آخرین اخبار

پرده‌برداری از راز‌های درون سیاره سرخ

دیگر ابزار شاخص اینسایت، یک حرارت‌سنج حفار است که تا عمق پنج‌متری خاک مریخ نفوذ خواهد کرد. این حرارت‌سنج را که سازمان هوافضای آلمان (DLR) طراحی کرده و ساخته است و طراحی مته پیشرفته آن را نیز شرکتی لهس ...

مصاحبه| تحلیلگر ایتالیایی: اروپا برای استقلال از آمریکا باید برجام را حفظ کند

تحلیلگر ایتالیایی و عضو ارشد یک اندیشکده ایتالیایی در مصاحبه‌ای اختصاصی از کشورهای اروپایی خواست با راه‌اندازی کانال ویژه مالی با ایران، استقلال خودشان از آمریکا را نشان دهند.

کاشان|پیشرفتهای هسته‌ای علت دشمنی استکبار و صهیونیست‌ها با جمهوری اسلامی است

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت : جوانان با آگاهی از دستاوردهای هسته ای به حساسیت و دشمنی استکبار با جمهوری اسلامی ایران پی می برند.

نمایشگاه تخصصی دستاوردهای صنعت هسته‌ای در دانشگاه کاشان افتتاح شد

چهل و پنجمین نمایشگاه تخصصی دستاوردهای صنعت هسته‌ای کشور امروز با حضور جمعی از مسئولان به مدت پنج روز در دانشگاه کاشان آغاز شد.

سفر در زمان چگونه ممکن می‌شود؟

اغلب تئوری‌های فیزیک براساس تقارن شکل گرفته است. هسته اتم‌ها در سه شکل هستند: کروی، دیسکی یا بیضی‌گون؛ اما دکتر مارکوس شِک، محقق دانشگاه غرب اسکاتلند (UWS) و پتر باتلر از دانشگاه لیورپول انگلیس شکل چه ...

عربستان برخی فعالیت‌های هسته‌ای خود را پنهان می‌کند

«فرانک فن هیپل» با بیان اینکه عربستان از پذیرش پروتکل الحاقی امتناع می‌کند، گفت: این مهم نشان می‌دهد عربستان برخی فعالیت‌های هسته‌ای خود را پنهان می کند.

درخواست آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از کره شمالی

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از کره شمالی خواسته است تا به بازرسان اجازه بازگشت و نظارت بر برنامه هسته‌ای پیونگ یانگ را بدهد.

کاهش وابستگی فرانسه به انرژی هسته‌ای تا سال 2035

وزیر محیط زیست فرانسه از تصمیم این کشور برای کاهش وابستگی به انرژی هسته‌ای تا سال 2035 میلادی خبر داده است.

در مصاحبه‌ای کم‌سابقه

انتقادات تند «بوگدانوف» از نتانیاهو؛ قواعد بازی در سوریه تغییر کرده است

معاون وزیر خارجه روسیه در مصاحبه با شبکه «آی 24» رژیم صهیونیستی انتقادات تندی را علیه سیاست‌های رژیم صهیونیستی مطرح کرد و گفت سقوط هواپیماس روس بر فراز سوریه، قواعد بازی را تغییر داده است.

تأکید بر پیشرفت نانوفناوری در کلام رهبری/ توصیه‌های امیدبخشی که همواره چراغ راه محققان است

مقام معظم رهبری همواره به عنوان پشتیبان و حامی محققان کشور، توصیه‌ها و تأکیداتی در زمینه علم و فناوری داشته‌اند که این توصیه‌ها همیشه در پیشرفت علمی کشور مؤثر بوده است.

توافق بلاروس و ازبکستان در زمینه همکاری‌های هسته‌ای

معاون وزیر انرژی بلاروس از افزایش همکاری بین «مینسک» و «تاشکند» در زمینه هسته ای خبر داد.

دموكرات‌ها پدران جنگ اقتصادی علیه ایران

تصور مثبت از دموکرات‌ها چقدر با حقایق تاریخی همخوان است؟

برخی معتقدند حزب دموکرات در آمریکا خصومت کمتری با ایران داشته و به نوعی امکان کار کردن با این حزب وجود دارد. اما این گزاره چقدر به واقعیت نزدیک است؟

روسیه به قزاقستان اورانیوم غنی شده صادر می‌کند

روسیه و آژانس بین المللی انرژی اتمی توافقنامه ای در خصوص صادرات اروانیوم غنی شده با درصد پائین به این آژانس در قزاقستان به امضا رساندند.

فرانسه: مصمم به حفظ برجام هستیم/ایران باید به اجرای دقیق توافق ادامه دهد

نماینده فرانسه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز دوشنبه مدعی شد این کشور مصمم به حفظ توافق هسته‌ای با ایران (برجام) است.

در دیدار با صالحی در وین

رئیس روس اتم بر حمایت مجدد روسیه از برجام تأکید کرد

رئیس روس اتم در دیدار با رئیس سازمان انرژی اتمی ایران ضمن اعلام حمایت مجدد روسیه از برجام ،بر تقویت همکاری‌های صلح‌‌آمیز هسته‌ای با جمهوری اسلامی تأکید کرد.

در مصاحبه با «آسوشیتد پرس»

صالحی: اگر برجام فرو بپاشد، برنامه هسته‌ای را تسریع می‌کنیم

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در مصاحبه با خبرگزاری آسوشید پرس اعلام کرد اگر برجام فرو بپاشد، برنامه هسته‌ای تسریع خواهد شد.

کمال خرازی در چین؛

آمادگی شروع هیچگونه مذاکره ای را با آمریکا نداریم/ اروپا اقدامات عملی سریعتری انجام دهد

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: تا زمانی که تغییری در اهداف آمریکا دیده نشود و دست از تهدید و قلدری علیه مردم و نظام ایران برندارد، آمادگی شروع هیچگونه مذاکره ای را با آن نداریم.

نماینده قزاقستان خواستارتصویب قانون ممنوعیت آزمایش هسته‌ای شد

نماینده جنبش ضد گسترش مواد هسته‌ای قزاقستان در مجمع عمومی سازمان ملل از کشورهای هسته ای دنیا خواست تا قانون پیمان جامع ممنوعیت آزمایشات هسته‌ای را تصویب کنند.

استقبال چین از گزارش آژانس درباره پایبندی ایران به برجام

سخنگوی وزارت خارجه چین ضمن استقبال از تازه‌ترین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره برجام از همه طرف‌ها خواست که به منظور تحقق منافع مشترک جهانی به پایبندی به برجام ادامه دهند.

آژانس بار دیگر پایبندی ایران به برجام را تایید کرد

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش فصلی تازه خود تایید کرد که ایران به برنامه جامع اقدام مشترک پایبند بوده و همچنان در حال اجرای تعهداتش ذیل این توافق است.