آخرین اخبار

بکارگیری فناوری جدید در صفحه نمایش گوشی موبایل

برای اولین بار در یک گوشی هوشمند، از فناوری «دالبی ویژن» استفاده شد که این فناوری تصویری با روشنایی، کنتراست و رنگی بسیار متمایز و با کیفیت تر را برای کاربر به نمایش می‌گذارد.

تصاویر سه بعدی را بدون عینک ببینید

محققان ژاپنی صفحه نمایش جدیدی ساخته اند که با کمک لیزر تصاویری سه بعدی می سازد. در این روش با استفاده از لیزر حباب های ریزی درون صفحه نمایش مایع ایجاد می شود.

ویژه اندروید؛ نسخه 0.9.9.6

ساخت و تبدیل ویدئو به GIF با دانلود نرم افزار

با نرم افزار Video2me فیلم، آهنگ و تصاویر خود را ویرایش کنید و تصاویر متحرک GIF بسازید.

تلگرام جای روابط اجتماعی را در ایران گرفته

رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: تلگرام جای ورزش و روابط اجتماعی را در ایران گرفته است.

در نشست هم اندیشی احیاء دریاچه ارومیه مطرح شد؛

کاهش دوباره آب دریاچه ارومیه از تیر ۹۵ به دلیل برداشت های بی رویه

تبریز - دبیر انجمن ستاد احیای دریاچه ارومیه در دانشگاه آزاد آذربایجان شرقی گفت: با وجود بارش های خوب و افزایش سطح دریاچه، از تیرماه شاهد کاهش ارتفاع آب به دلیل برداشت های بی رویه هستیم.

قدردانی وزیرعلوم از رئیس دانشگاه فردوسی مشهد برای اجرای مدیریت سبز

مشهد- ذاکرنیوز- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از رئیس دانشگاه فردوسی مشهد به خاطر اجرای مدیریت سبز در این دانشگاه قدردانی کرد.

به هیچ عنوان رکود علمی در کشور نداریم/8 دانشگاه ایرانی در بین دانشگاههای برتر دنیا

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با بیان اینکه هرگز رکود علمی نداشتیم، از تعداد دانشگاههای کشور در بین دانشگاههای برتر دنیا طبق پایگاههای مختلف خبر داد.

با آمدن یه فناوری جدید؛

نگران پارگی لباسها نباشید/ ترمیم لباس با هشت پا!

دیگر نباید نگران پارگی لباس های مختلف خود باشید و شاید نیازی به نخ و سوزن هم نداشته باشید. زیرا با استفاده از نوعی پروتئین موجود در بدن هشت پا ترمیم خودکار البسه ممکن شده است.

آزمایشگاه مرکزی پارک فناوری مازندران در انتظار کمک خیران

ساری - ذاکرنیوز - رئیس پارک علم و فناوری مازندران با اشاره به ایجاد آزمایشگاه مرکزی در این مجموعه علمی و تحقیقاتی گفت :برای شش میلیارد ریال هزینه مورد نیاز برای تعمیر وتجهیز این آزمایشگاه به حمایت خی ...

دکتر روحانی سه عضو شورای عالی فضایی را منصوب کرد

تهران - ذاکرنیوز - رییس جمهوری در احکامی جداگانه الهام امین زاده، سید مصطفی صفوی همامی و سید حسن شفتی را به عنوان اعضای شورای عالی فضایی منصوب کرد.

سرپرست موقت پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی منصوب شد

سرپرست موقت پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی با صدور حکمی از سوی رییس این دانشگاه منصوب شد.

پرداخت بخشی از بدهی‌های ایران به پروژه سزامی/ همکاری ایران و ایتالیا در زمینه باریکه نور

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از پرداخت بخشی از بدهی ایران در پروژه سزامی خبر داد و گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته این اعتبارات در جدول شماره 14 لایحه بودجه 95 پیش‌بینی شده است.

معاون پژوهشی وزارت علوم خبر داد:

آخرین وضعیت پرداخت بدهی ایران به پروژه شتابگر سزامی

معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: بخشی از بدهی ایران برای حق عضویت در پروژه سزامی پرداخت شده و امیدواریم مابقی بدهی از محل جدول ۱۴ بودجه پرداخت شود.

مجوز مراکز آموزشی و پژوهشی غیرفعال لغو می شود

تهران – ذاکرنیوز – معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت:مجوز آن دسته از مراکز آموزشی، پژوهشی و دانشگاهی که از موافقت اصولی آنها دو سال گذشته است و هیچگونه فعالیتی نداشته اند طبق قانو ...

حمایت از 2 جویشگر بومی/بخش خصوصی باید فناوری را به ابده نو تبدیل کند

تهران- ذاکرنیوز- دبیر کمیته راهبردی موتور جستجوهای بومی گفت: اقدامات و برنامه ریزی برای حمایت از سه جویشگر بومی وجود دارد اما به دلیل محدودیت بودجه، این تعداد به دو جویشگر کاهش می باید.

عرضه فناوری‌های منتخب پارک‌های علم و فناوری در شهریور ماه

نمایشگاه فن‌بازار، فناوری‌های منتخب دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد کشور در منطقه آزاد انزلی در شهریورماه برگزار می‌شود.

استفاده از سوپر جاذب ها، راهکاری موثر برای مقابله با بحران کم آبی

تهران- ذاکرنیوز- کمبود منابع آبی و نیاز کشور به کاشت نهال، محیط زیست را دچار نوعی دوگانگی کرده است که به اعتقاد کارشناسان راه گذر از آن، استفاده از فناوری های نوین برای آبیاری درختان و به دنبال آن داش ...

تصویب راه اندازی سه صندوق جدید پژوهش وفناوری در کشور

تهران- ذاکرنیوز- رییس صندوق نوآوری وشکوفایی از تصویب، راه اندازی سه صندوق جدید پژوهش وفناوری در کارگروه صندوق های پژوهش وفناوری کشور خبر داد.

کتانی 3بعدی، هدیه آدیداس به قهرمانان المپیک+تصاویر

شرکت آدیداس که از سال گذشته به نمایش پتانسیل فناوری چاپ سه‌بعدی در کفش‌های ورزشی خود پرداخته، اکنون اعلام کرده که به مدال‌آوران المپیک 2016 ریو یک جفت از این کفش‌ها هدیه خواهد کرد.

تصویب طرح "تولید صنعتی مواد موثره از گیاهان دارویی در راکتورهای زیستی"

طرح ملی"تولید صنعتی مواد موثره از گیاهان دارویی در راکتورهای زیستی" جهاددانشگاهی آذربایجان غربی به تصویب رسید.