آخرین اخبار

استاندار خراسان شمالی:

حمایت نیروهای مسلح پشتوانه دیپلماسی کشور است

بجنورد- استاندار خراسان شمالی گفت: امروز دیپلماسی ما به پشتوانه حمایت نیروهای مسلح، عزت و اقتدار ایران اسلامی را رقم‌زده است.

رایزنی‌های ظریف در سوچی/تأکید روسیه بر تعهد همه طرف‌ها به اجرای برجام +عکس

وزیر خارجه ایران در سفری 10 ساعته به سوچی ضمن دیدار با پوتین و لاوروف، ابعاد مختلف مناسبات دوجانبه، اوضاع سوریه و روند اجرای برجام را مورد رایزنی قرار داد و مقامات روسیه بر تعهد همه طرف‌ها به اجرای تو ...

در دیدار با هیئت رئیسه انجمن صنفی خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خ ...

استفاده فرماندار تفت از دیپلماسی «خط»/ مهاجران تفت باز می‌گردند

یزد ـ فرماندار تفت برای دریافت بسیاری از مصوبات ملی، پول و اعتبار و ... از یک دیپلماسی کارآمد با عنوان «دیپلماسی خط» استفاده می‌کند که البته تاکنون نیز بسیار راهگشا بوده است.

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل:

دستگاه دیپلماسی برای رساندن صدای مسلمانان میانمار به جهانیان اقدام کند

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در محکومیت کشتار مردم مسلمان میانمار و سکوت مجامع بین المللی اعلام کرد: لازم است دستگاه دیپلماسی و شخص وزیر امور خارجه برای رساندن صدای این مسلمانان مظلوم به ج ...

ظریف در گفتگوی تفصیلی:

میزان نظارت در برجام کاملا مشخص است/ادعای نیکی هیلی نادرست است

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه میزان نظارت در برجام کاملا مشخص است، گفت: خانم هیلی نمی‌تواند خواسته‌ها و آمال و آرزوهای خود را به‌عنوان ایراد برجام مطرح کند.

در گفتگو با شبکه العالم مطرح شد؛

وزیر دفاع: حمایت از مقاومت با قدرت بیشتری ادامه پیدا خواهد کرد

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در گفتگویی تأکید کرد: از محور مقاومت با قدرت مانند گذشته و حتی بهتر از گذشته انشاء الله حمایت خواهد شد.

داود عامری

دیپلماسی دفاعی و دستاوردهای آن در یک سفر

سفر سردار باقری به ترکیه نشان داد که به رغم وجود اختلاف در دیدگاه های سیاسی ایران و ترکیه در مورد مسایلی مانند سوریه و داعش، این دو کشور در حوزه دفاعی از منافع مشترکی برخوردارند که امکان گسستن آن از س ...

یوسفی در نطق میان دستور؛

امنیتی کردن آب یکی از خطرات مدیریت آن است/ ضرروت قرارگرفتن دیپلماسی آب در برنامه‌های سیاست‌ خارجی

نماینده مردم اهواز در مجلس با بیان اینکه امنیتی کردن حوزه آب یکی از خطرات مدیریت آن است، گفت: باید میان ابعاد امنیتی آب و امنیتی کردن آب تفاوت قائل شد.

احسان تقوایی نیا

دیپلماسی اقتصادی و تقویت جایگاه راهبردی ایران در آسیای مرکزی

ایران و برخی جمهوری های آسیای مرکزی تلاش دارند تا از یک سو از مزیت های نسبی یکدیگر استفاده کرده و از سوی دیگر نسبت به بهبود مناسبات در عرصه های مختلف اقدام کنند.

مصطفی قربانی

پایبندی به مواضع اصیل انقلاب مایه تشخص بین المللی

آنگونه که تاریخ نشان می‌دهد هرگز عدول از مواضع ذاتی و هویتی مایه‌ی عزت یافتن نشده، بلکه آنچه که عزت را به ارمغان می‌آورد، پایبندی به مواضع اصیلِ خودی بوده که به تعبیر مقام معظم رهبری، تشخص یافتن بین‌ا ...

