کد خبر ۵۱۵۰۴۶ ۱۵۵۱ بازدید انتشار : ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۶
در محور عباس‌آباد

یک توله یوزپلنگ آسیایی در سانحه جاده‌ای آسیب دید

محور عباس‌آباد باز هم حادثه آفرید و این‌بار، یک قلاده باارزش توله یوزپلنگ آسیایی در سانحه جاده‌ای آسیب دید.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان سمنان دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سمنان با تأیید خبر سانحه جاده‌ای برای یک گونه با ارزش یوزپلنگ در محور عباس‌آباد اظهار کرد: یک قلاده توله یوزپلنگ آسیایی امروز بر اثر بی‌دقتی رانندگان، در تصادف جاده‌ای در محدوده عباس‌آباد مصدوم شده است.

عباس‌علی دامن‌گیر ادامه داد: طبق گزارش‌های دریافتی از محیط‌بانان و کارشناسان محیط‌زیست مستقر در محل، گروه کارشناسان این اداره به منطقه حادثه عازم شده‌اند تا وضع این‌گونه با ارزش مورد بررسی دقیق‌تری قرار گیرد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان سمنان با بیان اینکه اطلاع خاصی از وضع این توله یوزپلنگ در دست نیست، گفت: اخبار مربوطه در این خصوص متعاقباً به اطلاع خواهد رسید.

به گزارش ذاکرنیوز؛ از آنجا که محور عباس‌آباد  از داخل یکی از مهم‌ترین زیستگاه‌ها و کریدور حیات‌وحش ایران به‌خصوص یوزپلنگ آسیایی عبور می‌کند، در سالیان اخیر براثر افزایش تردد جاده‌ای در محور مذکور شاهد افزایش تلفات حیات‌وحش به‌خصوص یوزپلنگ آسیایی بوده است.

در راستای حفاظت از یوزپلنگ آسیایی برخی تفاهم‌نامه‌ها مانند فنس‌کشی و علائم ترافیکی جاده و احداث روگذر بر روی محور تهران- مشهد با وزارت راه و شهرسازی امضاشده که خوشبختانه در روزهای اخیر اجرای پروژه فنس‌کشی در محدوده محور میاندشت- عباس‌آباد همراه با ایجاد کریدور زیرگذر سبز عبور حیات‌وحش (یوزپلنگ آسیایی) آغاز شده است.