آخرین اخبار

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران:

پژوهش های بنیادی در طرح هسته های فرهنگی اجرایی شود

ساری - معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران خواستار اجرایی شدن پژوهش های بنیادی و کاربردی در طرح های هسته های فرهنگی شد.

وزیر علوم در مشهد مطرح کرد؛

عمل به اقتصاد مقاومتی در عرصه علمی با استفاده از دانش داخلی

مشهد-وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در سال جاری با استفاده از توان و دانش داخلی برای تحقق شعار سال در عرصه علمی کشور و تولید سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی تلاش خواهیم کرد.

سال گذشته انجام شد:

پذیرش ۲۳۷ دانش‌آموز البرزی در مرحله اول المپیادهای علمی

کرج - مدیرکل آموزش‌وپرورش استان البرز از پذیرفته شدن ۲۳۷ دانش‌آموز البرزی در مرحله اول المپیادهای علمی طی سال گذشته خبر داد.

جهان علم در سالی که گذشت؛

۳۶۵ روز اکتشافات علمی را با ما ورق بزنید/ سال کشف مواد جدید

دنیای علم طی ۳۶۵ روز گذشته، هر روز اتفاق تازه ای را تجربه کرد. اتفاقاتی در حوزه های مختلف که هرکدام به طریقی روی بخشی از زندگی انسان تاثیر گذاشته اند.

تحول در نساجی؛

تولید پارچه از مخمر، آب و شکر!

شرکت فناوری آمریکایی برای نخستین بار از آب، شکر و مخمر پارچه ای تهیه کرده و امیدوار است به این وسیله به حفظ محیط زیست کمک کند.

رئیس جهاد دانشگاهی:

درصدد راه اندازی بیمارستان اختصاصی هستیم

زنجان-رئیس جهاد دانشگاهی گفت: متناسب با اقتضائاتی که در سلول های بنیادی وجود دارد، درصدد راه اندازی بیمارستان اختصاصی هستیم که باید منابع آن تامین شود.

در دانشگاه خوارزمی؛

شهر سلولهای بنیادی راه اندازی می شود

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم، تحقیقات تفاهم نامه‌ای در راستای راه اندازی شهر سلول های بنیادی در دانشگاه خوارزمی پردیس البرز منعقد کردند.

در برنامه زاویه عنوان شد:

دانشگاه باید مسائل مردم را حل کند

محمد فاضلی گفت: دانشگاه باید مسئله حل کند و تا این نظام علمی نتواند مسئلۀ مردم را حل کند، کارکرد آن، چیزی بیش از رشد مقالات کاریکاتوری نخواهد بود.

در تبریز عنوان شد؛

دانشگاه باید جزئی از جامعه باشد/ ضرورت توسعه شرکت های دانش بنیان

تبریز- معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه دانشگاه باید جزئی از جامعه باشد، گفت: شرکت های دانش بنیان باید توسعه ویژه ای یابند.

دغدغه هایی با رنگ اعتبار؛

آموزش؛ بنیادی ترین اصول اجتماعی/ بستر توسعه نیازمند کلی نگری است

قروه- جایگزینی کیفیت آموزش با کمبود اعتبارات در حالی به دغدغه اصلی تبدیل شده که یکی از مؤلفه های تحول در جامعه را به بازنشستگی اجتماعی رسانده است.

بسیاری از موسسه های مدعی درمان با سلول های بنیادی غیر مجاز هستند

مشهد - ذاکرنیوز - معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد و دبیر کنگره بین المللی سلول های بنیادی گفت: بسیاری از مراکز و افرادی که به صورت قارچ گونه فعال شده و مدعی درمان با سلول های بنیادی هستند، غی ...

بسیاری از موسسه های مدعی درمان با سلول های بنیادی غیر مجاز هستند

مشهد - ذاکرنیوز - معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد و دبیر کنگره بین المللی سلول های بنیادی گفت: بسیاری از مراکز و افرادی که به صورت قارچ گونه فعال شده و مدعی درمان با سلول های بنیادی هستند، غی ...

برترین های هجدهمین جشنواره جوان خوارزمی معرفی شدند

تهران- ذاکرنیوز- هیات داوران هجدهمین جشنواره جوان خوارزمی 16 برگزیده در بخش دانش پژوهان و فناوران و 33 برگزیده دانش آموزی در این جشنواره را معرفی کردند.

نگاه غیرواقعی و متفاوت مدیران به پژوهش/ پژوهشگران اثرگذار گمنام هستند

شهرکرد - ذاکرنیوز - برخی کارشناسان حوزه پژوهش معتقدند: کمرنگ بودن امر پژوهش، تحقیق و جستجوگری در جامعه، ناشی از نگاه متفاوت دولتمردان و مدیران اجرایی کشور به این مقوله مهم است.

در کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی صورت می گیرد؛

بررسی استفاده از سلول های بنیادی برای درمان ام اس و پارکینسون

رئیس انجمن علوم اعصاب ایران، از بحث و بررسی پیرامون چگونگی استفاده از سلول های بنیادی در درمان سکته مغزی، ام اس، پارکینسون و... در کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی، خبر داد.

«جایزه علیمحمدی» به رساله های دکتری ممتاز اعطا می شود

«جایزه علیمحمدی» برای هفتمین دوره به رساله‌های دکتری برگزیده که در طی سال‌های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۵ مرحله دفاع را گذرانده باشند، اعطا خواهد شد.

با حضور رئیس جهاد دانشگاهی؛

اتوبوس «سلول‌های بنیادی برای همه» رونمایی شد

آزمایشگاه سیار یا اتوبوس «سلول های بنیادی برای همه» صبح امروز با حضور رئیس جهاد دانشگاهی رونمایی شد.

اتوبوس آزمایشگاه سیار سلول های بنیادی برای همه به راه افتاد

تهران- ذاکرنیوز- اتوبوس آزمایشگاه سیار سلول های بنیادی برای همه با حضور جمعی از مسئولان امروز -چهارشنبه- رونمایی شد تا زمبنه آشنایی بیشتر این فناوری پیشرفته برای همگان به خصوص دانش آموزان فراهم شود.

فراهم کردن امکانات آزمایشگاه سلول بنیادی با هدف شناسایی نخبگان

مجری طرح پژوهشی طراحی و تولید آزمایشگاه سیار گفت: باید آزمایشگاه های سلول بنیادی در کشور افزایش یابد تا دانش آموزان و نخبگان در سراسر کشور استعداد هایشان شناسایی و حمایت شوند.

مسعود:

نظام معارف افغانستان نیازمند اصلاحات بنیادی است

نماینده فوق‌العارده اشرف غنی در امور حکومت‌داری گفت: نظام معارف افغانستان نیازمند اصلاحات بنیادی است و هیچ کشوری بدون زیربنای فرهنگی به صلح و پیشرفت نمی‌رسد.