کد خبر ۴۳۲۴۵۲ ۱۶۹۴ بازدید انتشار : ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۳۳
مشکلات ماهیگیران هندیجانی

نماینده صیادان هندیجان خواستار رفع مشکلات صیادان هندیجان شد .

خوزستان-ذاکرنیوز: یکی از مشکلات صیادان هندیجان که می توان به آن اشاره داشت ، بیمه صیادان و دفترچه های تردد دو ماهه است که هنوز مشکل آن هنوز حل نشده استنزدیک دو سال است که 200 فروندقایق صیادی در هندیجان هنوز دفترچه صیادی دریافت نکرده اند.وقریب دوسال است که فقط جلسات برگزار میگردد و کسی به مشکلات فوق رسیدگی نمی کند و جلسات خروجی مثبتی نداشته اند.

به گزارش ذاکرنیوز از خوزستان، یوسف اعتلایی در این باره گفت : یکی از مشکلات صیادان هندیجان که می توان به آن اشاره داشت ، بیمه صیادان و دفترچه های تردد دو ماهه است که هنوز مشکل آن هنوز حل نشده است.
نزدیک دو سال است که 200 فروندقایق صیادی در هندیجان هنوز دفترچه صیادی دریافت نکرده اند.وقریب دو سال است که فقط جلسات برگزار میگردد و کسی به مشکلات فوق رسیدگی نمی کند و جلسات خروجی مثبتی نداشته اند.
اگر برای این 200 فروند قایق ،دفترچه صادر شود یعنی 800خانواده چون هر قایق سه ملوان و یک ناخدا دارد و هر خانواده حداقل 4نفر جمعیت دارد.
اگر حساب کنی می شود 3200نفر نان خور که تا الان بیکارند.
  از مسئولین محترم شیلات کشور و استان خوزستان درخواست داریم که مشکلات صیادان بسیار است که باهمفکری می توان در رفع مشکلات این قشر کم درآمد با جدیت قدم برداشت و در ادامه در خصوص جاده عبور و مرور صیادان افزود:جادّه سجافی دارای پیچ خطر ناکی است که هر سال چندین تصادف و زخمی میدهد. در فصل زمستان که بارندگی میشود .ملوان باید بشکه 65لیتری بنزین را بالای دوش خود قرار داده و تا 100الی150متر در گل نرم به سختی راه بروند تا به قایق برسند ای کاش می شد این فاصله را شن ریزی کرده و یا آسفالت نمایند.
من بالغ بر چندین مشکل اساسی در نظر دارم که فقط مشکلات صیادان بسیار است لذا از فرماندار شهرستان، انتظار پیگیری و دلسوزی و توجه به  مشکلات صیادان را دارم و  از ایشان که نماینده عالی دولت در هندیجان است می خواهم که با جدیت تمام رای مشکلات این قشر زحمت کش را پیگیری نماید .
  وی در پایان در خصوص اعتبار دفترچه های صیادی  عنوان نمود در این مدت اعتبار دفترچه های قایق صیادی 1ساله است
متاسفانه حدود 260قایق صیادی مدت اعتباره دفترچه هاشون 2ماهه است.یعنی هر سال باید 6بار وهر بار 50هزار تومان حداقل هزینه کنند.
یعنی جمعا در سال هزینه یک قایق می شود سیصدهزار تومان.
اگر همین مبلغ  260(تعداد قایقها) می شود78،000،000میلیون تومان.

مگر صیادان چقدر درآمد دارند.که بتوانند مخارج و مایحتاج زندگی خود و خانوادشان در بیارند


حدود 2سال است که این مشکل را به  نماینده مردم هندیجان و ماهشهر در مجلس شورای اسلامی گفته ایم ولی هنوز خبری نشده است.
ما صیادان هندیجان از نماینده مجلس می خواهیم که مشکلات این قشر را حل نمایند .

ناصرحکیمی_خبرنگار هندیجان