کد خبر ۵۰۳۹۰۵ ۴۷۳ بازدید انتشار : ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۲

بازتاب راهپیمایی روز قدس در رسانه های جهان

برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس در تهران و دیگر شهرهای ایران در رسانه های بین المللی بازتاب داشته است.

به گزارش  ذاکرنیوز، برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس در ایران مورد توجه رسانه های بین المللی قرار گرفته است.

شبکه المیادین لبنان ضمن پوشش  مستقیم مراسم گزارش داد:تهران و  ۹۰۰ شهر ایران شاهد برگزاری راهپیمایی روز قدس است. شرکت کنندگان در مراسم روز جهانی قدس بر ادامه حمایت از انتفاضه ملت فلسطین و مقاومت آن تاکید کردند. راهپیمایی کنندگان بر حمایت از تظاهرات بازگشت فلسطینی تاکید و طرح های یهودی سازی قدس را محکوم کردند. راهپیمایی کنندگان بر حمایت از قدس شریف و آزادی سرزمین فلسطین از سوی ملت آن تاکید کردند.

شبکه روسیاالیوم کشور روسیه نیز به پوشش مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس در ایران پرداخت و اعلام کرد: تظاهرات در بسیاری از شهرهای ایران به مناسبت بزرگداشت روز قدس برگزار شد. این راهپیمایی در تهران پایتخت ایران در دهها مسیر برگزار و راهپیمایی کنندگان شعارهای الله اکبر، مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و شعارهایی در حمایت از ملت فلسطین سر دادند.

خبرگزاری سانا سوریه نیز اعلام کرد: راهپیمایی روز جهانی قدس در همبستگی با ملت فلسطین و حقوق بر حق آن در تهران و بیش از ۹۰۰ شهر ایران شروع شده است. شرکت کنندگان پلاکاردهایی در محکومیت جنایات اشغالگران اسرائیلی و عملیات یهودی سازی برنامه ریزی شده اشغالگران در فلسطین اشغالی به ویژه شهر قدس حمل می کنند. راهپیمایی روز جهانی قدس امسال با شعار روز جهانی قدس رمز وحدت و جهاد امت اسلامی و حمایت از ملت مظلوم فلسطین و زوال حتمی رژیم صهیونیستی است. در این راهپیمایی مسئولان عالی رتبه ایران و سفیر سوریه در تهران عدنان محمود حضور دارد.

شبکه المسیره یمن نیز گزارش داد: راهپیمایی گسترده ای در تهران پایتخت ایران و تعدادی از شهرهای دیگر ایران برگزار شد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی آورده است: راهپیمایان روز قدس در ایران در محکومیت تصمیم آمریکا برای انتقال سفارت خود از تل آویو به قدس، شعارهای ضد آمریکایی سر دادند. براساس این گزارش، راهپیمایان در اعتراض به اشغال قدس از سوی رژیم صهیونیستی، فریاد «مرگ بر اسرائیل» سردادند.

العهد لبنان نیز اعلام کرد: صبح امروز جمعه راهپیمایی روز جهانی قدس در تهران و ۹۰۰ شهر ایران با مشارکت گسترده مردم شروع شد. شرکت کنندگان در این راهپیمایی که همه ساله در جمعه آخر ماه مبارک رمضان برگزار می شود شعارهای مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا سر دادند و ضمن مخالفت با سیاست های خصمانه آمریکا و رژیم صهیونیستی بر حمایت خود از ملت مظلوم فلسطین تاکید کردند.

الغدپرس عراق گزارش داد: راهپیمایی گسترده ای در شهرها و مناطق مختلف ایران برگزار شد و راهپیمایی کنندگان شعارهای الله اکبر، مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و شعارهایی در همبستگی با ملت فلسطین سر دادند.

خبرگزاری رویترز نیز  به راهپیمایی مردم ایران در تهران و دیگر شهرهای ایران پرداخت. رویترز در بازتاب سخنان امروز علی لاریجانی رئیس مجلس ایران نوشت: اسرائیل و عربستان سعودی منشاء هرج‌ومرج در منطقه هستند. مثلث عربستان سعودی، اسرائیل و آمریکا خواستار تبدیل منطقه به صحنه هرج‎ومرج است حال آنکه امنیت منطقه با تلاش آنها برای به کنج راندن ایران، با تهدید مواجه خواهد شد.

شبکه المنار لبنان نیز ضمن پوشش مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس به بیان سخنان علی لاریجانی رئیس مجلس ایران پرداخت.

اسپوتنیک روسیه نیز گزارش داد: راهپیمایی گسترده ای در بیشتر شهرهای ایران به مناسبت روز جهانی قدس برگزار شد. در این راهپیمایی تعداد زیادی از مسئولان ایرانی و برخی سفیران کشورهای عربی و اسلامی حضور داشتند. در این راهپیمایی پلاکاردهایی در محکومیت اقدامات اسرائیل ضد فلسطینی ها حمل شد.