کد خبر ۵۶۴۳۱۱ ۵۷۲ بازدید انتشار : ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۸

بارش‌های فروردین کمبود بارندگی در استان کرمانشاه را جبران نمی‌کند

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: به دلیل کمبود بارش باران در سال‌های گذشته بارش‌های فروردین امسال کمبود بارندگی را در استان کرمانشاه جبران نمی‌کند.

- اخبار استانها -

محمد خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار ذاکرنیوز در کرمانشاه، از افزایش میزان بارندگی‌ها در فصل بهار در استان کرمانشاه خبر داد و اظهار داشت: براساس آخرین داده‌های هواشناسی و پیش‌بینی‌ها، بارش‌ها در فروردین بیشتراز حد نرمال است اما به دلیل خشکسالی‎های موجود در سال‌های گذشته بارش‌های بهاری کمبود بارندگی را جبران نکرده است.

وی از میزان بارش در سطح استان خبرداد و گفت: در مجموع بارش‌ها در ایستگاه‌های سطح کرمانشاه از اوایل  فروردین امسال 737 میلی‌متر و در مدت مشابه سال گذشته 314 میلی‌متر گزارش شده است که نسبت به بلندمدت 384 میلی‌متر افزایش میزان بارش باران مشاهده می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه با بیان اینکه این بارش‌ها نسبت به بلندمدت افزایش داشته است گفت: این بارندگی‌ها نسبت به بلندمدت 92 درصد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 135 درصد افزایش داشته است.

ادامه فروردین پرباران/ رشد 181 درصدی بارش‌ها نسبت به سال قبل+جدولبهبود وضعیت منابع آبی استان همدان بر اثر بارش برف و بارانبارندگی فارس به 326 میلیمتر رسید؛ پرباران‌ترین نقاط استان تا 12 فروردین

وی در مورد آمارها بارش باران در استان کرمانشاه گفت: میزان بارندگی در شهرستان سنقروکلیایی از اوایل فروردین تاکنون 470 میلی‌متر و در شهرستان پاوه 1358 میلی‌متر است که بر این اساس سنقروکلیایی کمترین بارش و پاوه بیشترین بارش را در سطح استان دارد.

خسروی با اشاره به اینکه بارش‌های خوب امسال کمبود بارندگی را در سطح استان جبران نمی‌کند، بیان کرد: امسال با کمبود آب روبه‌رو نیستیم اما برای جبران کمبود آب به دلیل خشکسالی‌های موجود در سال‌های گذشته به بارش‌‎های متمادی در بلندمدت نیاز است.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه این بارش‌ها تاکنون بخشی از کمبود آب زیرزمینی استان را جبران کرده است، بیان کرد: بارش‌های بهاری با توجه به کسری شدید مخازن آب زیرزمینی تنها کسری بسیار ناچیزی از کمبود منابع آب را جبران کرده است.