آخرین اخبار

توسط گروهی از دانشمندان؛

رمز حلقه های افسانه ای در مراتع آفریقا و استرالیا کشف شد

بالاخره دانشمندان توضیح پدیده لکه های خشک بی آب و علف در مراتع آفریقا و استرالیا را یافتند. آنها معتقدند ترکیب کم آبی و گروه موریانه ها در این صحرا لکه های خشک را در صحرا ایجاد کرده اند.

نعمت‌زاده عنوان کرد؛

حل مسائل بانکی با آفریقا در اولویت قرار گرفت

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پس از مسائل تحریم، حل مسائل بانکی و تسهیل در حمل و نقل دریایی و هوایی با قاره آفریقا، اولویت نخست دولت است.

فرانسوا اولاند:

فرانسه با آفریقا در جنگ با تروریسم متحد است

رئیس جمهوری فرانسه با اشاره به تهدیدهایی که خاک این کشور را فرا گرفته است، از اتحاد پاریس با کشورهای آفریقایی سخن گفت که دغدغه ای مشترک به نام تروریسم دارند.

در مسکو صورت گرفت؛

جابری انصاری با معاونان وزرای خارجه «روسیه و ترکیه» دیدار کرد

معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه که روز گذشته وارد مسکو شده بود، با نماینده رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا و معاون وزیر امور خارجه ترکیه دیدار و گفتگو کرد.

به قلم مارلون جیمز؛

«ارباب حلقه‌ها»ی آفریقا در راه است/ برنده بوکر فانتزی می‌نویسد

مارلون جیمز نویسنده برنده جایزه بوکر اعلام کرد یک مجموعه سه‌گانه فانتزی اسطوره‌ای که به نوعی یادآور «بازی تاج و تخت» یا «ارباب حلقه‌های» آفریقایی است را سال ۲۰۱۸ در آمریکا منتشر می‌کند.

چین، آفریقا را به مشارکت در پروژه احیاء جاده ابریشم دعوت کرد

وزیر امور خارجه چین با طرح این موضوع که کشورهای آفریقایی به لحاظ تاریخی بخشی از جاده ابریشم زمینی و دریایی هستند، از آنها برای پیوستن به پروژه «یک جاده، یک کمربند» دعوت کرد.

اشغال شهر بوآکۀ ساحل عاج به دست نظامیان شورشی

بر اساس گزارش ها، نظامیان شورشی شهر بوآکه، دومین کلان‌شهر کشور ساحل‌عاج در غرب آفریقا را اشغال کرده اند.

ریاض محرز بازیکن سال 2016 آفریقا شد

تهران- ذاکرنیوز- کنفدراسیون فوتبال آفریقا هافبک الجزایری لسترسیتی را به عنوان بهترین بازیکن سال 2016 قاره آفریقا معرفی کرد.

«محرز» مرد سال 2016 آفریقا شد

ستاره لسترسیتی به عنوان مرد برتر فوتبال آفریقا در سال 2016 انتخاب شد.

محرز: عنوان مرد سال آفریقا افتخار بزرگی است/ از خانواده‌ام تشکر می‌کنم

ستاره الجزایری پس از کسب جایزه مرد سال قاره آفریقا از خانواده و هم‌تیمی‌هایش تشکر کرد.

میلان شاید از یک حملۀ تروریستی شیمیایی نجات یافته باشد

دستگاه های امنیتی در شهر میلان ایتالیا احتمال داده اند که دو مرد، از کشورهای شمال آفریقا، تلاش داشته اند با استفاده از کامیون های حامل مواد سمی در میلان دست به حملۀ شیمیایی بزنند....

انفجار مقابل پایگاه صلحبانان آفریقایی در سومالی

تهران - ذاکرنیوز - پلیس سومالی اعلام کرد که دستکم 3 نفر روز دوشنبه بر اثر انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در مقابل پایگاه اصلی نیروی صلحبانی اتحادیه آفریقا در پایتخت این کشور کشته شدند.

جابری انصاری:

کاپوچی بعنوان نماد همزیستی مسیحیان مشرق زمین بامسلمانان باقی ماند

معاون عربی و آفریقا وزارت خارجه تاکید کرد: اسقف کاپوچی تا پایان عمر بر آرمان آزادی فلسطین ایستادگی کرد و بعنوان نماد آزادیخواهی و مقاومت و همزیستی مسیحیان مشرق زمین با مسلمانان باقی ماند.

غیبت مدافع آفریقایی منچستر یونایتد برابر وستهام

تهران - ذاکرنیوز - سرمربی تیم فوتبال منچستر یونایتد در آستانه دیدار فردا (دوشنبه) برابر وستهام گفت که متاسفانه مدافع ساحل عاجی شیاطین سرخ را در اختیار نخواهیم داشت.

صف آرایی بلوک منطقه ای آفریقا در مقابل رئیس جمهوری گامبیا

تهران - ذاکرنیوز - یحیی جامع رئیس جمهوری گامبیا در واکنش به آماده باش نیروهای بلوک منطقه ای غرب آفریقا (اکواس)، این نهاد را به اعلان جنگ متهم کرد.

بروندی اتحادیه آفریقا را به خروج نیروهایش از سومالی تهدید کرد

تهران- ذاکرنیوز- بروندی روز جمعه تهدید کرد که اگر اتحادیه آفریقا دستمزدهای معوقه نیروهای صلحبان این کشور را پرداخت نکند، آن ها را از سومالی خارج خواهد کرد.

خبرگزاری فرانسه: اخراج بوکوحرام از مواضعش به معنی پایان درگیری ها نیست

خبرگزاری فرانسه گزارش داد: سرکرده گروه تروریستی بوکوحرام در پیامی جدید ادعاهای رئیس جمهوری و دولت نیجریه را مبنی بر قریب الوقوع بودن شکست کامل این گروه تکذیب کرد.

برنامۀ فرانسه برای حضور نظامی طولانی در آفریقا

نخست‌وزیر فرانسه گفت نیروهای فرانسوی مستقر در چاد باید «خود را آمادۀ جنگ طولانی‌مدت» علیه پیکارجویان منطقه‌ای کنند.

مربی مراکش: بازی با ایران فواید زیادی برای ما خواهد داشت

مربی تیم‌ ملی فوتبال مراکش بازی تدارکاتی برابر ایران را جهت ارزیابی توانمندی‌های بازیکنان این تیم پیش از حضور در جام ملت‌های آفریقا بسیار ارزشمند توصیف کرد.

کارشناس قاره آفریقا: پروژه های زیرساختی در آفریقای جنوبی بشدت کاهش یافته است

تهران - ذاکرنیوز - کارشناس مسایل اقتصادی در آفریقا معتقد است که با توجه به رشد ضعیف اقتصادی آفریقای جنوبی در سال 2016 و کاهش بودجه دولت و کمبود منابع، پروژه های زیرساختی در آفریقای جنوبی بشدت کاهش یاف ...