آخرین اخبار

در گفتگو با مهر مطرح شد؛

علاقه ژاپنی ها به جاذبه های کویری/هدایت سرمایه به سمت گردشگری

یک فعال در حوزه تورهای گردشگری ژاپن گفت: ژاپنی ها سرمایه مازادشان را در گردشگری کشورهای دیگر هزینه می کنند و ایران نیز می تواند از این فرصت بهره ببرد.

هشدار سازمان ملل درباره نقشه های رژیم اسرائیل برای کرانه باختری

سازمان ملل درباره تلاش های رژیم صهیونیستی برای الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی فلسطین هشدار داد و اعلام کرد که این اقدامات روند سازش در خاورمیانه را با مشکل مواجه می کند.

یادداشت بین الملل؛

قطعنامه شورای امنیت علیه شهرک سازی صهیونیست ها ضمانت اجرایی ندارد

علی رغم تصویب قطعنامه ۲۳۳۴ شورای امنیت در محکومیت سیاست شهرک سازی اسرائیل، عزم بین المللی و ابزار موثر اجرایی جهت توقف شهرک سازی های صهیونیست ها وجود نداشته و این قطعنامه ضمانت اجرایی ندارد.

ترامپ:

دوره ناتو به سر آمده است/جنگ عراق بدترین تصمیم آمریکا بود

رئیس جمهوری منتخب آمریکا در مصاحبه با دو روزنامه از ناکارآمدی ناتو، اشتباه صدر اعظم آلمان، توافق با روسیه، تجارت با چین، مزایای برگزیت و اوضاع خاورمیانه، سخن گفت.

رویترز گزارش داد؛

هشدار مشترک کشورها به ترامپ در مورد خاورمیانه

کشورهای شرکت کننده در کنفرانس پاریس قصد دارند هشداری جدی به «دونالد ترامپ» درباره به خطر افتادن روند سازش خاورمیانه بدهند.

ناجی یا بلای بزرگ؟

اردوغان چه سرنوشتی برای ترکیه رقم خواهد زد

اردوغان که یکی از طراحان اصلی بازی فتنه در سوریه بود، اکنون با خودکامگی خود که فاصله‌ای تا دیکتاتوری محض ندارد، تمامیت ارضی کشورش را به خطر انداخته است.

اجرای «نامه های عاشقانه از خاورمیانه» تمدید شد

اجرای نمایش «نامه های عاشقانه از خاورمیانه» به کارگردانی کیومرث مرادی تا ۱۲ بهمن تمدید شد.

گروه خلیج فارس پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه برگزار م ...

مجموعه امنیتی منطقه‌ای؛ الگوهای روابط کشورهای حوزه خلیج‌ فارس

گروه خلیج فارس پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه روز چهارشنبه هفته جاری نشستی را تحت عنوان «مجموعه امنیتی منطقه‌ای، پویشها و الگوهای روابط کشورهای حوزه خلیج‌ فارس» برگزار می کند.

ایران؛بازیگر رسمی و تصمیم گیر

تهران - ذاکرنیوز- تارنمای امید ملی ایرانیان در یادداشتی آورده است:ایران امروز به عنوان امن ترین کشور در منطقه خاورمیانه محسوب می شود و نقش کشورمان در مشارکت جهانی و مقابله با تروریسم و افراط گری برجست ...

ایده و اراده دولت یازدهم برای ریشه کنی افراط و دهشتگری در منطقه و جهان

تهران- ذاکرنیوز- قرار گرفتن تروریسم تکفیری در راس چالش های جهانی موضوعی است که اینک بسیاری از صاحبنظران مسائل بین المللی بر آن اتفاق نظر دارند؛ پدیده ای که ضرورت مقابله با آن را سه سال پیش رییس جمهوری ...

مشاور سازمان بورس خبر داد؛

نهمین دوره بین‌المللی بازار سرمایه کشورهای اسلامی برگزار می‌شود

مشاور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به آغاز فرآیند اجرایی بزرگترین رویداد مالی خاورمیانه، از برگزاری نهمین دوره بین‌المللی بازار سرمایه کشورهای اسلامی خبر داد.

ساخت بزرگترین بیمارستان فوق تخصصی سرطان خاورمیانه آغاز شد

تهران - ذاکرنیوز - ساخت مرکز جامع سرطان تات به عنوان بزرگترین بیمارستان فوق تخصصی سرطان خاورمیانه امروز با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آغاز شد.

محمود عباس:انتقال سفارت آمریکا،طرح صلح خاورمیانه را به خطر می اندازد

تهران - ذاکرنیوز - با نزدیک شدن به دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ و اظهارات جنجالی وی در خصوص انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روز جمعه گفت که این ...

رهبر ارامنه خاورمیانه: نقش ترکیه مانع برقراری صلح در سوریه است

مسکو - ذاکرنیوز - جاثلیق «آرام اول» رهبر دینی ارامنه جهان در حوزه عالی سیلیسی٬ گفت: نقش منطقه ای ترکیه مانع برقراری صلح و آرامش در سوریه است.

استاندار زنجان:

توسعه پزشکی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کم نظیر بوده است

زنجان-استاندار زنجان با بیان اینکه توسعه پزشکی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کم نظیر بوده است، گفت: امروزه می توانیم بزرگترین پایگاه توریسم سلامت در خاورمیانه باشیم.

تحلیلگر ارشد ایتالیایی در مصاحبه با تسنیم:

حملات تروریستی در اروپا افزایش خواهد یافت

یک تحلیلگر ارشد ایتالیایی و عضو موسسه برنامه ترانس آتلانتیک پیش بینی کرد که حملات تروریستی در اروپا همچنان افزایش خواهد یافت.

بهشت خار دارم وارث می خواهد

آستارا - ذاکرنیوز - این مجموعه زیبا را به بهای جوانی ام به دست آورده و پرورش داده ام و اکنون در سن 76 سالگی نگرانی نگهداری و آینده آن، وجودم را فراگرفته و بلاوارث بودن بهشت خاردارم جهنم خاطرم شده است.

نتایج سال ۲۰۱۶ SIR منتشر شد؛

۲ موسسه علمی ایرانی در میان هزار مرکز برتر یک رتبه بندی جهانی

جدیدترین نتایج نظام رتبه بندی SIR در سال ۲۰۱۶ منتشر شد و نام ۲ موسسه علمی ایرانی از میان ۹۲ موسسه ایرانی در میان یک هزار موسسه اول این رتبه بندی قرار گرفته است.

شیخ نمر شهادت در راه ظلم ستیزی را برای خود افتخار می دانست

مشهد – ذاکرنیوز – دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) گفت: شیهد شیخ نمر- روحانی مبارز عربستانی- مانند دیگر علما همواره شهادت در راه ظلم ستیزی را برای خود افتخار می دانست و خانواده آن شهید بزرگوار نیز به ای ...

شیخ نمر شهادت در راه ظلم ستیزی را برای خود افتخار می دانست

مشهد – ذاکرنیوز – دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) گفت: شیهد شیخ نمر- روحانی مبارز عربستانی- مانند دیگر علما همواره شهادت در راه ظلم ستیزی را برای خود افتخار می دانست و خانواده آن شهید بزرگوار نیز به ای ...