افزایش مراودات تجاری سمنان و آفریقای جنوبی وجود دارد

سمنان - استاندار سمنان با بیان اینکه ظرفیت افزایش مراودات تجاری بین سمنان و آفریقای جنوبی وجود دارد، گفت: این مقوله می تواند در حوزه دام، گردشگری، صنایع دستی، معدن و صنعت شکل گیرد.

معاون استاندار سمنان:

ساعات کار اداری در استان سمنان تغییر کرد/ پنج شنبه تعطیل نیست

سمنان - معاون هماهنگی امر اقتصادی و منابع انسانی استاندار سمنان، با بیان اینکه ساعات کار اداری در استان به روال قبل بازگشت، گفت: این دستور العمل از روز نخست مهرماه اجرایی می شود.

یادداشت؛

شورای شهر شاهرود و ظرفیت های پیش رو

شاهرود- ظرفیت هایی که شورای شهر شاهرود می تواند از آن استفاده کند بسیار هستند که وجود ۱۲نشریه دولتی، تجمیع زیرساخت های طبیعی گردشگری، فرهنگی، اقتصادی و ... در زمره آنها است.

معاون عملیات اورژانس کشور اعلام کرد

مصدومیت ۶۱ مسافر در برخورد مینی‌بوس با اتوبوس در سمنان

معاون عملیات اورژانس کشور با اشاره به حادثه برخورد یک دستگاه مینی‌بوس با اتوبوس در محور سمنان ـ گرمسار گفت: در اثر این حادثه ۶۱ مسافر مصدوم شدند.

استاندار سمنان:

جشن عاطفه ها نیاز ۲۰۰۰دانش آموز سمنانی را برطرف می کند

سمنان - استاندار سمنان با بیان اینکه حضور در جشن عاطفه ها یک وظیفه همگانی برای کمک به همنوعان است، گفت: این مراسم نیاز دو هزار دانش آموز نیازمند استان را برطرف می کند.

با بررسی آخرین وضعیت نقشه های هواشناسی؛

هوای استان سمنان خنک می شود/ احتمال بارش در شرق استان

شاهرود - نگاهی به نقشه های هواشناسی نشان می دهد همزمان با بیست و سومین روز از شهریورماه۹۶، هوای غالب نقاط استان خنک تر شده و احتمال بارش در شرق آن وجود دارد.

یادداشت؛

جشنواره‌های تخصصی راهی برای توسعه اقتصادی استان سمنان

شاهرود - در سال‌های اخیر شاهد رونق جشنواره‌های تخصصی در حوزه‌های گردشگری، کشاورزی و تولیدی هستیم که به نظر می‌رسد یکی از راه‌های توسعه اقتصادی استان سمنان باشند.