مهر گزارش می دهد؛

توسعه روابط با همسایگان، بستر ساز پیشبرد «دیپلماسی اقتصادی»

توسعه تعاملات و گسترش همکاری های همه جانبه با همسایگان می تواند زمینه مناسبی را جهت پیشبرد اهداف دیپلماسی اقتصادی فراهم آورده و افزایش قدرت و جایگاه منطقه ای ایران را در پی داشته باشد.

سفیر ایران در نایروبی اعلام کرد

حمایت سفارت ایران در نایروبی از حضور شرکت‌ها و فعالان تجاری و اقتصادی کشور در کنیا

سفیر ایران با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه دیپلماسی اقتصاد مقاومتی، آمادگی این سفارتخانه را برای کمک به حضور شرکت‌ها و فعالان تجاری و اقتصادی کشور به‌ویژه در زمینه صادرات غیرنفتی و صدور خدمات ف ...

معاون امور مطبوعاتی وزیر ارشاد:

۹۰ درصد رسانه‌های مکتوب و الکترونیک کشور وابسته به بخش خصوصی است

معاون امور مطبوعاتی وزیر ارشاد گفت: ۹۰ درصد رسانه‌های مکتوب و الکترونیک در ایران وابسته به بخش خصوصی است و ۳۵ درصد رسانه‌های مکتوب هم، محلی و استانی هستند.

ظریف مطرح کرد؛

تغییر اولویت وزارت امور خارجه به سمت دیپلماسی اقتصادی

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: تا کنون شرایط به گونه ای بود که نگاه وزارت خارجه نگاه سیاسی امنیتی بود تا نگاه اقتصادی، ما باید این نگاه را عوض کنیم و اولویت ها را تغییر دهیم.

فرماندهی آسیا-پاسیفیک آمریکا:

دیپلماسی مهمترین راهکار در برخورد با کره شمالی است

فرمانده نظامیان آمریکایی در اقیانوس آرام می گوید واشنگتن به جای فکر کردن به اقدامات احتمالی کره شمالی که واکنش نظامی در پی خواهد داشت، ترجیح می دهد روی راهکار دیپلماتیک تمرکز کند.

جابری انصاری در دیدار با رئیس جمهور لبنان:

لبنان جایگاه ویژه ای در اولویت های سیاست خارجی ایران دارد

معاون وزیر امورخارجه با اشاره به اینکه دو اولویت وزارتخانه در دولت دوازدهم، گسترش همکاری های منطقه ای و افزایش تحرک در دیپلماسی اقتصادی است، گفت: لبنان جایگاه ویژه ای در هر دو اولویت دارد.

اجمالی/ ظریف در جمع خبرنگاران:

دیپلماسی اقتصادی را پیگیری می کنیم

وزیر امور خارجه گفت: در دوره قبل از اولویت های وزارت امور خارجه بود ولی در این دوره با افزودن یک ساختار جدید، آن را پیگیری خواهیم کرد.

یادداشت مهمان؛

نیم‌نگاهی به کارنامه «تاپ»/ چند سوال درباره کارکرد ملی یک طرح

مدیر آژانس ادبی پل در یادداشتی تحلیلی با بررسی عملکرد طرح «تاپ» در معرفی آثار مکتوب ایران به سایر کشورهای جهان چند سوال را در زمینه معرفی مطلوب عملکرد این طرح مطرح کرد.

نشنال اینترست بررسی کرد:

سناریوهای احتمالی فراروی بحران آمریکا و کره شمالی

وقوع جنگ سرد، وقوع جنگ اتمی و کنترل تسلیحات و بازدارندگی، سه سناریو احتمالی فراروی بحران امریکا و کره شمالی هستند.

فرماندار مهدی‌شهر:

گردشگران در دیپلماسی بین کشورها نقش مؤثری ایفا می کنند

مهدیشهر - فرماندار مهدی‌شهر با بیان اینکه از ظرفیت های موجود در شهرها باید برای گسترش گردشگری بهره برد، گفت: گردشگران به‌عنوان حلقه‌ای در دیپلماسی بین کشورها نقش مؤثری ایفا می کنند.